40000 TL'ye laptop önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
40000
Attığın ürünlerin hepsi çöp. Birşeyler boş olmasa senle konuşurdum ama bırak dakikama saniyeme dahi değmezsin. Zaten survival yaptığın için bence tebrik edilmelisin.

Tabii ki tercih ve bütçe meselesi. Ama 10k verebiliyorsanız kesinlikle değer. Arada sadece 15-20 yok haberiniz olsun. 4060 Victus'lar çok sıcak çalışıyor. Ekranı sallanıyor. Malzeme kalitesi kötü. İşlemcisi çok daha düşük. Paneli muadili 4060 TUF'lardan daha kötü. Sayabileceğim bir sürü fark var şimdiden hayırlı olsun.

Alakası yok. Aradaki farkın 20 FPS'ten fazlası olduğu doğru ancak Victus 16 TUF A15e kıyasla kötü soğutmaya sahip denemez. Ekran sallanmasından herkes şikayetçi ancak ben de dahil kullanıp da evet gerçekten ekranı sallanıyor diyen yok. Muhtemelen teşhir ürün veya araya kaynamış hatalı üretim ürünlerinden birinde denk gelinmiş ve tüm forumda Victus'u kötülemeye yetmiş. Ekran ve kasa kalitesi olarak TUF serisinin gerisinde kalıyor ancak öyle yerden yere vurulacak kadar değil. Victus bunlardan kısıp iç donanıma odaklanıyor. Hor kullanmazsan üzmez.

Atılan 4070'li TUF alınamayacaksa R7 7840HS 4060'lı Victus veya 4060'lı TUF alınabilir.

Bu konuyu açan kardeşimizin pişmanlık duygularını hiss ede biliyorum galiba.
Dostum bunlar arınmadıkça insanın konu açası gelmez zaten. Daha geçenlerde 1 ay olmamıştır aynı bunun gibi 3 tip toplanmış kendilerini çok komik sanıyorlardı. Mizah zeka işi olduğundan böyleleri çıkıyor işte arada yapacak birşey yok.

Alakası yok. Aradaki farkın 20 FPS'ten fazlası olduğu doğru ancak Victus 16 TUF A15e kıyasla kötü soğutmaya sahip denemez. Ekran sallanmasından herkes şikayetçi ancak ben de dahil kullanıp da evet gerçekten ekranı sallanıyor diyen yok. Muhtemelen teşhir ürün veya araya kaynamış hatalı üretim ürünlerinden birinde denk gelinmiş ve tüm forumda Victus'u kötülemeye yetmiş. Ekran ve kasa kalitesi olarak TUF serisinin gerisinde kalıyor ancak öyle yerden yere vurulacak kadar değil. Victus bunlardan kısıp iç donanıma odaklanıyor. Hor kullanmazsan üzmez.

Atılan 4070'li TUF alınamayacaksa R7 7840HS 4060'lı Victus veya 4060'lı TUF alınabilir.
Ürünüm 70 dereceyi geçmiyor bile daha geçen konuda başka bir arkadaşla bu konuyu konuştuk. Zaten victus alınmaz veya malzeme kalitesi berbat demedim sadece tufdan daha kötü dedim ve bu bir gerçek. Donanım olarak victus vs tuf kıyasında da birsürü model olmakla birlikte R9 7940HS + 4070 diğer bütün victuslardan daha üstün.

Alakası yok demeniz de çok ilginç. 4070 victus ile 4070 tuf arasında kesin bir şekilde TUF un soğutması daha iyi. Ekran olarak net daha iyi. Forumda deneyimleyip sallanıyor diyen 1 kişiden çok daha fazla insan var. Dıştan kısıp donanım diyorsunuz victus ile tuf arasında öyle ahım şahım donanım farkı da yok. İşlemcileri yakın ekran kartı desen bütçe bütçe aynı. 4800Mhz Ram DDR5 ikisinde de var ?
Ben victus alınmaz demiş miyim bir okuyun. Kötülemek başka bir kelime kıyas yapmak başka.

Son düzenleme:
Normalde yazmazdım. Ama kimsenin kimseye veya hiçbir şeye saygı duyma zorunluluğu yok.

Screenshot_20230828-230234_Chrome.jpg

Ürünüm 70 dereceyi geçmiyor bile daha geçen konuda başka bir arkadaşla bu konuyu konuştuk. Zaten Victus alınmaz veya malzeme kalitesi berbat demedim sadece TUF'dan daha kötü dedim ve bu bir gerçek. Donanım olarak Victus vs TUF kıyasında da bir sürü model olmakla birlikte R9 7940HS + 4070 diğer bütün Victus'lardan daha üstün.

Alakası yok demeniz de çok ilginç. 4070 Victus ile 4070 TUF arasında kesin bir şekilde TUF'un soğutması daha iyi. Ekran olarak net daha iyi. Forumda deneyimleyip sallanıyor diyen 1 kişiden çok daha fazla insan var. Dıştan kısıp donanım diyorsunuz Victus ile TUF arasında öyle ahım şahım donanım farkı da yok. İşlemcileri yakın ekran kartı desen bütçe bütçe aynı. 4800MHz RAM DDR5 ikisinde de var?
Ben Victus alınmaz demiş miyim bir okuyun. Kötülemek başka bir kelime kıyas yapmak başka.

Ürününüzü hangi şartlarda kullandığınıza bağlıdır, önemli olan yük altında kaç derece olduğu. Ayrıca ben kıyaslamayı aynı fiyata sahip iki ürün üzerinden yaptım ancak siz R9 4070'li TUF'u geri kalan tüm Victus'larla kıyaslıyorsunuz :D. O kadar keskin konuşuyorsunuz ki hiç bilmeyen birisi okusa Victus 95 derecede çalışırken TUF 70 dereceyi görmüyor sanacak. İki cihaz da 85 derece bandında çalışıyor. Bana 33kya R7 7840HS RTX 4060 bulunduran TUF gösterir misiniz? Ahım şahım fark yok dediğiniz modeller arasında %15e varan işlemci güç farkı mevcut, keşke tek sorun 4800MHz olsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı