4000 TL'ye yazılım için laptop önerisi

arinars

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayar donanımından bileşenlerinden pek anlayan biri değilim. Kardeşim lisede yazılım bölümüne başladı, 4000-4300 TL bütçe ile (maksimum) laptop arıyordum.

Bu laptopu sipariş verdim fakat kararsızım.

Alternatif olarak bu iki laptop var aklımda:

Görüşleriniz benim için çok önemli.

Hocam yazılım için iyi bir işlemci Ryzen 7 serisi ve giriş seviyesi bir ekran kartlı bilgisayar sırf işlemciden dolayı fiyatları 7-8 Binden başlar. 4000 TL ye alacağınız ürün sizi uğraştırır hız konusunda. @egeoz316 konuya bakarsa sevinirim. Yardımcı olacağını düşünüyorum size.

i3 11.nesil cihazlar alabilirsin. Linkte belirttiğim cihazın 2 tanesi 4 GB RAM'e sahip. Dışarıdan bir tane 8'lik aldığında çok rahat performans alabilirsin. Aldığın laptopta ekran kartı bulunmakta ve 10.nesil. Oyun kodlama işleriyle ugraşmıyorsan yazılım için ekran kartına gerek yok.10.nesil işlemcili yerine linkte gösterdiğim 11.nesil işlemcili cihazlar alabilrdin.

Hayırlı olsun.

Merhabalar, bilgisayar donanımından bileşenlerinden pek anlayan biri değilim. Kardeşim lisede yazılım bölümüne başladı, 4000-4300 TL bütçe ile (maksimum) laptop arıyordum.

Bu laptopu sipariş verdim fakat kararsızım.

Alternatif olarak bu iki laptop var aklımda:

Görüşleriniz benim için çok önemli.
İkinci elleri değerlendirmeni önerebilirim. Eğer temiz kullanılmış bir tane bulabilirsen, en az 1-2 sene işini görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı