4000TL Ryzen 5 2600 Sistem Toplama

@4PieD Sistem eline ulaştığı zaman yeni konu aç, etiketle bizde görelim sistemi :)
Kasa içerisinden çıkan sata kablosunu psu ya bağlamam gerektiğini gösteriyor fakat öyle bir giriş bulamadım dönüştürücü mü almam lazım?
Image1543402118.110354.jpg

Image1543402185.118971.jpg

2.fotoğtaftaki 3pinli giriş için de mi dönüştürücü almam lazım aynısından 1 tane daha var o takılı bu boşta.
Image1543402259.513540.jpg

Bu sata girişi kasadan gelen bir kablo. 3.0 kablosunu taktım bu boşta kaldı. SSD takacağım henüz gelmedi bekliyorum onun sata kablosu bu değil mi?
Image1543404781.775723.jpg

Bu anakarttan çıkan kablolar

SSD'ye güç kaynağından gelen kabloyu bağlıyorsunuz bildiğimiz HDD'ye bağlanan aynı girişi. Bir de sata kablosu var işte biri SDD'ye diğeri anakarta. Alttaki olması lazım o da.

SSD'ye güç kaynağından gelen kabloyu bağlıyorsunuz bildiğimiz HDD'ye bağlanan aynı girişi. Bir de sata kablosu var işte biri SDD'ye diğeri anakarta. Alttaki olması lazım o da.

Benim de bildiğim o poşetteki kabloları anakart ve ssd bağlantılarını yapacağım. Merak ettiğim görseldeki sata kablosu. Onunla ilgili ekte psu diye belirtilmiş.

Benim de bildiğim o poşetteki kabloları anakart ve ssd bağlantılarını yapacağım. Merak ettiğim görseldeki sata kablosu. Onunla ilgili ekte psu diye belirtilmiş.
Valla konunun takipçisiyim ben de tam bilmiyorum hala SDD' yi bekliyorum :).
Videoya bak istersen görürsün birini Mosfet kabloya takarken diğerini Sata dediğimiz kablo yani o ikisinden birisi SSD'ye takılan aslında belki fazladan koyulmuştur bazı anakartlarda 2 Sata kablosuyla gelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı