40000 TL laptop önerisi

Bütçe
40000₺
Merhaba, ikinize ve diğer tüm öneride bulunan arkadaşlara teşekkür ederim. Gönderdiğiniz bilgisayarlardaki ekran kartları aynı üst güce (watt değerine) mi sahip acaba? HP için değer araştırıyorum da şu an. Ayrıca ısıtma olarak elimdeki bilgisayara benzer bir performans mı alırım yoksa Victus'larda ısınmadan yana değişen bir şey var mı?

ASUS'un 140 watt.

Öyleymiş, ama kesinlikle alınmaz demek saçma. Aynı fiyatta daha iyi ekran kartı veya işlemci varsa soğutma, kasa ve servis kalitesizliğine göz yumulabilir. Yani hiçbir marka kesinlikle olmaz demeyin.

Yanlış düşünüyorsun. Mesela Victus'ta 35k olan 4060 ROG'da 50kdan başlıyor. 50k bandında bütçesi olan adama ROG öneriyorlar. Sebebi ne? Tabii ki soğutma, kasa ve servis kalitesi. Çünkü Victus 45 derece havada 90 derecede çalışıp yavaşlama yapabilir ancak bu ROG o havada 80 derecede serin serin çalışır.

Serin çalışan 4050 sıcak çalışan 4060TAN daha güçlü olabilir.

Merhaba, ikinize ve diğer tüm öneride bulunan arkadaşlara teşekkür ederim. Gönderdiğiniz bilgisayarlardaki ekran kartları aynı üst güce (watt değerine) mi sahip acaba? HP için değer araştırıyorum da şu an. Ayrıca ısıtma olarak elimdeki bilgisayara benzer bir performans mı alırım yoksa Victus'larda ısınmadan yana değişen bir şey var mı?

Aralarında 20 watt fark var ancak NVIDIA ekran kartlarında 100 watt sınırı mevcut. Yine de ROG alabilecekken Victus almanızı tavsiye etmem. Arada ciddi kalite farkı var. Bütçe yetmiyorsa alınabilir.

Butceni arttirirsan 145W bu var

120 ile 140 wattın farkı yok. Dediğim gibi 100 watt sınırı var.

Yanlış düşünüyorsun. Mesela Victus'ta 35k olan 4060 ROG'da 50kdan başlıyor. 50k bandında bütçesi olan adama ROG öneriyorlar. Sebebi ne? Tabii ki soğutma, kasa ve servis kalitesi. Çünkü Victus 45 derece havada 90 derecede çalışıp yavaşlama yapabilir ancak bu ROG o havada 80 derecede serin serin çalışır.

Serin çalışan 4050 sıcak çalışan 4060TAN daha güçlü olabilir.
Serin çalışan 4050, sıcak çalışan 4060'tan daha iyi performans verdiği gibi; sıcak çalışan 4070 de soğuk çalışan 4060'tan daha iyi performans verebilir/verir.

Aralarında 20 watt fark var ancak NVIDIA ekran kartlarında 100 watt sınırı mevcut. Yine de ROG alabilecekken Victus almanızı tavsiye etmem. Arada ciddi kalite farkı var. Bütçe yetmiyorsa alınabilir.

120 ile 140 wattın farkı yok. Dediğim gibi 100 watt sınırı var.

Sınır olsa da 4070 bu

Sınır olsa da 4070 bu

O detayı atlamışım.

Serin çalışan 4050, sıcak çalışan 4060'tan daha iyi performans verdiği gibi; sıcak çalışan 4070 de soğuk çalışan 4060'tan daha iyi performans verebilir/verir.

Tamam dostum, sen sıcak çalışan 4070'in ile kütüphanede uçak kaldırarak benden daha çok performans aldığını düşünmeye devam et. İnsanları yanlışa sürüklemek için inatlaşıyorsunuz.

Birkaç aya 1660 Ti-MAX-Q ekran kartlı bilgisayarım (https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-dk0014nt-intel-core-i5-9300h-16gb-512gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-7av08ea-p-HBV00000M5FHG?magaza=MTBİLİSİM) 4. yılını tamamlayacak. Bu bilgisayarı aileme bırakıp kendim yeni bir bilgisayara geçeceğim. Fiyat olarak 40 bini ne kadar az zorlarsa o kadar iyi, asıl başlangıç fiyatı olarak 30 bini gözden çıkarıyorum çünkü.

Ara not: Benim kendi M.2 SSD'm var, bu yüzden önerilerinizde depolamayı göz önünde bulundurmanıza gerek yok.

Baldur's Gate 3, RDR2 gibi oyunları "akıcı" biçimde çalıştıracak bir makine arıyorum, bunları yapabilen bilgisayar CAD programlarını da hayli hayli işletecektir. Şu an kullandığım bilgisayarımdan genel anlamda memnunum, sadece son dönemlerde eski performansını alamamaya başladım, saydığım 2 oyunda da muhtemelen sıcak havaların da etkisiyle düşük ayarlarda bile ciddi performans sorunları yaşıyorum (yalnızca toz temizliği yapıyorum, hiç macun yenilemedim). Bu yüzden beni güncele getirecek bir cihaz arıyorum, yine böyle rahat 4 sene yaşatacak.

F/P açısından Monster ürünlerine göz attım, T5 v23.2.2 ve T5 v23.1.2 gözüme çarptı, işlemcileri ve ekran kartları farklı. İkisi arasında tam olarak nasıl bir farklılık oluşur, açıklayabilecek biri varsa da son derece memnun olurum, teşekkürler.
Model önerisinde bulunamayacağım fakat Monster’ın sobaya dönüştüğüne canlı şahit oldum denememeni öneririm.

Geri
Yukarı