4000 TL'ye kadar fotoğraf makinesi önerisi

Serkan061

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Sosyal medya için (özellikle Instagram) görüntüleri iPhone ayarında aktarabilecek fotoğraf makinesi tavsiye eder misiniz? İkinci el almayı düşünmüyorum. Bütçem: 4000 TL.

Ben de bakınıyorum, forumda bilen çok kişi yok bu konuları sanırım, hiç cevap gelmiyor bu tarz konulara. Ben Canon EOS 600D, 550D ve bir de Nikon D5100, D5200 buldum. Bunlar arasında şahsen benim en beğendiğim 600D oldu ama D5200 de iyi fakat Nikon D5100-5200 gece performansı iyi değil çok grenlenme oluyor. Sonuç olarak bence EOS 600D bakmalısınız.

Ben de bakınıyorum, forumda bilen çok kişi yok bu konuları sanırım, hiç cevap gelmiyor bu tarz konulara. Ben Canon EOS 600D, 550D ve bir de Nikon D5100, D5200 buldum. Bunlar arasında şahsen benim en beğendiğim 600D oldu ama D5200 de iyi fakat Nikon D5100-5200 gece performansı iyi değil çok grenlenme oluyor. Sonuç olarak bence EOS 600D bakmalısınız.
Bende araştrıyorum youtube de bilgilendirici bir video yok ihtiyaca göre
600d sanırım 1080p gelecek açısından pek verimli olmaz gibi ve iphone ayarında paylaşımlar yapılır mı sizce o kamerayla

Bende araştrıyorum youtube de bilgilendirici bir video yok ihtiyaca göre
600d sanırım 1080p gelecek açısından pek verimli olmaz gibi ve iphone ayarında paylaşımlar yapılır mı sizce o kamerayla
Hocam şimdi DSLR ile telefon karşılaştırılamaz. Hele ki Instagram'da sırf cihazları daha iyi paylaşım yapsın diye firmaya para ödeyen zavallı bir firmadır Apple. Kaldı ki günümüz telefonları DSLR makinelere henüz yaklaşamadı bile. Herhangi bir giriş ve orta segment makineyle çekilmiş bir fotoğraf her türlü telefondan daha iyi sonuç verecektir. Makineden çekilmiş fotoğrafın kalitesini koruyarak telefona aktarıp paylaşırsanız güzel sonuçlar elde edersiniz.

Hocam şimdi DSLR ile telefon karşılaştırılamaz. Hele ki Instagram'da sırf cihazları daha iyi paylaşım yapsın diye firmaya para ödeyen zavallı bir firmadır Apple. Kaldı ki günümüz telefonları DSLR makinelere henüz yaklaşamadı bile. Herhangi bir giriş ve orta segment makineyle çekilmiş bir fotoğraf her türlü telefondan daha iyi sonuç verecektir. Makineden çekilmiş fotoğrafın kalitesini koruyarak telefona aktarıp paylaşırsanız güzel sonuçlar elde edersiniz.
anladım peki videoda da aynısı geçerli olur mu bu kamera için

anladım peki videoda da aynısı geçerli olur mu bu kamera için
Video kalitesi olarak giriş seviye DSLR makineler fotoğraf odaklı oldukları için video kaliteleri çok üstün değildir ama yine de sosyal medya paylaşımı için gayet yeterlidir. Fujifilm'in giriş seviye DSLR makineleri Canon, Nikon giriş seviye makinelerine nazaran daha kapsamlı. Video kalitesi olarak 600D, D5100 gibi makinelerden bir tık üstün ama video kalitesi bir yana video çekim esnasında otomatik yüz odaklama ve daha hızlı odaklama gibi özellikler mevcut. Video içi odaklamada 600D, D5100 gibi makinelerde bu özellik yok, lens odak halkasını kendiniz çevirip yapmanız gerekiyor. Bu da sağlıklı odak yapmaz. Diğer türlü oto odaklamayı da açarsanız video çekim anında uzun süre odak yapmaya uğraşıyor. 2. el isteseydiniz XT-1 tavsiye ederdim. Ama o bütçede sıfır olarak ancak kompakt makine alabilirsiniz. Kompakt makinelerin de video performansı çok daha düşük.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı