4000 TL ve altı monitör tavsiyesi

Bütçe
3500
Tekrardan söylüyorum hocam yerinizde olsam indirime girerse gigabyte yoksa Dell alırım.
Hocam normalde bu bütçelere çıkmayı planlamıyordum ama bu bütçelerde 200 300 tl bile yukarı çıksanız bir tık daha iyisi bulunabiliyor sanki.

Bunu almayı planlıyordum ama üstüne 300 tl daha koyup dell, gigabyte monitörlere bakmam çok daha iyi olur gibi, sizin fikriniz nedir?

Ben ViewSonic markasını seviyorum monitörleri güzel ben alırdım.

ViewSonic Corporation, ekran teknolojisi, özellikle de sıvı kristal ekranlar, projektörler ve etkileşimli tahtalar konusunda uzmanlaşmış, Amerikan Tayvanlı çok uluslu bir elektronik şirketidir. Eğitim, işletme ve eğlence alanlarında çözümler sunar.

Gigabyte falan anakart, ekran kartı yapanların monitörü ne kadar iyi olur ki işlerin piri varken.
Hocam öyle düşünmeyin. Marka değil model önemli. Belki de viewsonic modelin bir sürü kronik sorunu var hani. Markaya göre değil de modele göre hareket etmek gerekir. Ki son dediğinize de katılmıyorum. Denemeniz lazım. Şahsen bende var gigabyte model gayet iyi bir sorunum yok. Ayrıca gigabyte markasının da bir sürü monitörü var ama diğer ürünleri daha fazla satıyor sadece.

Bunu almayı planlıyordum ama üstüne 300 tl daha koyup dell, gigabyte monitörlere bakmam çok daha iyi olur gibi, sizin fikriniz nedir?
Aynen öyle düşünüyorum ben de. Gigabyte modeli almayı düşünürseniz deneyimlerimi paylaşabilirim.

Hocam öyle düşünmeyin. Marka değil model önemli. Belki de viewsonic modelin bir sürü kronik sorunu var hani. Markaya göre değil de modele göre hareket etmek gerekir. Ki son dediğinize de katılmıyorum. Denemeniz lazım. Şahsen bende var gigabyte model gayet iyi bir sorunum yok. Ayrıca gigabyte markasının da bir sürü monitörü var ama diğer ürünleri daha fazla satıyor sadece.

Aynen öyle düşünüyorum ben de. Gigabyte modeli almayı düşünürseniz deneyimlerimi paylaşabilirim.
Gigabyte G24F ve G24F-2 modeli arasında aşırı bi fiyat farkı var, özellkleri karşılaştırdığımda nerdeyse iki monitörde aynı, garip.

Evet biliyorum hocam Samsung efsane televizyon, monitör üretiyor ama oddys serisini sevmiyorum giriş seviyesi olanları görüntüsü iyi değil.

Gigabyte G24F ve G24F-2 modeli arasında aşırı bi fiyat farkı var, özellkleri karşılaştırdığımda nerdeyse iki monitörde aynı, garip.
G24F modelinin kronik bir sorunu vardı sanırım hocam.

Hocam şimdi baktım da hani siz dediniz ya 120 hz sonrası ses diye o g24f modelinin sorunuymuş G24F-2 modelinde bu yok.

Dell için şöyle yorum yapan bi arkadaş var: Dell monitör kötü görüntü veriyor

Hazır sistem almak için 2 hafta boyunca bekledim, normalde bütçem 3060/R5 5500'lü bir sisteme yetiyordu ama sonunda aynı paraya 3060Ti/R5 5600'lü sistem aldım. Monitör piyasasında böyle indirimler fırsatlar zor oluyor gibi görünüyor olsa bile bu bütçelerde gerçekten bulmak zor. Bi tane alıp keyfime bakmak istiyorum :D

ViewSonic nasıldır sizce?
Sorun konusunda servis olarak Dell bana güven veriyor niyeyse.

G24F modelinin kronik bir sorunu vardı sanırım hocam.

Hocam şimdi baktım da hani siz dediniz ya 120 hz sonrası ses diye o g24f modelinin sorunuymuş G24F-2 modelinde bu yok.
Hah evet işte, bende sanıyordumki bir kişide olan değişik bi sorun. G24F-2 modeli yakın zamanda indirime girmez bence hatta hiç girmeyedebilir, en iyisi dell gibi o zaman.

Öneri yapmadan önce gereksiz, yanlış bilgiler olmuş ilerde seçim yada öneri yapacak arkadaşların aklının karışmaması için bunlara el atılması gerekiyor. Öncelikle, monitör alırken markaya değil modele bakılır. Örneğin, ASUS'un TUF serisi monitörler genelde soluk renk verirken TUF serisinden VG27AQL1A modeli istisnai olarak çok iyi bir monitör. Yine bu konuda "G3 kötü çıktı ama Neo G9 fıstık gibi bir monitör" denmiş. Yanlış bilgi. Neo G9 sadece kağıt üstünde iyi olan ama gerçekte problemleri bitmeyen bir monitör. Asıl konuya gelelim Gigabyte iyi bir marka olabilir ancak G24F modeli, sorunlu bir model ve ölü piksel çıkma oranı diğer monitörlere göre fazla. Bir araba sırf Mercedes diye alınmayacağı gibi de bi' monitör sırf ASUS, Dell, Gigabyte diye alınmaz.

Önerime gelelim:
Panel kalitesi diğer modellerden daha üstün. Oxide TFT-IPS

Eğer yükseklik ayarı yada pivot istiyorsanız:
Panel kalitesi standard ama malzeme kalitesi yüksek bir model.

@P R O F O U N D Hocam kusura bakmayın çok etiketliyorum sizi, ama amacım insanların beğenebilecekleri bir ürün alması :)
Yok hocam ne kusuru? Ben zaten insanlara yardım etmekten keyif alıyorum.

Son düzenleme:
Öneri yapmadan önce gereksiz, yanlış bilgiler olmuş ilerde seçim yada öneri yapacak arkadaşların aklının karışmaması için bunlara el atılması gerekiyor. Öncelikle, monitör alırken markaya değil modele bakılır. Örneğin, ASUS'un TUF serisi monitörler genelde soluk renk verirken TUF serisinden VG27AQL1A modeli istisnai olarak çok iyi bir monitör. Yine bu konuda G3 kötü çıktı ama Neo G9 fıstık gibi bir monitör denmiş. Neo G9 sadece kağıt üstünde iyi ola ama gerçekte problemleri bitmeyen bir monitör. Asıl konuya gelelim Gigabyte iyi bir marka olabilir ancak G24F modeli, sorunlu bir model ve ölü piksel çıkma oranı diğer monitörlere göre fazla. Bir araba sırf Mercedes diye alınmayacağı gibi de bi' monitör sırf ASUS, Dell, Gigabyte diye alınmaz.

Önerime gelelim:
Panel kalitesi diğer modellerden daha üstün. Oxide TFT-IPS

Eğer yükseklik ayarı yada pivot istiyorsanız:
Panel kalitesi standard ama malzeme kalitesi yüksek bir model.

Yok hocam ne kusuru? Ben zaten insanlara yardım etmekten keyif alıyorum.
Vatan'da satılan viewsonic bir bana mı iyi geldi anlamadım, herşeyi çok iyi duruyor 144hz olması dışında harika bi monitör gibi. Sizce nasıl hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı