4000 TL Sistem Toplama

Kemal Şengüler

Hectopat
4000 lira (100 lira aşağı yukarı fark etmez) sadece kasa olmak üzere hem oyun oynamak, hem de kısa filim renderlamak için bir bilgisayar topluyorum. Bayramdan önce bu işi bitirip rahata ermekte yegane isteğim.

MSI GTX 1060 6 GB ve Intel i5 7600'lü bir sistem topladım. İçine SDD koyup HDD'yi sonra eklemek üzere beklettim ve 1060 6 GB olsun diye de RAM'den feragat edip 16 GB yerine 8 GB'a karar kıldım. Bu sistemde hata etmiş miyim? Daha doğrusunu nasıl yapabilirim? Ve bu arada i5 7400 ile i5 7600 arasında i5 7600'ü seçmem doğru olmuş mu?

Bu İtopya'dan topladığım:
Q7rLmy.png

Bu da Vatan'dan topladığım:
6XAad0.png

Resimlerde i5 7500 var. Sonradan onda karar kıldım gibi. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Render işi yapıyorsanız Ryzen işlemciler size bu konuda ciddi avantaj sağlar.
Aşşağıdaki sisteme Samsung evo 850 250gb ekleyin ve RAM frekansını 3000mhz üstünde tutun ( sihirbazda halledemedim. )
FSP 600w hyper ve istediğiniz bir kasa ile kullanabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_2469.jpg
    IMG_2469.jpg
    46,6 KB · Görüntüleme: 130
IMG_0568.JPG

Bütçeyi biraz aştı ama indirimleri takip edersen bu fiyata hdd bile ekleyebilirsin. Bende hemen hemen böyle sistemi sipariş verdim kargodan gelmesini bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı