4000 TL Sistem Toplama tavsiyesi

AYigit07

Decapat
Merhaba, ben Vatan Bilgisayar'dan PC toplamak zorundayım. Böyle bir sistem topladım. Sizce güzel midir?
Daha iyisi toplanabilir mi?
Ekran Alıntısıbudadaha.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben Vatan Bilgisayar'dan PC toplamak zorundayım. Böyle bir sistem topladım. Sizce güzel midir?
Daha iyisi toplanabilir mi?
Eki Görüntüle 420758
Sisteminiz birkaç eksik dışında gayet güzel gözüküyor. RAM'leri daha yüksek frekanslı alırsanız ileriye yatırım yapmış olursunuz. Çift kanal RAM kesinlikle kullanın artık bir ihtiyaç ve FPS'nin doğrudan düşmanı. Ayrıca size önerim O SSD'yi değiştirin. Samsung alabilirsiniz veya Adata Kronik sağlık problemi yaşatıyor toshiba o yüzden söylüyorum. Kasa konusunda Frisby'nin kasalarının Hava sirkulasyonunun berbat olduğunu düşünüyorum. 300 TL daha ekleyin MB511 Alın. Vatan'dan uzak durun paranızı çarçur etmeyin. Nasıl zorundayım Vatan'a anlam veremiyorum. Teknobiyotik,İtopya,QPbilişim ve birçok site mevcutken neden vatan? Ayrıca bu dediğim sitelerden toplarsanız fiyat çok farkeder.

PSU yetersiz gelebilir ilerleyen zamanlarda.
Nasıl PSU yetersiz geliyor? Şuanda 550W'lık İyi bir PSU sizi sorunsuz 5 sene götürür. Ayrıca arkadaşın sisteminin maksimum güç tüketimi 350-400W arası olacaktır. Bileşenleri çok üst düzeye taşımadığı sürece PSU sorun yaratmayacaktır. İlerleyen zamanlarda parçalarını güncellemezse onu sorunsuz götürecektir. Nasıl yetersiz geliyor bana bir açıklar mısınız? Ayrıca yeni mimariler güç tüketimini zaten düşürüyor. TDP değerleri günden güne düşerken siz geleceğe yatırım olsun adı altında arkadaşı gereksiz masrafa teşvik ediyorsunuz.

Nasıl PSU yetersiz geliyor? Şuanda 550W'lık İyi bir PSU sizi sorunsuz 5 sene götürür. Ayrıca arkadaşın sisteminin maksimum güç tüketimi 350-400W arası olacaktır. Bileşenleri çok üst düzeye taşımadığı sürece PSU sorun yaratmayacaktır. İlerleyen zamanlarda parçalarını güncellemezse onu sorunsuz götürecektir. Nasıl yetersiz geliyor bana bir açıklar mısınız?
Gelebilir dedim farkettiysen. Güncelleme yapma ihtimalini göze alarak demiştim.

Gelebilir dedim farkettiysen. Güncelleme yapma ihtimalini göze alarak demiştim.
Tamam diyorumki diyelim güncelledi. Yeni mimarilerde TDP değeri düşüyor. Şuanda Ryzen 5 3600 gibi yeni işlemciler 65W elektrik tüketiyor. Yeni mimariler daha tasarruflu çekirdekler getiriyor. Lütfen gereksiz masrafa teşvik etmeyin. Arkadaş sistemi zaten PSU yetersiz kalacak şekilde arttırırsa. PSU'ya vereceği para diğer bileşenlere verdiği paradan çok daha fazla olacaktır.
Evet kesinlikle uyar. O RAM'ler çok iyidir sizi asla üzmez yalnız onu tek bırakmanızı önermem. Bütçenizde 200-300 TL Bir esneme yaratıp bir RAM daha alın. Eğer alamayacak kadar zor durumdaysanız 3000 MHz ramlerden 2 tane alabilirsiniz. Şahsen 3000 MHz ve 3200MHz arasındaki farkı aşırı profosyonel değilseniz asla hissetmezsiniz. Aradaki fiyat farkınada değmiyor zaten. Birde o RAM'lerin CL değerlerinide beğenmiyorum. Corsair LPX 3000 MHz Vengeance tercih edin.
Fazla bir bütçem yok. en fazla 4000 tl idi.

Kasa ve SSD'yi kesinlikle değiştirin. RAM konusunda önerim 8GB bir Corsair Vengeance LPX 3000 MHz almanız. İlerleyen zamanlarda FPS sorunu yaşarsanız yanına bir tane daha eklersiniz. Ayrıca sisteminizde NVME SSD desteği mevcut. M2 kullanacaksanız NVME kullanın. O SSD Yerine şuna bakabilirsiniz. Samsung 860 Evo 250gb Ssd - Mz-76e250bw 860evo - n11.com Aynı ürün ancak SATA modeli.

Tamam diyorumki diyelim güncelledi. Yeni mimarilerde TDP değeri düşüyor. Şuanda Ryzen 5 3600 gibi yeni işlemciler 65W elektrik tüketiyor. Yeni mimariler daha tasarruflu çekirdekler getiriyor. Lütfen gereksiz masrafa teşvik etmeyin. Arkadaş sistemi zaten PSU yetersiz kalacak şekilde arttırırsa. PSU'ya vereceği para diğer bileşenlere verdiği paradan çok daha fazla olacaktır.

Evet kesinlikle uyar. O RAM'ler çok iyidir sizi asla üzmez yalnız onu tek bırakmanızı önermem. Bütçenizde 200-300 TL Bir esneme yaratıp bir RAM daha alın. Eğer alamayacak kadar zor durumdaysanız 3000 MHz ramlerden 2 tane alabilirsiniz. Şahsen 3000 MHz ve 3200MHz arasındaki farkı aşırı profosyonel değilseniz asla hissetmezsiniz. Aradaki fiyat farkınada değmiyor zaten. Birde o RAM'lerin CL değerlerinide beğenmiyorum. Corsair LPX 3000 MHz Vengeance tercih edin.

Kasa ve SSD'yi kesinlikle değiştirin. RAM konusunda önerim 8GB bir Corsair Vengeance LPX 3000 MHz almanız. İlerleyen zamanlarda FPS sorunu yaşarsanız yanına bir tane daha eklersiniz. Ayrıca sisteminizde NVME SSD desteği mevcut. M2 kullanacaksanız NVME kullanın. O SSD Yerine şuna bakabilirsiniz. Samsung 860 Evo 250gb Ssd - Mz-76e250bw 860evo - n11.com Aynı ürün ancak SATA modeli.
Kartım yok o yüzden Vatan'ın kendi mağazasından alacağım.İnternetten alamam maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı