4000 TL Ekran Kartsız Sistem Önerisi

İ5-9600K Ryzen 7 2700 den 20% daha güçlü bir işlemci.
UserBenchmark: AMD Ryzen 7 2700 vs Intel Core i5-9600K
Lütfen şu saçma sapan sitelere dayanarak insanları yanlış yönlendirme be güzel kardeşim. Bak yazıyorsun Youtube'ye neleri karşılaştırmak istediğini pat çıkıyor karşına. Gözünle görmek varken neden kaynağı belirsiz verilere dayanıyorsun anlamıyorum.

Bence siz tercihinizi Ryzen tarafından kullanın. Çoklu çekirdek her zaman avantajlıdır. Onun dışında @Max455 güzelce özetlemiş.

Lütfen şu saçma sapan sitelere dayanarak insanları yanlış yönlendirme be güzel kardeşim. Bak yazıyorsun Youtube'ye neleri karşılaştırmak istediğini pat çıkıyor karşına. Gözünle görmek varken neden kaynağı belirsiz verilere dayanıyorsun anlamıyorum.

Bence siz tercihinizi Ryzen tarafından kullanın. Çoklu çekirdek her zaman avantajlıdır. Onun dışında @Max455 güzelce özetlemiş.
1:09 saniyeden sonrasını izleyin hocam. Oyun testlerine bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1:09 saniyeden sonrasını izleyin hocam. Oyun testlerine bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Testler 1080p de yapılmış. Konumuz 2K performansı değil mi? Ayrıca 1080p de bile başa başlar. İlerideki oyunlarda çoklu çekirdek daha ön planda olacağı için her türlü Ryzen derim ben.

@Aghayev13 Ne dediğini bilmiyor. Ryzen 2700, 9600K'dan daha güçlü bir işlemci. Oyun konusunda ise tek çekirdek performansından dolayı 9600K 1080p'de daha performanslı. Yine de genel anlamda Ryzen 2700 daha güçlü. Nvidia ekran kartı ile de Intel uzaktan yakından alakalı değil, nereden uyduruyorsunuz bunları merak ediyorum, dikkate almayın.
Katılıyorum. Nvidia ekran kartını Amd işlemciye takınca çalışmıyor mu ? Veya Amd ekran kartını İntele takınca performans vermiyor mu ? Bu fanboyluktan başka bir şey değil.

Testler 1080p de yapılmış. Konumuz 2K performansı değil mi? Ayrıca 1080p de bile başa başlar. İlerideki oyunlarda çoklu çekirdek daha ön planda olacağı için her türlü Ryzen derim ben.
Tamam hocam bişey demiyorum. Zaten ben ne kadar performans testini öne sürsem de siz AMD`ciler yine AMD`yi savunacaksınız. Ben performansa bakarım arkadaş, oyunda akıcılık, yüksek performans alıyorsam gerisi önemli değil. Hoşçcakalın hocam.
Buda yüksek çözünürlükte verdiği performanslar hocam.

Son düzenleme:
Ben demiyorum ki İntel kötü diye. Sırf oyun oynamak için İntel alınır (Gerçi sırf oyun için en iyisi konsol da) Amd ile hem oyun oynar hem render alırsınız.

Ben demiyorum ki İntel kötü diye. Sırf oyun oynamak için İntel alınır (Gerçi sırf oyun için en iyisi konsol da) Amd ile hem oyun oynar hem render alırsınız.
Hocam ben de hep Render konusunda AMD önerdim. Ama sırf oyun oynayacaksan, mesela benim gibi, İntel almak daha mantıklı gibi bence.

Saçma sapan dediğin site en güvenilir kaynaklardan birisidir. Ben de kafama göre youtube videosu yapar atarım. Çoğu videonun hiçbir güvenilirliği yok. Videolardan ziyade benchmark testlerine bakın.
Çoklu çekirdek her zaman avantajlı değildir, hatalı bilgi veriyorsunuz.
2600X ile 9700K'nın çoklu çekirdek performansları birbirine yakın şimdi bu işlemciler denk mi ?
Böyle bir mantık yok.
Ayrıca sen bu sitenin kaynağını biliyor musun ?

Saçma sapan dediğin site en güvenilir kaynaklardan birisidir. Ben de kafama göre youtube videosu yapar atarım. Çoğu videonun hiçbir güvenilirliği yok. Videolardan ziyade benchmark testlerine bakın.
Çoklu çekirdek her zaman avantajlı değildir, hatalı bilgi veriyorsunuz.
2600X ile 9700K'nın çoklu çekirdek performansları birbirine yakın şimdi bu işlemciler denk mi ?
Böyle bir mantık yok.
Sonunda bi kişi benimle aynı fikirde :D hocam zaten ben önüme gelen siteyi atmadım ki, en mehşur benchmark sitesini örnek gösterim. İnanmadıkları için youtube gaming test video da attım. İster 1080P olsun, isterse de 1440P olsun, her türlü İ5-9600K daha yüksek performans veriyor.

Sonunda bi kişi benimle aynı fikirde :D hocam zaten ben önüme gelen siteyi atmadım ki, en mehşur benchmark sitesini örnek gösterim. İnanmadıkları için youtube gaming test video da attım. İster 1080P olsun, isterse de 1440P olsun, her türlü İ5-9600K daha yüksek performans veriyor.
İzledim videoyu 2070 ile test ettileri için fark tam olarak ortaya çıkmamış. işin ilginç tarafı arkadaş Youtube videolarına bakın diyor, baktım yine geride :)
2700X ile karşılaştırması (2700'den çok daha iyi)
30 FPS fark var bazı durumlarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı