400TL sıvı soğutma önerisi

11900K'da 360mm daha iyi olur tabii ki de. Zira 500W'lık bir işlemciden bahsediyoruz burada. SE-234'de 4 bakır boru olduğundan termal sığa nedeniyle alabileceği ısı miktarı belli. Fakat arkadaşın işlemcisi 3600X. Tpu'da test sistemi olarak 11900K'dan çok daha az fırın bir işlemci olan 8700k kullanılmış. E haliyle daha az ısı. O yüzden fuma 2'ye yaklaşmış o yüzden 360Mm'lere yaklaşmış. 3600X için ben SE-234 önerdim ki bazı 360mm sıvı soğutucular denginde çalışması muhtemel. Ben bütün 360Mm'lerden daha iyidir demedim, bazılarının denginde dedim.

Kaç derece fark eder hocam 400TL'lik sıvı soğutucuyla 400tlik hava soğutucu?

Neredeyse, birbirine yakın olan bir yerde kullanılır. 360mm ile SE-234'ün arasında neredeyse türünde bir fark yok, bas bayağı var. Tek bir sitenin tek bir incelemesine göre kıyas yapmak doğru değil. İşlemciden işlemciye bile değişiklik gösterir. 11900KDE kullan bakalım ikisini, SE-234 anında cortlar.

Fuma 2'ye denk olması 360'ları geçtiği anlamına gelmez.

Hocam 400tlik sıvı soğutucu ile 400tlik hava soğutucu arasında kaç derece fark eder bir bilginiz var mı kimse sorularıma cevap vermiyorda.

Hocam 400tlik sıvı soğutucu ile 400tlik hava soğutucu arasında kaç derece fark eder bir bilginiz var mı kimse sorularıma cevap vermiyorda.

400 TL'ye eli yüzü düzgün bir sıvı soğutma olmadığı için o fiyatta iyi bir hava soğutma çok daha iyi bir performans verecektir. Ezbere şu kadar derece falan farkeder demek çok doğru gelmiyor bana ancak o seviyedeki sıvı soğutmalarda sorun çıkma ihtimali de var. Bunları da göz önüne alırsak hava soğutma bu fiyatta biçilmiş kaftan.

Yeni konular

Geri
Yukarı