4000X'deki RGB kontrolcü ile Corsair LL120 fan ve H110i fanları kontrol edilir mi?

Ahmet AA

Hectopat
Kasa.
CORSAIR iCUE 4000X RGB Tempered Glass Beyaz Mid Tower Kasa | ITOPYA

Sıvı soğutma.
Corsair Hydro Serisi H100i v2 240mm Yüksek Performanslı Sıvı Soğutma Sistemi | ITOPYA

İlave aldığım egzoz fan.
CORSAIR LL120 RGB Dual Light Loop White PWM 120mm Fan | ITOPYA

Anakart.
GIGABYTE B550 AORUS PRO 5200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI ATX Anakart | ITOPYA
Arkadaşlar, ben sistem yükseltmesi yapmak için bu ekipmanları aldım lakin henüz kurmadım. İnternet ve forum üzerinde 3 saate yakın araştırma yaptım ve hala bir sonuca ulaşamadım ve son olarak konu açmaya karar verdim.
Soracaklarım şu şekilde;
1) İlk kez Corsair ürünleri kullanıyorum, bu kasa üzerinde ki gelen kontrolcü ile aldığım sıvı soğutma ve ilave tekli LL120 fan modelini kullanabilir miyim? ( Corsair Hub üzerinden sadece aynı cins fanlar kontrol ediliyor diye yorumlar ve sorun yaşayan arkadaşlar var)
2 ) Eğer sorun yaşarsam tüm fanları aynı cins mi almam gerekiyor yoksa anakartım üzerinden sıvı soğutma ve egzoz fanını takabilir miyim RGB Fusion 2.0 kontrolu olur mu?
3 ) Eğer hiçbir sorun yaşayacağımı düşünmüyor iseniz hangi kabloyu nereye bağlayacağıma yardımcı olur musunuz, bu ekosisteme yeni geçiyorum ve bu kadar kablo kargaşası yaşayacağımı bilmiyordum lütfen bu parçaları kullananlar veya net bilgisi olan arkadaşlar yardımda bulunsunlar, şimdiden teşekkür ederim.
Bu 4000X kasanın detaylı incelemesi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu Corsair Hydro serisi H100I RGB Platinum SE kurulumu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim gibi bu işlere ilk kez girişeceğim açıklayıcı şekilde yardım ederseniz çok sevinirim.
Bilgisi olan kimse olmaması çok üzücü, bu tarz bilgileri nereden öğrenebilirim bu konuda en azından yardim edebilecek birileri var mi?

Son düzenleme:
Biraz geç oluyor kusura bakmayın, aldığınız ürünleri çıkışları yeterse kasadaki kontrolcüye bağlayabilirsiniz. Kontrol noktasında da RGB Fusion değil ICUE uygulamasını kullanacaksınız. Başka sorunuz olursa cevaplarım. 😁

Biraz geç oluyor kusura bakmayın, aldığınız ürünleri çıkışları yeterse kasadaki kontrolcüye bağlayabilirsiniz. Kontrol noktasında da RGB Fusion değil ICUE uygulamasını kullanacaksınız. Başka sorunuz olursa cevaplarım. 😁
Hortlatıyorum ama benim attığım son konuya bakabilir misiniz rica etsem? Bunun ile alakalı bir konu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı