4000 TL i5 6500 Sistem Toplama

kritewonwon

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciydim bir zamanlar.
Arkadaşlarım size şunları soracağım.

1. Dar boğaz yaşama ihtimalim var mı ?
2. Gtx 980'den tam performans alabilir miyim ?
3. Sistem beni 3 sene götürür mü ?
4. Eksik veya uyumsuz parça var mı ?
5. Piyasadaki ve önümüzde çıkacak oyunları 1080p ultra oynayabilir miyim ?

Adsız.png

1-)Kesinlikle darboğaz yaşamazsın oyunlar için fazlasıyla yeterli bir işlemci.
2-)Dibine kadar alırsın.
3-)3 değil 5 de götürür.
4-)Parçalar uyumlu.
5-)1080p 980 için çocuk oyuncağı.

Kesinlikle darboğaz yapmaz ama bence 6500k modeline bakmalısın

Dediğinizi yaparsa ekran kartından feragat etmesi gerekir. Zira 6600k (sanırım kastettiğiniz buydu) + soğutucu = 450-500 TL fazladan para demek oluyor -ki bütçeyi artıramadığı takdirde ekran kartını GTX 970'e düşürmek durumunda kalacak. Bence işlemciyi yükseltmeye gerek yok şayet oyun dışında kullanım alanı olmayacaksa.

Dediğinizi yaparsa ekran kartından feragat etmesi gerekir. Zira 6600k (sanırım kastettiğiniz buydu) + soğutucu = 450-500 TL fazladan para demek oluyor -ki bütçeyi artıramadığı takdirde ekran kartını GTX 970'e düşürmek durumunda kalacak. Bence işlemciyi yükseltmeye gerek yok şayet oyun dışında kullanım alanı olmayacaksa.

Evet hocam haklısın unlocked işlemci için güzel bi soğutma şart. Ama böyle bi sistem yapıcaksa 400 500 tl bütçeyi zorlayabilir

@J.Reverdi Hocam bende önümüzdeki hafta bu sistemi toplıycam. PSU şu an kullandığım corsair vs550 watt gayet kaliteli bunu kullanmayı düşünüyorum bu sistemde. PSU'ya ayırcağım parayı daha iyi bi anakarta vermek daha cazip geldi bana çoğunluk yeterli olur diyo sence yetermi böyle bi sistem için 550w

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 347
@J.Reverdi Hocam bende önümüzdeki hafta bu sistemi toplıycam. PSU şu an kullandığım corsair vs550 watt gayet kaliteli bunu kullanmayı düşünüyorum bu sistemde. PSU'ya ayırcağım parayı daha iyi bi anakarta vermek daha cazip geldi bana çoğunluk yeterli olur diyo sence yetermi böyle bi sistem için 550w
12v kanalından kaç watt veriyor ki o psu? üzerinde yazdığı gibi 550 watt vermiyor çünkü.

980 TI'lar maksimum 250-300w arası (modele göre değişiyor) harcıyor. Ekstra olarak PCI ses kartı vb. kullanmayacaksanız ve overclock yapmayacaksanız yeterli olur, fakat işi sağlama alıp 650w almak daha mantıklı gibi.

12v kanalından kaç watt veriyor ki o psu? üzerinde yazdığı gibi 550 watt vermiyor çünkü.

Corsair VS 550 İncelemesi
Burda bi arkadaş inceleme yapmış

980 TI'lar 250-300w arası (modele göre değişiyor) harcıyor. Ekstra olarak PCI ses kartı vb. kullanmayacaksanız ve overclock yapmayacaksanız yeterli olur, fakat işi sağlama alıp 650w almak daha mantıklı gibi.

Soundblaster zx ses kartı var cüzi bi miktardada oc yapmayı düşünüyorum aslında. Birde watt yetersiz geldiği zaman neyle karşılaşırım parçalara herhangi bi zararı olurmu

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı