4000 TL monitör dahil sistem tavsiyesi

Oğuzcan uysal

Kilopat
Daha fazla  
2 3 aya kadar sistem toplamayı düşünüyorum. Dolar fiyatları nedeniyle biraz ertelemek zorundayım. Biraz araştırmalar sonucu bazı parçalar topladım. Ancak bazı konularda size sorularım olacak.

1. Ekran kartını MSI GTX 1060 almayı düşünüyorum ancak 3 GB ve 6 GB versiyonları arasında kaldım.

2. Bu ekran kartında o.c. olayı var ancak anakartta o.c. özelliği olması gerekiyor mu ? ( Anakart tavsiyesi alabilirim )

3.işlemci olarak i5 skylake 6402p almayı düşünüyorum sizin görüşleriniz nedir ?

4. Kasa olarak Aerocool GT-A USB 3.0 Pencereli, Fan Kontrolculu Siyah ATX Fiyatı bunu almayı düşünüyorum ancak soğutma olarak COOLER MASTER HYPER TX3I EVO 1366/1156/1155/1151/1150/775 İŞLEMCİ SOĞUTUCU bu urunu almayı düşünüyorum ama kasaya sığar mı ekran kartıyla beraber merak ediyorum.

5.dolar kur fiyatı düşer mi ? :) Bütçemi en fazla 4500 TL yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1060 ı 6gblık msi öneririm kullanıyorum :) gayet iyi.

Teknobiyotik gayet uygun ve monitör indirimi var kesinlikle öneririm.
Not:Liste fiatları kdvsiz alttaki toplam fiat kdv dahil şimdiden hayırlı olsun alırsanız etiketleyin.

Dosya Ekleri

• qswwa.PNG
    qswwa.PNG
    79,1 KB · Görüntüleme: 91
  • saasdas.PNG
    saasdas.PNG
    164,1 KB · Görüntüleme: 86
Rx 480 + FreeSync monitör alman daha mantıklı olur. Hem monitör 3500 tl üzeri topladığın için indirimde. Alabilirsin bu sistemi.

Dosya Ekleri

• ScreenShot_20161007214309.png
    ScreenShot_20161007214309.png
    56,2 KB · Görüntüleme: 83
20161007_215142.png

Bu sistemi öneririm. Rx480 + Freesync daha güzel olur ve Dx12 ve Vulkan' ın yaygınlaşmasıyla Rx 480 gerçek güçünü göstericek.

O kasa fazla pahalı Aerocool Aero 800 veya Dark N10 gibi bir kasa ihtiyacını rahatlıkla görecektir.
*****Edit: Kasa 221 TL imiş. 301 TL olarak görmüştüm ilk başta. Bu fiyatla alınabilir bir kasa. Zevkine kalmış bir seçim.
Bütçen i5 6500'e daha uygun. Bunun altına düşmeni önermem.
Doların ne olacağı pek belli olmuyor, düşer çıkar birşey söylemek çok zor. Malesef yaşadığımız coğrafyada 1 hafta sonra ne olacağı bile belirsiz.
GTX 1060 seçersen 6 GB versiyonunu almanı öneririm. 3 GB VRAM'in o karta yetersiz geleceğini düşünüyorum.
Bildiğim kadarıyla ekran kartını OC edebilmek için özel bir anakarta ihtiyacın yok zira ekran kartı overclock edilirken voltajıyla bir oynanma söz konusu değil diye biliyorum.

1.Alternatif: 4663 TL
11.png

Monitör: Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı (75 Hz ve 1 Ms özelliklerinden dolayı seçtim, bu ekran kartıyla freesync kullanamazsın.)

2.Alternatif: 4370 TL
22.png

Monitör: Viewsonic VX2457-MHD 23.6" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı

Birkaç karşılaştırma videosu ekleyeyim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için. Uzun süreli bir sistem toplamayı düşündüğüm için doların düşmesini bekleyeceğim. Youtube kanalında gtx 1070 sistem testini izledim ve uzun sureli kullanabileceğim bir sistem olduğuna karar verdim. anakart işlemci ve ekran kartı olarak. O toplanan sistemin kasa ve monitöründen biraz fedakarlık ederek daha uygun bir fiyata toplanabilir şu anda yaklaşık olarak 6.800 tlye toplanıyor sadece kasa ama ilerleyen günlerde doların düşmesiyle dahada ucuzlayacağını tahmin ediyorum.

Bu gün rx 480 modelini biraz araştırdım 1070 modeline göre biraz az performanslı geldi ancak rx serisinde cf yapılabiliyormuş ama tam performans için anakartın çok kaliteli model olması gerekiyor. Sizce direk 1070 mi almak mantıklı yoksa rx 480×2 pahalı anakartmı. Bana kalırsa 1070 tek başına durumu idare edebilir ama yinede sizin görüşleriniz benim için önemli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı