4000 TL sistem toplama

Bütçe
4000

Anıl_alp232

Kilopat
Daha fazla  
Bütçemi belirttim 4000₺. Sadece kasa topluyorum şu anda. Oynayacağım oyunlar genel olarak FPS (özellikle Valorant ve CS), LoL ve bazı çok sistem gerektirmeyen oyunlar. Rahat bir şekilde CS, Valorant ve LoL oynamak istiyorum. Bana bir sistem önerir misiniz? Ve mümkün ise ekran kartının FPS testlerinde en iyi sonucu verdiğini düşündüğünüz videoyu link olarak bırakır mısınız? Bazı videolarda farklı sonuçlar olabiliyor. Farkındayım 8 GB RAM şu an için sınır konumunda genel olarak ama sonrasında yükseltilebilir bir sistem olması çok iyi olur. Gerek ekran kartı açısından, gerek anakarttaki RAM stoklarının sayısı açısından. Ama bu konuda daha çok bilgisi ve önerisi olabilecek herkesin fikrine açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart : MSI H410m-a Pro Lga1200 Intel H410 Anakart | Trendyol 585 TL
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İşlemci : INTEL Core i3 10100F 3.60GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek 1200 14nm İşlemci | ITOPYA 719 TL
Ekran kartı : Galax GeForce GTX1650 Super EX (1-Click) OC 4GB 128Bit GDDR6 GTX 1650 Super Ekran Kartı (65SQL8DS61EX) | Teknobiyotik 1.733 TL
Ram : HP V6 7EH64AA 8 GB DDR4 3000 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri 277 TL
Depolama : Gigabyte 2.5'' Sata 3.0 Ssd Disk 240gb Gp-gstfs31240gntd | Trendyol 250 TL
Kasa : Zalman S2 USB 3.0 Siyah ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com 322 TL
Güç Kaynağı : FSP Hydro HD500 500 W 80+ Bronze Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri 373 TL

Alınabilecek en kötü sistem bu.
Adam akıllı bir test videosu da yok ama bahsettiğiniz tüm oyunları ultra da oynarsınız.

Fiyat : "4.260" TL

"Siteler güvenli, parçalar kalitelidir. Şahsen dandik parça ve anı sanı bilinmeyen site önermesi yapmam"

Bütçemi belirttim 4000₺.Sadece kasa topluyorum şu anda. Oynayacağım oyunlar genel olarak FPS (özellikle Valorant ve CS),LoL ve bazı çok sistem gerektirmeyen oyunlar. Rahat bir şekilde CS, Valorant ve LoL oynamak istiyorum. Bana bir sistem önerir misiniz? Ve mümkün ise ekran kartının FPS testlerinde en iyi sonucu verdiğini düşündüğünüz videoyu link olarak bırakır mısınız? Bazı videolarda farklı sonuçlar olabiliyor. Farkındayım 8 GB RAM şu an için sınır konumunda genel olarak ama sonrasında yükseltilebilir bir sistem olması çok iyi olur. Gerek ekran kartı açısından, gerek anakarttaki RAM stoklarının sayısı açısından. Ama bu konuda daha çok bilgisi ve önerisi olabilecek herkesin fikrine açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben 2006 model Radeon 4550 bilgisayarım ile LoL'ü 89 FPS'de oynayabiliyorsam her PC oynar. Bu oyunları rahat oynarsın zaten yeni nesil PC'lerde, çok masraf yapmana gerek yok.

Çok teşekkür ederim. Ekran kartı olarak GTX 1650 düşünüyordum fakat sonrasında RX570'e karar kılmıştım. Trendyol indirimini saymazsak oldukça pahalı 570'e göre ve performanslı. Trendyol'dan almaya pek sağlıklı bakmıyorum maalesef. Siz ne düşünüyorsunuz.

Geri
Yukarı