4000 TL E-Spor için sistem toplama

İlk öncelikle attığınız cevaplar çok hoşuma gidiyor :). Amma velakin iyi bir soğutma almam gerekiyor. AMD seçmemenin sebebi shadowplay gibi özellikler olmaması. Eğer böyle bir özellik varsa AMD ekran kartı alabilirim. Ayrıca Gigabyte hoşuma gitmeyen bir firma. Soğutmalarından sıkıntı çıktığı söyleniyor. Senin bilgini almak isterim bu konuda. Kısa ve öz dediğim o shadowplay özelliği varsa AMD de ne dilersen dile. Ama yeterki E-Spor oyunlarını kaldırsın.
Eki Görüntüle 179896
Bu nasıl?

İyide ben AMD al demedim ki freesync monitörleri nVidia ekran kartınada da 75Hz olarak kullanabilirsin freesyncin eşitlemesini kullanamasanda. Ayrıca o baktığın r9 380x yerine rx 470 daha iyidir tabi öncelik RX 480 ve GTX1060da. Gigabyteın soğutmasını çok incelemedim ama gördüğüm incelemelerde o kadarda kötü değil gibi. Zotac mini fiyat olarak iyi ama soğutmasıyla ilgili bi incelemeye bakmadım. Stok bulursan Asusun dual fan modelinede bakabilirsin. Bence Aoc G2260VWQ6 bu monitörü alsan daha iyi olur 600tl için gayet güzel duruyor. O 2. attığında z170 tomahawk koymuşsun i5 6600 için b150 yeterli z170 gerekli değil. Ayrıca Seagate Hybrid için o kadar para harcama bence git SSD + WD Blue HDD al. Bence i5 6500 veya 6600 işlemci, B150 anakart hediyesine de bakarak, Wd Blue Hdd, Kingston UV400 vb ucuz Ssd, 8GB tek kit Ram, o kasa gibi psu su yeterli bir kasa, Aoc G2260VWQ6 monitör, GTX1060 veya RX480 ekran kartı şuan bu bütçe için gayet ideal bir sistem olur. Fırsat bulursam bi mağaza sepetinde ss atarım.
-----------
Tamam topladım.
Kasa, işlemci, RAM, SSD, HDD, Ekran kartı Sinerjiden 3239TL
Ekran Resmi 2016-08-12 17.55.07.png
Aerocool kasa ile 3312TL
Ekran Resmi 2016-08-12 17.59.37.png

AOC 21.5
Monitör 563TL
Toplam
Nagas kasa 3.802TL
Aerocool 3875TL
Artan paraya daha iyi bir kasa veya ek ram, veya diğer parçalar daha üst bir model alınabilir.
Şuan kasaları çok inceleyemedim daha iyi bulursam atarım.

Arkadaşlar kafalar nerelerde geziyor acaba? Adama GTX 750 Ti önerin o zaman o da 300 FPS alıyor LoL'de. Ne güzel değil mi? 4000 TL'ye bundan sonra 750 Ti takıyoruz ama Z170 anakart ve 1500 TL'lik monitör alıyoruz. Salağız çünkü biz. 4000 TL'ye RX 470 alınmaz. GTX 1060 alınır, RX 480 alınır. Yanına da 1 MS güzel bir monitör. SSD falan da takılır. Tamamdır. 144 Hz monitör için ekran kartından kısmak hiçbir zaman mantıklı olamaz!

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI desteği mevcut monitörün.
HDMI dan 144Hz alınamayacağını söylememe gerek var mı? Hatta bir konuda bu monitör üzerine bayağı tartışmıştık ben HDMI'dan 144Hz kullanılamıyor mu diye üstelemiştim. Bu monitörde 144Hz almanın tek yolu DVI-D portuymuş. Monitörde sanırım 3.5mm jak çıkışıda yok.

Kimsenin tercihine karışmak istemem ama bende bir e-sport oyuncusuyum. Yakın zamanda sistem toplamak istiyordum. Ama bu Zen APU'lar benim ilgimi çok çekti. Yaptığım araştırmalara göre güzel bir Zen APU sistem 2500TL gibi bir fiyatta olucak. Performansı da bu fiyat için gayet başarılı olacak. Çıkış tarihi için Q4 2016 demişler, bazı yerler Q1 2017 yazmış. Ben Zen APU'ları beklemeye karar verdim. 4000TL ye sistem toplarsam ve 3 4 ay sonra çıkçak olan 2500TL lik APU sistemle aynı performansı alırsam üzülürüm =) Tabiki bunların hepsi benim tahminlerim.

Kimsenin tercihine karışmak istemem ama bende bir e-sport oyuncusuyum. Yakın zamanda sistem toplamak istiyordum. Ama bu Zen APU'lar benim ilgimi çok çekti. Yaptığım araştırmalara göre güzel bir Zen APU sistem 2500TL gibi bir fiyatta olucak. Performansı da bu fiyat için gayet başarılı olacak. Çıkış tarihi için Q4 2016 demişler, bazı yerler Q1 2017 yazmış. Ben Zen APU'ları beklemeye karar verdim. 4000TL ye sistem toplarsam ve 3 4 ay sonra çıkçak olan 2500TL lik APU sistemle aynı performansı alırsam üzülürüm =) Tabiki bunların hepsi benim tahminlerim.
AMD'den büyük beklentiniz olduğunu görüyorum fakat yanılma payınızın da olduğunuzu unutmayın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı