4000 TL'ye oyun sistemi

o fiyatı harcayacaksan kesinlikle gtx970 ekran kartı almalısın, başka yerden fiyat kısmaya bak, oc yapmayacaksan i5 4690 modeli alabilirsin, kasa ve ram olarak da
www.vatanbilgisayar.com: CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar
www.vatanbilgisayar.com: Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

3500 tl para veriyosun bence o ekran kartı olmamalı, ayrıca 120gb ssd yeterli olur harici disk de alıyosun, şuan vatanda corsair ls serisi 120 gb ssd 199 tl

www.vatanbilgisayar.com: Corsair 120Gb Ls Serisi Sata 3.0 Ssd (560Mb Okuma / 535Mb Yazma) - Vatan Bilgisayar

değerlendir derim dostum

1. Monitör: BenQ RL2455HM 24'' 1ms :599TL
  2. Ekran Kartı: MSI GTX 970 :1192 TL
  3. Anakart: MSI Z97 Gaming 5 :450 TL
  4. İşlemci: İ5 4690K :684 TL
  5. Harddisk: Seagate Barracuda 1tb :171 TL
  6. RAM: GSkill (4x2) 1600mhz :265 TL
  7. Kasa: CM 690 II + Seidon 120W Sıvı soğutma 419 TL
  8. PSU: V750 +80Plus Gold: 391
Toplam: 4175 TL

Arkadaşlar bir değişiklik daha yaptım:) Kasadan biraz kısıp sıvı soğutucu ve daha iyi bir PSU almaya karar verdim fiyat 100 lira kadar arttı. Seçtiğim PSU hakkında pek bir bilgim yok. 80+ Gold sertifikalı O.C yapacağım için ve modüler olduğu için seçtim. Bu PSU hakkında bilgi sahibi olan var mıdır acaba? Bu sistemin watt değerini nasıl öğrenebilirim? Son olarak da f/p PSU önerilerine açığım. En az +80 Plus bronze olsun en az yeterli. PSU için bütçem maksimum 400 TL.

o fiyatı harcayacaksan kesinlikle gtx970 ekran kartı almalısın, başka yerden fiyat kısmaya bak, oc yapmayacaksan i5 4690 modeli alabilirsin, kasa ve ram olarak da
www.vatanbilgisayar.com: CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar
www.vatanbilgisayar.com: Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

3500 tl para veriyosun bence o ekran kartı olmamalı, ayrıca 120gb ssd yeterli olur harici disk de alıyosun, şuan vatanda corsair ls serisi 120 gb ssd 199 tl

www.vatanbilgisayar.com: Corsair 120Gb Ls Serisi Sata 3.0 Ssd (560Mb Okuma / 535Mb Yazma) - Vatan Bilgisayar

değerlendir derim dostum

Hocam zaten GTX970 ekran kartı seçtim. İşlemciyi O.C yapabilmek için K serisi seçtim. SSD'yi ise hala daha sonraya bırakmak zorundayım. Nasıl olsa bunca sene SSD olmadan idare ettik 4- 5 ay daha dayanırız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seidon 120V doğru tercih değil sanırım. Pompadan gelen ses sıkıntısı var.

Ses benim için çok önemli değil. Bana göre f/p bir soğutucu. Çok iyi değil ama çok kötü de değil. Bu sonuca vardım araştırmamdan.

Arkadaşlar siparişleri verdim. Halihazırda işlemciyi ve anakartı elden almıştım. Şimdi geriye bekleme heyecanı kaldı.:)

• Ne diyelim madem sipariş verdin hayırlı uğurlu olsun Hyper 212 Evo da tercih edebilirdin 120V yerine sağlık olsun.
  • En kısa sürede parçalar eline ulaştığın andaki resimlerini bekliyorum.

• Ne diyelim madem sipariş verdin hayırlı uğurlu olsun Hyper 212 Evo da tercih edebilirdin 120V yerine sağlık olsun.
  • En kısa sürede parçalar eline ulaştığın andaki resimlerini bekliyorum.

Kasayla birlikte geliyor soğutucu bu yüzden tercih ettim. Araştırdım orta seviye bir parça. Oradan artan parayla da biraz daha iyi bir PSU aldım işte. Parçalar farklı günlerde elime ulaşacak. Her şey tamam olduğunda resimleri yollayacağım. Merek etmeyin:)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı