4000 TL PSU önerisi

Bütçe
4000

AckneX

Hectopat
Merhaba. Sistemimi AM5 güncellemek istiyorum ve bu sebeple iyi bir PSU'ya ihtiyaç duruyorum ve bu konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

Almayı düşündüğüm sistem:
NZXT H9 Flow.
Ryzen 7 7800x3D.
MSI B650 Carbon Wi-Fi (kesin değil ama büyük ihtimal bu anakartı alacağım)
16x2 32 GB 6000 MHz RAM (henüz karar veremedim)
Eski sistemimden yenisine geçireceğim parçalar:
ASUS Dual OC RTX 2060 (ileride 4070 Ti güncellemeyi düşünüyorum şimdilik eskisini kullanacağım birkaç ay)
Corsair H150 sıvı soğutma.
Samsung 970 EVO Plus 1 TB.

Araştırırken 3 şeye kafam takıldı ATX 3.0, PCI-e 5.0 ve yanlış hatırlamıyorsam 12VHPWR çıkış özellikleri olmasına dikkat ediliyordu. Bunlar gerçekten önemli mi? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki yukarıda belirttiğim ek 3 özellik bu psu’da mevcut mu veya önemli mi bulunması? Sanırım 4000 serisi ekran kartları için ve daha az kablo olması için lazım özelliklermiş eğer ki gerçekten önemliyse bu kadar bütçeyi biraz daha arttırabilirim.

Ek olarak bu ürünler hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Peki yukarıda belirttiğim ek 3 özellik bu PSU'da mevcut mu veya önemli mi bulunması? Sanırım 4000 serisi ekran kartları için ve daha az kablo olması için lazım özelliklermiş eğer ki gerçekten önemliyse bu kadar bütçeyi biraz daha arttırabilirim.

Ek olarak bu ürünler hakkındaki düşünceleriniz nedir?

O konu hakkında çok bilgim yok size yanlış bilgi vermek istemem fakat attığınız MSI gerçekten çok iyi bir PSU, fiyatı da uygun gibi

Şimdi bir model alacaksanız, 850W almanıza gerek yok. Çok gereksiz ve para israfı.

Yeterli. Fiyatı da iyi.

Almışken ileriye dönük olsun sıkıntı çekmeyeyim diye düşünmüştüm. 4070 Ti veya 4080 gibi bir ekran kartı ve 7800x3D işlemcili bir sistemi rahatlıkla besler değil mi? Bir de MSI PSU'ların bazıları için sıkıntılı diyorlardı bu model onlardan birisi mi? Son olarak da çok yordum kusura bakmayın ama PCI-e 5.0 destekliyor sanırım bu model ATX 3.0 ve 12VHPWR girişi de destekliyor mu?

Almışken ileriye dönük olsun sıkıntı çekmeyeyim diye düşünmüştüm. 4070 Ti veya 4080 gibi bir ekran kartı ve 7800x3D işlemcili bir sistemi rahatlıkla besler değil mi? Bir de MSI PSU'ların bazıları için sıkıntılı diyorlardı bu model onlardan birisi mi? Son olarak da çok yordum kusura bakmayın ama PCI-e 5.0 destekliyor sanırım bu model ATX 3.0 ve 12VHPWR girişi de destekliyor mu?

Rica ederim ne yorması. MSI'ın sıkıntılı ürünü A750GF, GL olan farklı ve bir problemi yok. GL olan PCI-E 5.0 ve ATX 3.0, yani 12VHPWR çıkışı mevcut evet.

İlerde RTX 4080'e geçseniz bile yeterli bu model.

Geri
Yukarı