4000 TL Monitörlü Oyun Sistemi Toplama

Biliyorum haddimden fazla soru soruyorum ama fanlar da sistem için yeterlmidir? sıvı soğutma ve ya ek fan almak gerekiyor mu? Yeterli ise almamam durumunda herhangi fan sesi vb. ses gelir mi ?
Hayır dostum haddinden fazla soru sormuyorsun yanlış birşey yapmamak için sormalısın zaten rahat ol. :) Kasa içinde 4 adet fanla geliyor yanlış bilimiyorsam. Kasaya ekstradan fan almana gerek yok yetecektir gelen fanlar. İşlemci fanı intelin stok fanı olduğu için ses yapabilir. Sonradan sesten rahatsız olursan işlemci soğutucusu alabilirsin. Bunun haricinde fan almana gerek yok.

Anakart fiyatı düşürtülerek yani z97 gibi bir şey alabilirsin ve rami fiyat performanas olarak bakmalısın. İ5 2tb yapacağım diyorsun ama 1tb bence daha mantıklı. Oyun için ssd de alabilirsin.

550w sana bunun için yeter bence. Kasaya da fazla para verme. İşlemci soğutcusu da çok önemli onu da ekle.

Son düzenleyen: Moderatör:
anakart fiyatı düşürtülerek yani z97 gibi birşey alabilirsin ve rami fiyat performanas olarak bakmalısın i5 2tb yapacağım diyorsun ama 1tb bence daha mantıklı oyun için ssd de alabilrisin

550w sana bunun için yeter bence kasaua da fazla para verme işlemci soğutcusu da çok önemli onu da ekle
Z97 anakartı alıp i5 6600 ı anakartın neresine takacak acaba cevap verir misin? Önerdiğin anakart ve işlemci uyumsuz.

Anakart fiyatı düşürtülerek yani z97 gibi bir şey alabilirsin ve rami fiyat performanas olarak bakmalısın. İ5 2tb yapacağım diyorsun ama 1tb bence daha mantıklı. Oyun için ssd de alabilirsin.

550w sana bunun için yeter bence. Kasaya da fazla para verme. İşlemci soğutcusu da çok önemli onu da ekle.
Anakartı düşürmek pekte doğru bir karar değil bence. Oyunlarda en önemli etken ekran kartı doğrudur ama render,edit vb. işlemlerde işlemci ve ram de devreye girecektir. 2666 mhz'lik rami alıpta kullanmadıktan sonra pekte bi anlamı kalmıyor 2666 mhz'nin :) . Ayrıca işlevinin önemine muhtaç olduğum parçalar anakart'a bağlı olduğundan dolayı anakart biraz binanın temeli görevini de üstleniyor. İyi bir sistem fakat düşük bir anakart pekte sağlıklı olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı