4000 TL Oyun Amaçlı Intel/NVIDIA Sistem Önerileri

Kneeaxer

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Merhabalar. Bir sistem toplamak istiyorum Vatan Computer'dan. Nisan ayında alacaktım fakat NVIDIA 1000x serilerini bekledim, hazır kartlar piyasaya oturmuşken bu hafta bir sistem toplayacağım inşallah. Bütçem 4000 TL, monitör olarak ASUS VP247H (23.5, 1920x1080) modeline sahibim şu an.
Ekran kartını ASUS GTX 1060 düşünüyorum. (MSI'da olabilir) Acaba GTX 1070 sığdırabilir miyim 4000 TL bütçeye bir fikrim yok. Ordan burdan kısmak istemiyorum açıkcası. :)
Ben önceden bir sistem topladım, eksiklikler varsa tamamlarsanız sevirim. (Grafik kartını koyamadım, ASUS GTX 1060 mağazada yoksa MSI GTX 1060 6 GB modelini alacağım).

b.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum yapabileceğin en iyi sistemi yapmışsın. Tebrik ederim. Ama 4000 tl gibi bir bütçe ile bu sisteme 1070 zor. Diğer parçaların hepsi de güzel. Kısmaman lazım. RX 480 düşünebilirsin. GTX 1060 da düşünebilirsin ama iki yıl sonra falan SLI yapamazsın. En mantıklısı bütçeni zorlayıp şunu alman:
Gigabyte GeForce GTX1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256Bit VR Ready Grafik Kartı (GV-N1070G1 GAMING-8GD)
Bütçeni 340 lira daha zorlarsan bunu veya MSI modellerini alabilirsin. MSI ile arasında 100 lira fark var. 100 lira daha ucuz GIGABYTE. GIGABYTE da ülkemizde çok bilinmeyen ama ASUS ve MSI kadar kaliteli bir marka. Gönül rahatlığıyla alabilirsin. Bütçemi zorlamam biraz sorun dersen işlemciyi 6500'e çekebilirsin. Ama 6600 çok daha mantıklı. Şimdiden hayırlı olsun :)

Kesinlikle yapabileceğin en iyi sistemi yapmışsın. GTX1070'e Full HD 60hzde ihtiyaç yok zaten RX470 bile full hd için aşırı yeterli iken GTX1060 seni asla üzmez. Yalnız 4000TL'lik sistemde 16gb ram daha iyi olur.
Almadan önce en ucuz Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6 GB GV-N1060G1 GAMING-6GD Ekran Kartı / Grafik Kartı fiyatını anında bulun. Tüm fiyatlar, özellikler ve yorumlar. Akakçe karşılaştırmalı alışveriş platformu şuradan uygun fiyatlı GTX1060 sürümlerine bakabilirsin.4 senedir Gigabyte anakart kullanıyorum hala tık yok güvenebilirsin. Oradan alacağın kartın fiyatı 1.200tl desek 300 tl ile
rami 16gb'a çıkarabilir ve SSD'yi 850 EVO!ya yükseltebilirsin. Kalan paraya da Hyper T4 ayarında bir soğutucu alabilirsin sessizlik için.

16 GB Ram alıp HDD'yi Black yerine Blue alabilirim ancak. 850 EVO maalesef Vatan Computer'da yok. Başka model bakabilirim o zaman. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
Gözümden kaçırmışım, pardon. Ekran kartı harici diğer parçaları Vatan Computer'dan alıp ekran kartını ise netten alabilirim o zaman. Soğutucu illa şart mı acaba? Overclock yapmayacağım, bu yüzden soğutma bakımından Asus Strix modelleri öneriliyor, soğutucu şart ise Gigabyte GTX 1060 alacağım.

Anladım. Bütçem doğrultusunda bir miktar artarsa soğutucu alacağım o zaman. Teşekkür ederim herkese önerileri için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı