4000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

Beceriksizz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
İlk defa bilgisayar toplayacağım. Ama biraz endişe duyuyorum bilgisayar topladığın zaman her hangi bir hazır bilgisayarla fark oluyor mu ?
Ben ilk defa topladığım için eksik olabilir eksik parça varsa ne takabilirim yada o paraya daha iyi oyun bilgisayarı toplanılır derseniz(monitör dahil) bütçe başlıktaki gibi en fazla 4200 olur. Vatan Bilgisayar'dan toplarsanız daha iyi olur.
1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Alternatif olarak eklemek istedim :) , GTX970 olsun dersen senin yazdığın sistemde iyi. Hayırlı olsun.

Dosya Ekleri

• 4000 TL Sistem.png
    4000 TL Sistem.png
    45,1 KB · Görüntüleme: 783
Evet arkadaşın topladığı sistemde anakart uyumsuz , gönderdiğim sistemi tavsiye ederim. Bu sisteme biraz daha koyup GTX970 alırsan çok iyi bir sistem olur.

İkinci görselde kinden bir farkı yok ama bu sistemi almanızı tavsiye ediyorum. SSD sonradan eklenebilir.Eki Görüntüle 142991
Kasa ve içindeki güç kaynağı çok kalitesiz. Ya arkadaş 4000 Tl'lik bir bilgisayar alıyorsun neden sertifikasız kalitesiz ne idü belirsiz güç kaynağı alasın ki ? Gerekirse herşeyden kıs ama kaliteli bir güç kaynağı al.

Kasa ve içindeki güç kaynağı çok kalitesiz. Ya arkadaş 4000 Tl'lik bir bilgisayar alıyorsun neden sertifikasız kalitesiz ne idü belirsiz güç kaynağı alasın ki ? Gerekirse herşeyden kıs ama kaliteli bir güç kaynağı al.
Kasalardan fazla anladığım pek söylenemez. Bu kasayı çok duyduğum için bunu tercih ediyordum. Başka bir güç kaynaklı kasa önerip benim sistemimde değişiklik yapabilirsiniz.

Kasa'da Corsair , Zalman , Cooler Master gibi kalitesi belli markalar öneririm. PSU olarak 80+ sertifikalı yine belli başlı markalardan bir güç kaynağı yeterli olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı