4000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

Umuyorum ki yakın zaman da olur, çünkü Steam indirimlerin de 200tl gömdüm sonra ki gün PC bozuldu, Mutsuzum.
Siz yine iyisiniz. Athlon x2 7750 BE işlemcim vardı. 7 GB toplam RAM bulunuyordu. Kimse çalıştıramassın inanmam vs. dese de ben başarmıştım bunu. HD 6570 ekran kartımı ilk temizleyişim de fanını kırdım ve ani FPS düşüşleri yaşadım. Çok FPS kaybettim. :cry:

Sistemi sipariş ettiniz mi? Umarım etmemişsinizdir çünkü iyileştirilebilir hala. Etmediyseniz son halini atın size düzeltmeniz gereken yerleri söylerim.

Valla ben cesaret edemiyorum garantiden dolayı. Herhangi bir parça bozuk gelse ya da bozulsa çok uzun süre beklemek gerekecek.
Emin olun Amazon destek size Türkiye'deki herhangi bir servisten çok daha kısa sürede dönüş yapacaktır öyle bir durumda. %20 gümrük vergisini ve kargoyu ödediğiniz sürece sıkıntı çıkmaması lazım.

Sistemi sipariş ettiniz mi? Umarım etmemişsinizdir çünkü iyileştirilebilir hala. Etmediyseniz son halini atın size düzeltmeniz gereken yerleri söylerim.
Hayır, daha sipariş etmedim. Farklı forumlarda farklı kişilerin fikirlerini alıyordum, onlar güzel olduğunu söylediler ancak senin fikrini de duymak isterim. Bütçem 4300 TL.

Sistemin son hali;

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 Processor with Wraith Spire Cooler (YD1600BBAEBOX)
Ana Kart: MSI Gaming AMD Ryzen B350 DDR4 VR Ready HDMI USB 3 ATX Motherboard (B350 GAMING PLUS)
Ekran Kartı: MSI VGA Graphic Cards RX 580 GAMING X 8G
RAM: Corsair vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Desktop Memory Kit - Black (CMK16GX4M2B3000C15)
SSD: Kingston Digital HyperX FURY 120GB SSD SATA 3 2.5 Solid State Drive with Adapter (SHFS37A/120G)
HDD: WD Blue 1TB SATA 6 Gb/s 7200 RPM 64MB Cache 3.5 Inch Desktop Hard Drive (WD10EZEX)
Kasa: Corsair Carbide Series 100R Silent Edition Quiet Mid Tower Case
Power Supply: CORSAIR CX Series CX550 550W 80 PLUS Bronze Power Supply

Acaba bende ki HHD yi satmayıp bu kasada mı kullansam? (Hitachi Hds721010cla332 3.5inch 1tb 32mb Sata 7200rpm Hard Disk Drive: Amazon.co.uk: Computers & Accessories)

Power supplyı da bununla mı değiştirsem? (Amazon.com: Enermax Revolution DUO 700W DUOFlow design 80+ Gold Certified Power Supply Ideal for PSU Shrouds and Patented FMA (Fan-speed Manual Adjustment) Technology, Black ERD700AWL-F: Electronics)

Hayır, daha sipariş etmedim. Farklı forumlarda farklı kişilerin fikirlerini alıyordum, onlar güzel olduğunu söylediler ancak senin fikrini de duymak isterim. Bütçem 4300 TL.

Sistemin son hali;

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 Processor with Wraith Spire Cooler (YD1600BBAEBOX)
Ana Kart: MSI Gaming AMD Ryzen B350 DDR4 VR Ready HDMI USB 3 ATX Motherboard (B350 GAMING PLUS)
Ekran Kartı: MSI VGA Graphic Cards RX 580 GAMING X 8G
RAM: Corsair vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Desktop Memory Kit - Black (CMK16GX4M2B3000C15)
SSD: Kingston Digital HyperX FURY 120GB SSD SATA 3 2.5 Solid State Drive with Adapter (SHFS37A/120G)
HDD: WD Blue 1TB SATA 6 Gb/s 7200 RPM 64MB Cache 3.5 Inch Desktop Hard Drive (WD10EZEX)
Kasa: Corsair Carbide Series 100R Silent Edition Quiet Mid Tower Case
Power Supply: CORSAIR CX Series CX550 550W 80 PLUS Bronze Power Supply

Acaba bende ki HHD yi satmayıp bu kasada mı kullansam? (Hitachi Hds721010cla332 3.5inch 1tb 32mb Sata 7200rpm Hard Disk Drive: Amazon.co.uk: Computers & Accessories)

Power supplyı da bununla mı değiştirsem? (Amazon.com: Enermax Revolution DUO 700W DUOFlow design 80+ Gold Certified Power Supply Ideal for PSU Shrouds and Patented FMA (Fan-speed Manual Adjustment) Technology, Black ERD700AWL-F: Electronics)
Sizde HDD varsa kalsın sağlamsa.

Sizde HDD varsa kalsın sağlamsa.
Var, en son baktığım da çalışıyordu ama 5 yıldır kullanıyorum. Sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum.

İnternet de gezerken şu builde denk geldim fikirlerinizi duymak isterim.
(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Var, en son baktığım da çalışıyordu ama 5 yıldır kullanıyorum. Sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum.

İnternet de gezerken şu builde denk geldim fikirlerinizi duymak isterim.
(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
Çok iyi bir sistem de bunu burada bu maliyetle toplayamazsınız ancak yurtdışı olur. Eski HDD çalışıyorsa bir sıkıntı olmaz bence.

Çok iyi bir sistem de bunu burada bu maliyetle toplayamazsınız ancak yurtdışı olur. Eski HDD çalışıyorsa bir sıkıntı olmaz bence.
Amazon'dan 4300 gibi bir bütçeyle alınabilir. Ama benim endişem yanlış bir şeyler almam, çünkü gerçekten çok az bilgi sahibiyim bilgisayar bileşenleri konusun da.

---------

Merak edenler için yazıyorum, en son böyle almaya kararı verdim. Amazon'dan alacağım, ekran kartının satışa çıkmasını bekliyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X Processor (YD160XBCAEWOF)

İşlemci Soğutucu: MasterAir Pro 4 CPU Air Cooler with Continuous Direct Contact Technology 2.0 (AM4 bracket available via Cooler Master USA)

Ekran Kartı: MSI VGA Graphic Cards RX 580 GAMING X 8G yada bulabilirsem MSI VGA Graphic Cards RX 580 GAMING X+ 8G

RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Desktop Memory Kit - Black (CMK16GX4M2B3000C15)

SSD: SanDisk SSD PLUS 240GB Solid State Drive (SDSSDA-240G-G26) [Newest Version]

HDD: WD Blue 1TB SATA 6 Gb/s 7200 RPM 64MB Cache 3.5 Inch Desktop Hard Drive (WD10EZEX) (muhtemelen alamam)

Kasa: NZXT S340 Elite ATX Mid Tower Computer Case, Matte Black/Red (CA-S340W-B4)

Power Supply: CORSAIR TX Series TX550M 550W 80 PLUS Gold Modular Power Supply

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı