4000 TL telefon önerisi

POCO X3 GT öneririm şu an 4200TL fiyatla satılıyor.

Kullanım amacınız nedir?
Oyun oynamak ise POCO X3 Pro, günlük kullanım ise Realme 8 Pro öneririm.

POCO X3 Pro yerine POCO X3 GT öneririm.
Ayrıca Realme 8 Pro AnTuTu testi puanına göre POCO X3 GT'nin tam yarısı kadar puana sahip.

Ayrıca X3 GT de 67W şarj aleti var.
Kendim kullanıyorum hatta şu anda oradan yazıyorum çok iyi F/P bir telefon ekranı tek dezavantajı, ama parlaklığı konusunda Samsung A71 telefonu parlaklığı ile gün ışığında aynı parlaklığa sahip (arkadaşımda A71 var ve güneşin altında Full ışıkta test ettik).

POCO X3 GT öneririm şu an 4200TL fiyatla satılıyor.

POCO X3 Pro yerine POCO X3 GT öneririm.
Ayrıca Realme 8 Pro AnTuTu testi puanına göre POCO X3 GT'nin tam yarısı kadar puana sahip.

Ayrıca X3 GT de 67W şarj aleti var.
Kendim kullanıyorum hatta şu anda oradan yazıyorum çok iyi F/P bir telefon ekranı tek dezavantajı, ama parlaklığı konusunda Samsung A71 telefonu parlaklığı ile gün ışığında aynı parlaklığa sahip (arkadaşımda A71 var ve güneşin altında Full ışıkta test ettik).

POCO X3 GT kamera, ekran ve yazılım olarak Realme 8 Pro modelinin gerisinde.
Ayrıca maksimum 4000 TL demiş, bütçeyi aşıyor.

Eğer oyun oynamak için alacaksa X3 Pro modelinden daha iyi bir tercih.

https://www.hepsiburada.com/samsung...garantili-p-HBCV0000032V32?magaza=Hepsiburada Samsung m serisi bana göre en iyi F/P telefon serisidir.
Bu telefonun özellikleri: 8 GB RAM, 1080x2400 ekran, 5000 mAh batarya (günlük hayatta 1,5 gün götürür sizi)2, 4 GHz işlemciye sahip gayet hızlı.

Ama eksiksin 2.4GHz 2 çekirdeği var sadece benim önerdiğim telefonda 4 tane 2.6GHz çekirdek 4 tane 2.0GHz çekirdek var hangisi daha iyi tartışmayalım. O telefon 3 4 sene sonra çöp olacak iken benim önerdiğim telefon 10 sene bile dayanır (özellikler hep üstüne koya koya gelişirse yeni teknoloji çıkmaz ise ki çıksa zaten senin önerdiğin direk çöp olur)

1 günü rahat çıkarıyor şarjı ama oyun oynarsan 6 saat gibi sürelerde dayanıyor ama 67W şarj aleti ile 42 dk de 0'dan 100e şarj ediyor.

Şahsen uzun yol gidiyorum ben gayet işime yarıyor.

Ama eksiksin 2.4GHz 2 çekirdeği var sadece benim önerdiğim telefonda 4 tane 2.6GHz çekirdek 4 tane 2.0GHz çekirdek var hangisi daha iyi tartışmayalım o telefon 3 4 sene sonra çöp olacak iken benim önerdiğim telefon 10 sene bile dayanır (özellikler hep üstüne koya koya gelişirse yeni teknoloji çıkmaz ise ki çıksa zaten senin önerdiğin direk çöp olur)

1 günü rahat çıkarıyor şarjı ama oyun oynarsan 6 saat gibi sürelerde dayanıyor ama 67W şarj aleti ile 42 dk de 0'dan 100e şarj ediyor.

Şahsen uzun yol gidiyorum ben gayet işime yarıyor.
Haklısın senin attığın modeli görmedim o daha yeni bir telefonmuş.

Realme 8 Pro. Bütçe artarsa a52.
Kriterlerini de belirt ayrıca.

Realme 8 Pro tavsiye ederim. İşlemcisi POCO'ya göre daha düşük. Ancak yazılım, kamera ve AMOLED ekran farkları nedeniyle Realme daha iyi bir tercih.

İyi tamam 3 4 sene çöp olacak telefona versin o zaman parayı. (ekran güç tüketimi sadece yüksek parlaklığı Samsung A71 ile gün ışığında aynı parlaklığa sahip nit olarak karışmam ama olay bu şekilde)

Ve kamera performansı ayrıca çok iyi. Tamam 64MP ile 108MP arasında fark var ama fiyatlar göz önüne geldiğinde açıkçası ben o telefona o parayı vermem.

50W şarj aleti var(kutu içinden çıkıp çıkmadığını bilmiyorum) ama POCO X3 GT telefonun direkt içinden 67W şarj aleti çıkıyor ve Realme'ye göre daha kısa sürede şarj oluyor.

Kıyaslama yapılırsa bu şekilde yapılır, ayrıca batarya ömrünü hariç tutarsak iki telefon arasında en uzun ömürlü olarak yeten telefon X3 GT hiç kusura bakma.
Ayrıca yazılım olarak yine Realme'nin gerisinde falan da değil ayrıca ikisi de Android 11 kullanıyor. POCO direkt Xiaomi yazılımına sahip hatırlatırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı