4000 TL Render bilgisayarı tavsiyesi

• Konuyu başlatan Moss
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 688

Moss

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sony Vegas Pro , Fl Studio , Adobe Photoshop programlarına yeticek bir sisteme ihtiyacım var. Ben kabataslak bir sistem yaptım. Sizden görüş ve önerilerinizi almak istiyorum. Ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur. Ayrıca kafama takılan bir kaç soru var bunları parçaların yanına yazdım:
Intel Core i5 6500 (overclock yapmayacağım gerektiğinde yenisini alırım)
MSI R7 370 (ekran kartı önerebilirsiniz) (4gb versiyonu)
Asus z170-P(anakart önerebilirsiniz fakat msi asus olması iyi olur benim için marka takıntılıyım.
Corsair Vengeance (2x8) 2400MHz
Zalman R1 600w (600w yeter mi bundan emin değilim)
Asus dvd okuyucu
Xigmatek TYR SD962 (söket 1150 uyumlu) (bu işlemci soğutucunun yorumlarında macunu ve ızgarasının iyi olmadığını okudum düşüncelerinizi yazabilirsiniz, ve bunun uyumlu olup olmadığını söyleyebilirsiniz)
Samsung 120 gb (540/520)
WD 1tb Blue
AOC 21.5 i2269
Toplam fiyat 3800tl oluyor. Yükseltmem gereken veya gerekli olmayan parçaları söylerseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 3500tl.PNG
    3500tl.PNG
    37,8 KB · Görüntüleme: 317
Eğer render yanında iyi bir oyun performansı istiyorsanız şu sistemi öneririm. Oyun anlamında ve render açısından daha performanslı olacaktır. Fakat bütçenizi 100 TL aştı.

Screenshot_2015-10-20-18-55-42.png

Benzer amaçlar için ben de araştırma yapıyorum. Ancak forumdan edindiğim intibaya göre x99 bir sistem toplamak gerekecek. İ7 5820k işlemci ile aynı bütçeden bir sistem çıkabilir. Uzman forumdaşlar olaya el atacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı