4000 TL Sistem Toplama

rrnzr

Hectopat
Arkadaşlar 4000 TL'ye sistem toplamak istiyorum. 1080p monitörüm var asus. GTX 1060 ve i5 7600 bir sistem bu paraya kurabilir miyim? Ayrıca 8BG RAM çok mu, az olur acaba fikriniz nedir?

Bu arada yazmayı unutmuşum. Sizce amacı yalnızca oyun oynamaktır ve ultra grafikler vs gibi bir derdim yok. Ortalama ayarlarda akıcı oyun oynayabilmem yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
upload_2017-12-11_23-12-10.png

Ryzen 5 1400 İ5 7600'den daha performanslı ve günceldir. Ryzen toplamak daha mantıklı. 8 GB RAM artık yetersiz gelmeye başladı. İlerleyen zamanlarda bir 8 GB RAM daha alsanız çok iyi olur.

İntel 8. nesil işlemcileri çıkarmışken yeni toplanacak sistemlerde 7. nesil kullanmak mantıksız. 8. nesil İntel bir sistem toplamayacaksanız Ryzen'e yönelmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

GALAX 6GB'ye 1500 TL vermek saçmalık olur. Daha geçen ay MSI GTX 1060'ı 1600 TL civarına aldım.

GALAX 1060 6 GB almak neden saçmalık açıklar mısın? GALAX ve MSI 1060'ları birbirinden ayıran hiç birşey yok birkaç ufak tefek değerler dışında. GPU'lar aynı en nihayetinde, marka farkılıkları tasarım açısından farklılık oluşturur genelde. GALAX markada kullanına GPU'da Nvidia 1060 MSI markada kullanınan GPU'da Nvidia 1060. İki süsler, üzerine bir ejderya koyarlar yada iki renk değiştirirler insanlar buna aldanır. Benim önüme koysalar şuan GALAX'ı alırım f/p açısından :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar bir sistem topladım gibi ama eleştirilerinizi bekliyorum daha iyi nasıl yapabiliriz vs gibisinden.

İşlemci : Ryzen 5 1600

Anakart : MSI B350 Tomahawk

Ekran Kartı : Galax GTX 1060 OC 6GB

Ram : Kingston HyperX Fury 2x4 GB 2400MHZ Dual Kit

Bunun üstüne 700 lira civarı bir bütçem kalıyor. Kasa ve psu için. Harddiskim var. Ekleyebilirsem ufak bir ssd de eklemek istiyorum ancak şartlara göre...

Arkadaşlar bir sistem topladım gibi ama eleştirilerinizi bekliyorum daha iyi nasıl yapabiliriz vs gibisinden.

İşlemci : Ryzen 5 1600

Anakart : MSI B350 Tomahawk

Ekran Kartı : Galax GTX 1060 OC 6GB

Ram : Kingston HyperX Fury 2x4 GB 2400MHZ Dual Kit

Bunun üstüne 700 lira civarı bir bütçem kalıyor. Kasa ve psu için. Harddiskim var. Ekleyebilirsem ufak bir ssd de eklemek istiyorum ancak şartlara göre...
Almadıysanız,anakartı değiştirip Asrock-Gigabyte-Asus'tan birini alınız.
RAM'lerin MHz'i daha yüksek olabilir,en az 2666 tavsiyedir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı