4000 TL'ye kadar TKL mekanik klavye önerisi

• Konuyu başlatan Zepp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B

Zepp

Hectopat
Apex Pro TKL ve Logitech G915 TKL arasında kaldım. Klavye ve mouse olarak LG kullanıyorum fanboyluk yapmadan bir ürün almak istiyorum. Wireless olması güzel bir şey ama bilek desteği yok G915'te onu da muhtemelen ayrı satın almak durumunda kalacağım.

Bu klavyelerden hangisini almak en doğru seçim olur? Alternatif önerilere de açığım. TKL olsun yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
UK Layout - Red Switch - 2.768, 33 TL

Nordic Layout - Purple Switch - 1.896, 76 TL

Razer Huntsman V2 Analog modelini kullanıyorum. Rakipleri Apex Pro ve Corsair K100'e göre RGB'si zayıf fakat geriye kalan özelliklerinde daha ileride olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bilek desteğinin RGB olması ve manyetik bağlantı ile klavyenin kasasına bağlanması çok hoş bir detay.

UK Layout - Red Switch - 2.768, 33 TL

Nordic Layout - Purple Switch - 1.896, 76 TL

Razer Huntsman V2 Analog modelini kullanıyorum. Rakipleri Apex Pro ve Corsair K100'e göre RGB'si zayıf fakat geriye kalan özelliklerinde daha ileride olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bilek desteğinin RGB olması ve manyetik bağlantı ile klavyenin kasasına bağlanması çok hoş bir detay.
Purple click olanı ilgimi çekti. Sanırım blue ya da brownun hangisi emin olamadım, onlardan bir tanesinin daha hızlı tepki veren hali. Araştıracağım bu ürünü teşekkürler

Edit: 1900 TL çok uygun görünüyor. Ürün 190$ bandındaymış yani Türkiye pazarında 4000 TL bir fiyatı olurdu. Alıp deneyebilirim bu ürünü sırf bu yüzden.

@aksiyonel Purple olanını sipariş ediyorum hiç denemedim bakmadım elim değmedi ama o fiyat çok cazip geldi

Aldım bakalım 14 ekimde gelecek öncelikli siparişle birlikte 2100₺’ye geldi

Son düzenleme:
Purple Click olanı ilgimi çekti. Sanırım Blue'ya da brownun hangisi emin olamadım, onlardan bir tanesinin daha hızlı tepki veren hali. Araştıracağım bu ürünü teşekkürler

Edit: 1900 TL çok uygun görünüyor. Ürün 190$ bandındaymış yani Türkiye pazarında 4000 TL bir fiyatı olurdu. Alıp deneyebilirim bu ürünü sırf bu yüzden.

@aksiyonel Purple olanını sipariş ediyorum hiç denemedim bakmadım elim değmedi ama o fiyat çok cazip geldi

Aldım bakalım 14 Ekim'de gelecek öncelikli siparişle birlikte 2100₺'ye geldi

Huntsman, Razer'ın üst seviye klavyesi. Nordic düzen konusunda sıkıntı çekmezsen hayırlı olsun diyebilirim. Yurt dışından gelecek ve bu fiyata göre gerçekten hesaplı. Dilersen inceleme videolarını izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Huntsman, Razer'ın üst seviye klavyesi. Nordic düzen konusunda sıkıntı çekmezsen hayırlı olsun diyebilirim. Yurt dışından gelecek ve bu fiyata göre gerçekten hesaplı. Dilersen inceleme videolarını izleyebilirsin.

Klavyeye bakmadan yazıyorum. Üzerinde harf olmasa bile alırdım. Sadece apex pro veya 915i aratır mı endişesi var. Türkiye’de olmayınca ürün direkt bir karşılaştırma yapamadım. 150$ civarı görünüyor sitesinde. Apex pro 225$ 915 ise 250$. Acaba bariz bi teknoloji farkı var mıdır diye şüphe duydum. E tabii 1500-2000₺ cebime kaldı.

Razer Synapse 3.0 ile tüm ayarlarını kontrol edebiliyorsun. PBT keycapslere sahip. Ayrıca bilek desteği pamuk gibi ben çok memnunum. Razer Huntsman V2 Analog versiyonunu da kontrol etmelisin, fiyatı uygundu.

Hocam Huntsman'e göre daha alt model bu. 2bin lira fiyat bandında ayrıca. Araştırma yapmanızı öneririm.

O tükenmiş. Zaten analog seveceğimi sanmıyorum. Teşekkür ederim tavsiye için

Tam boy klavye olduğu için sevmiyorsunuz sanırım. Çünkü TKL değil ve ayrıca bilek desteğinin çevresi RGB bağlantıya sahip.

TKL değil hocam bu. Ki çok fazla fiyatı verebilsem de bu fiyata almak istemem. Logitech 915 tercih ederdim sanırım wireless alacak olsam. Huntsman V2 TKL sipariş ettim bakalım umarım alternatif aratmaz.

Hocam Huntsman'e göre daha alt model bu. 2bin lira fiyat bandında ayrıca. Araştırma yapmanızı öneririm.

Tam boy klavye olduğu için sevmiyorsunuz sanırım. Çünkü TKL değil ve ayrıca bilek desteğinin çevresi RGB bağlantıya sahip.
RGB düşkünlüğüm yok hocam. Sabit renk yansa yeterli bana. Hissiyat, malzeme kalitesi ve kaliteli görünmesini istiyorum. Analog klavyeyi hakkını vererek kullanabileceğimi düşünmüyorum. Şu kadar basayım şu kadarda aktifleşsin vs çok kafa doluluğu yapar bende :D Önerdiğiniz Huntsman V2 hepsini sağlıyordu. Bakalım bekliyorum merakla

Geri
Yukarı