4000 TL'ye kadar telefon önerisi

M51 7000MAH bataryaya sahip, sadece bataryası mı ön planda? Çünkü bu değere göre uzun süre kullanım sağlarım.

Hocam işlemcisi o fiyattaki modeller ile benzer, kamerası o fiyattaki modellere benzer, ekranı o fiyattaki modellere benzer. Yani evet en çok öne çıkan özelliği o.

A52'nin ise One UI olması, kamerasının çok iyi olması, uzun süre güncelleme desteği alması ön plana çıkan özelliklerinden.

M51'i 6 aydır kullanıyorum. Şarjı çok iyi. Telefonu çok kullanan biri olarak bana 2 gün yetiyor. Kamerasından da memnunum. 214 gram olmalı telefon, ağırlığı rahatsız etmiyor ve bence tasarımı da kibar. Kaba bir telefon diyemem. Eksi yanı hoparlörü, hoparlör sesini beğenmiyorum. Zaten 1 hoparlörlüydü galiba. Benim için en önemli konu şarjdı ve beni yeterince memnun etti sonuçta.

M51'i 6 aydır kullanıyorum. Şarjı çok iyi. Telefonu çok kullanan biri olarak bana 2 gün yetiyor. Kamerasından da memnunum. 214 gram olmalı telefon, ağırlığı rahatsız etmiyor ve bence tasarımı da kibar. Kaba bir telefon diyemem. Eksi yanı hoparlörü, hoparlör sesini beğenmiyorum. Zaten 1 hoparlörlüydü galiba. Benim için en önemli konu şarjdı ve beni yeterince memnun etti sonuçta.

Hocam bende o ağırlıkta bir telefon kullanıyorum ve uzun süre kullandığımda bileğim ağrıyor. Cepte taşıması zaten acayip sıkıntı. Bir de M51 çok kalın (7000 mAh batarya koymuşlar normal.)

Aynı fiyattaki reno 4 veya A52 ile karşılaştırılınca anlaşılıyor.

Hocam Realme 7 Pro'nun kamerası çok sıkıntılı diye biliyorum. Yani o fiyata pek iyi bir kamera sunmuyor kendim görmüştüm.

Hocam o pastel boya gibi durma sıkıntısı modelden modele değişir.

Batarya derseniz en az 4500 mAh şart.
Uzun süre gitmesini isterseniz kaliteli ve güçlü bir telefon olmak zorunda.
Yukarıdaki 2 şeye en çok A52 ve M51 uyuyor.
A52 çok kaliteli ve güzel bir kameraya sahipken M51 daha çok batarya alanına odaklanıyor. 3 yıl Android, 3 yıl güvenlik güncellemesi alma ve One UI kullanması bakımından (M51 One UI Core kullanıyor) A52'nin daha iyi olacağını düşünüyorum.
Android 14 dahil 3 değil, 4 yıl güncelleme alacak. Benim de önerim Samsung Galaxy A52'dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı