40000 TL'ye bilgisayar toplama

Biliyorum çok soru sordum 😅
Sisteme uygun 4 K monitör bilginiz var mı peki? 27 ekran sisteme uygun bir monitör.
Bunun fiyatı çok ucuz ama bu monitör hakkında pek bir bilgim yok araştırmak lazım:
Özellikleri çok iyi fiyatı korkutuyo 4 k da o hızı vermiyomuş 1080p hızını yazmışlar onun dışında alıpta yorumlayan biyer bulamadım riske değmez. Yinede teşekkür ederim.

Özellikleri çok iyi fiyatı korkutuyor 4 k da o hızı vermiyormuş 1080p hızını yazmışlar onun dışında alıp da yorumlayan bir yer bulamadım riske değmez. Yine de teşekkür ederim.

Buna bakılabilir hocam:

Buna bakılabilir hocam:
Sistem 4 k zorlamaz dimi yoksa 2 K ya düşme gibi düşünce var kafamda
Buna bakılabilir hocam:
sistemi 4 k kurtarır dimi hocam monitör zorlıcak çünkü beni 5800x3d oyunlarda fps artıyo demiş bide önerirmisiniz.

Merhaba. Oyun ağırlıklı bir PC istiyorum 2-3 gündür deli gibi videolar izleyip araştırıyorum ama bilgi konusunda çok eksiğim var. Kendimce bir sistem oluşturdum sizden ricam eğer uyuşmayan parçalar ya da darboğaz olacak bir parça varsa yardımcı olmanızdır. Şimdiden teşekkür ederim.

İşlemci
_ AMD Ryzen 7 3700X
_ AMD Ryzen 7 5700X

Ekran Kartı
_ Sapphire AMD Radeon RX 6900XT 16 GB GDDR6 Toxic Gaming OC PCI-Express 4.0

Anakart
_ MSI MPG X570 Gaming Plus AM4 DDR4 4400 MHz

RAM
_ Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8)

SSD
_ Crucial P5 Plus 1TB 6600-5000 M/bs 4.0

Sıvı Soğutucu
_ Artics Liquid Freezer II 240mm Radyatörlü 2x12 cm P12 Fanlı

Güç Kaynağı
_ FPS Hydro MX1000W 80+ Bronze

Kasa
_ Game Power Warcry 6x120mm ARGB Fanlı

4K monitörde oynamak istiyorum.
İşlemcide genelde ikisi arasında gidip geliyorum. Ama ekran kartında kararlıyım diğerlerinde de herhangi bir tavsiyeye açığım arkadaşlar.
Hocam oyun ağırlıklıysa B550 daha iyi olmaz mı. Artics çok ses yapıyor. Ekran kartı da NVIDIA olarak herkes daha iyi olduğunu söylüyor. X 570 trafik akışı için iyi misal fazla m2 fazla çıkış giriş için başka faktörü yok. Yavaş bir kart hız olarak.

Merhaba. Oyun ağırlıklı bir PC istiyorum 2-3 gündür deli gibi videolar izleyip araştırıyorum ama bilgi konusunda çok eksiğim var. Kendimce bir sistem oluşturdum sizden ricam eğer uyuşmayan parçalar ya da darboğaz olacak bir parça varsa yardımcı olmanızdır. Şimdiden teşekkür ederim.

İşlemci
_ AMD Ryzen 7 3700X
_ AMD Ryzen 7 5700X

Ekran Kartı
_ Sapphire AMD Radeon RX 6900XT 16 GB GDDR6 Toxic Gaming OC PCI-Express 4.0

Anakart
_ MSI MPG X570 Gaming Plus AM4 DDR4 4400 MHz

RAM
_ Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8)

SSD
_ Crucial P5 Plus 1TB 6600-5000 M/bs 4.0

Sıvı Soğutucu
_ Artics Liquid Freezer II 240mm Radyatörlü 2x12 cm P12 Fanlı

Güç Kaynağı
_ FPS Hydro MX1000W 80+ Bronze

Kasa
_ Game Power Warcry 6x120mm ARGB Fanlı

4K monitörde oynamak istiyorum.
İşlemcide genelde ikisi arasında gidip geliyorum. Ama ekran kartında kararlıyım diğerlerinde de herhangi bir tavsiyeye açığım arkadaşlar.
Böyle bir kasaya Artics ne alaka anlamadım. Bu kasanın faktörü görünüm..

Sistem 4 k zorlamaz değil mi yoksa 2 K ya düşme gibi düşünce var kafamda

Sistemi 4 k kurtarır değil mi hocam monitör zorlacak çünkü beni 5800x3D oyunlarda FPS artıyor demiş bir de önerir misiniz?

4K oynatır hocam ama 2-3 sene falan gider gibi hocam en fazla 4K'da bence 2K da alabilirsiniz o yüzden.

Hocam oyun ağırlıklıysa B550 daha iyi olmaz mı. Artics çok ses yapıyor. Ekran kartı da NVIDIA olarak herkes daha iyi olduğunu söylüyor. X 570 trafik akışı için iyi misal fazla m2 fazla çıkış giriş için başka faktörü yok. Yavaş bir kart hız olarak.

Böyle bir kasaya Artics ne alaka anlamadım. Bu kasanın faktörü görünüm..
Hocam tüm parçaları messinin dediği gibi almayı düşünüyorum işlemcide 5700x, ekran kartına gelince ben baya video karşılaştırmaları izledim yorumlarada baktım hiç kimse kötülememiş kartı, hiç ısınmıyo diyolar ve çok güçlü bi kart, kasada sadece görüntü olarak hoşuma gitti ama yeni yeni bakıyorum piyasaya ve bilgim yok görüntü için performansı harcıcak birisi değilim oyüzden kasaya bakıcam tekrardan, messinin önerdiklerinin hepsini yazdıklarımla değiştim zaten kafamda, çünkü sadece yorumlara ve videolara bakarak topluyorum ve arkadaşımız bilgili birisi ve ben çok cahilim bu konuda 😅

Bunun fiyatı çok ucuz ama bu monitör hakkında pek bir bilgim yok araştırmak lazım:

Bu monitörü bir inceleyim.f/p ürünü güzel duruyor. Teşekkürler.

Hocam siz ne diyosunuz samanyolu adlı arkadaşın dediklerinde

B550 konusuna katılıyorum fakat Arctic'e katılmıyorum Arctic'in soğutucuları hep ne en sessiz ve performanslı ürünler olurlar.

Geri
Yukarı