4000 TL monitör önerisi

Eskopya0127

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 4000 saattir Squad oynayan biriyim. Turnuvalarda laptop ekranıyla oynamak bana aşırı dezavantaj yaratıyor. Oyunda ne kadar büyük monitör, o kadar iyi oyunculuk mantığı var maalesef. Ortalama 200 metrelere ateş ediyorsun. Ama laptopum T7 V19.3 olduğu için ve param fazla olmadığı için 2K 27inç monitör alamam.

Valorant, CS oynamıyorum! Sadece Squad ve hikayeli oyunlar.

Squad’da maximum yükte 40, turnuvalarda 80 fps aldığım için 144hz bile yeterlidir bana. Mümkünse göz dostu, karanlık alanları aydınlatan özellikleri olan monitör önerebilir misiniz?

NOT: 4000 TL dedim ama 3500 TL’den sonrasını çıkaramayabilirim. 3500 altı öneri de alabilirim.

Ben de Squad oynayan birisiyim o yüzden 24" bile kesmez o oyunda, özellikle turnuvalara girecek kadar ciddi oynanıyorsa.

3500'ü geçemeyebilirim demişsiniz ama. Biraz daha arttırsanız Odyssey G3 iyi bir seçenek olabilir.

Bununda üstüne biraz koyup 27 inch olan versiyonunu seçebilirsiniz

Odyssey'lerin panelleri pek de sağlam değil hocam. Alan arkadaş göz önünde bulundursun. Squad değil de Battlefield, R6, CS:GO, Valorant oynasaydı TN panel önerirdim fakat Squad'da çok çok hızlı reaksiyon süreleri gereken senaryolar pek yaşanmıyor o yüzden attığım monitör bu bütçede alınabilecek en iyisi.

Son düzenleme:
Ben de Squad oynayan birisiyim o yüzden 24" bile kesmez o oyunda, özellikle turnuvalara girecek kadar ciddi oynanıyorsa.
Maalesef kesmiyor. Yüzlerce maça girdim sayısını unuttum artık, yaşadığım en büyük sorun monitör sorunu. Ve evet turnuva tek amaç.

Odyssey'lerin panelleri pek de sağlam değil hocam. Alan arkadaş göz önünde bulundursun. Squad değil de Battlefield, R6, CS:GO, Valorant oynasaydı TN panel önerirdim fakat Squad'da çok çok hızlı reaksiyon süreleri gereken senaryolar pek yaşanmıyor o yüzden attığım monitör bu bütçede alınabilecek en iyisi.
Yani oyun akıcı olmasa da comp maçlarında ufak hareketleri yakalayabilmek çok önemli ve ghosting klasiktir, olmamalı.

Maalesef kesmiyor. Yüzlerce maça girdim sayısını unuttum artık, yaşadığım en büyük sorun monitör sorunu. Ve evet turnuva tek amaç.
Ben de 15.6 inç'te oynuyorum. FOV'u 90'da tutmak zorunda kalıyorum. 27" monitörüm olsa 100 civarına çekebilirim fakat gerçekten laptop ekranında competitive oynamak imkansız. Hele günümüzde 240Hz 27" VA paneller bile yetersiz kalıp TN paneller kullanılıyor. Biz laptop ekranı ile neler yapmaya çalışıyoruz :)

Yani oyun akıcı olmasa da comp maçlarında ufak hareketleri yakalayabilmek çok önemli ve ghosting klasiktir, olmamalı.
Ghosting olacağını sanmıyorum. Biraz şansınıza bağlı monitörlerde aynı modeller bile birbirini tutmayabiliyor. Bilindik bir mağazadan almanızı tavsiye ederim ki iade/değişim kolay olsun.

Ben de 15.6 inç'te oynuyorum. FOV'u 90'da tutmak zorunda kalıyorum. 27" monitörüm olsa 100 civarına çekebilirim fakat gerçekten laptop ekranında competitive oynamak imkansız. Hele günümüzde 240Hz 27" VA paneller bile yetersiz kalıp TN paneller kullanılıyor. Biz laptop ekranı ile neler yapmaya çalışıyoruz :)

Ghosting olacağını sanmıyorum. Biraz şansınıza bağlı monitörlerde aynı modeller bile birbirini tutmayabiliyor. Bilindik bir mağazadan almanızı tavsiye ederim ki iade/değişim kolay olsun.
Peki 27 inch monitör 1080p’de pikseller ne kadar belli olur bu monitörde? Çünkü yakın bakacağıma adım gibi eminim.

Şok markete Asus TUF IPS 165hz 1ms monitör 3099 TL'ye gelmişti 1.5 hafta önce. Biraz sabredip indirim kovalarsan güzel bir şey alırsın bence. İndirim köşesini takip et.

Geri
Yukarı