4000TL Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Hazır Kasa mı, toplama kasa mı?

• Hazır Kasa

Oy: 1 4,2%
  • Toplama Kasa

Oy: 23 95,8%

• Oy verenlerin toplamı
    24
  • Anket kapandı .

GameKinq44

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese.
En fazla 4000 TL bütçeli bir oyun sistemi satın almak istiyorum. Özellikleri şöyle olsun:
- Mümkünse i7 olsun. Çünkü ileride i5 sistemler biraz geri kalabilir.
- 3.4 GHZ üzeri olsun istiyorum. Çünkü ileride oyunlarda GHZ çok isteyecek gibi.
- 8 veya 16 GB ram olsun.
- 4 GB Nvidia ekran kartı olsun.
- Monitör dahil.
- Sizce hazır kasa mı almalıyım toplama kasa mı ?
- Eğer hazır kasa önerirseniz hangi bilgisayar olsun ?

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Yardımcı olabilecek yok mu ?

Orta Seviye Oyun
AnakartMSI H97M-G43
İşlemciIntel Core i7 4790
Ekran KartıMSI R9 380 GAMING
Ortak Bileşenler
BellekKingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast – KHX16C9T3K2/8X
DepolamaWD 3.5″ 1TB Caviar Blue 7200 RPM
SSDKingston 120GB HyperX FURY
KasaCooler Master RC-NSE-600-KKN1 N600
Güç KaynağıCooler Master RS-600 G 80PLUS 600W
Monitör
Fiyat (KDV Dahil)3861 TL
[TBODY] [/TBODY]
Technopat ın sisteminde azcık değişiklik yaptım ve son :) Monitör ün ismini yazdım fakat gitmiş ama fiyata dahil oda Benq Rl2240he 21.5 .

GHZ ve GB'a takılma derim. Sadece GHZ ve GB'a bakarak parçaların iyi yada kötü olduğu anlaşılmaz. Gelecekte ne isteyeceğini de bilemeyiz. Örneğin teknoloji ilerledikçe parçaların tükettiği enerji miktarında kimi zaman artış kimi zaman düşüş oldu. Parçaların performans testlerine bakarak kalitesini anlayabilirsin.

GHZ ve GB'a takılma derim. Sadece GHZ ve GB'a bakarak parçaların iyi yada kötü olduğu anlaşılmaz. Gelecekte ne isteyeceğini de bilemeyiz. Örneğin teknoloji ilerledikçe parçaların tükettiği enerji miktarında kimi zaman artış kimi zaman düşüş oldu. Parçaların performans testlerine bakarak kalitesini anlayabilirsin.
Anladım teşekkürler.

Orta Seviye Oyun
AnakartMSI H97M-G43
İşlemciIntel Core i7 4790
Ekran KartıMSI R9 380 GAMING
Ortak Bileşenler
BellekKingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast – KHX16C9T3K2/8X
DepolamaWD 3.5″ 1TB Caviar Blue 7200 RPM
SSDKingston 120GB HyperX FURY
KasaCooler Master RC-NSE-600-KKN1 N600
Güç KaynağıCooler Master RS-600 G 80PLUS 600W
Monitör
Fiyat (KDV Dahil)3861 TL
[TBODY] [/TBODY]
Technopat ın sisteminde azcık değişiklik yaptım ve son :) Monitör ün ismini yazdım fakat gitmiş ama fiyata dahil oda Benq Rl2240he 21.5 .

Sizce ekran kartı ASUS mu olsun MSI mı?

Kardeşim fiyatlar hala çok yüksek olduğundan bu bütçede bile monitör yüzünden zorlanıyoruz.

Fakat bu sistem arkadaşın önerdiği sistemden çok daha performanslı olacaktır. Skylake tabanlı güncel bir sistem. Oyun için İ5 6600K oldukça ideal bir işlemci. Şimdilik piyasadaki en performanslı Skylake İ5 işlemci, bir de güzel bir overclock yaptın mı süper olur. Ekran kartı GTX 970 oldukça performanslı bir kart. Uzun bir süre ultra-yüksek ayarlarda oyun oynarsınız. Bu sistem emin ol daha performanslı olacaktır.

Screenshot_2015-10-12-20-50-42.png

Son düzenleme:
Kardeşim fiyatlar hala çok yüksek olduğundan bu bütçede bile monitör yüzünden zorlanıyoruz.

Fakat bu sistem arkadaşın önerdiği sistemden çok daha performanslı olacaktır. Skylake tabanlı güncel bir sistem. Oyun için İ5 6600K oldukça ideal bir işlemci. Şimdilik piyasadaki en performanslı Skylake İ5 işlemci, bir de güzel bir overclock yaptın mı süper olur. Ekran kartı GTX 970 oldukça performanslı bir kart. Uzun bir süre ultra-yüksek ayarlarda oyun oynarsınız. Bu sistem emin ol daha performanslı olacaktır.

Eki Görüntüle 110143
Aynen katılıyorum i5 6600k overclock yapmasan bile bütün oyunlarda yeterli olur ama iyi bir soğutucu alman lazım. Ekran kartı olarak GTX 970 bütün oyunları en az high ayarlarda rahat oynatır daha sonra GTX 970 + GTX 970 SLI yaparsan zaten bütün oyunları ultrada oynarsın.

Eki Görüntüle 110143
Bu saatten sonra 4GB ram yetmez.

Eki Görüntüle 110143
Kardeşim overclock hakkında pek bir şey bilmiyorum. Nasıl yaparım acaba. Birde sana zahmet monitör dışı bir kasa toplar mısın ?

Fark yapmaz MSI al bence :)
Anladım, teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı