Çözüldü 400W sisteme hava soğutma takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Drachen R50

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemime hava soğutma alacağim fakat bunlarin TDP değerleri varmiş, sorun çikartir mi?

R3 3100.
B550M-A
RX 6500 XT.
Aerocool VX Plus 400W.

Çözüm
Soğutucular güç tüketmezler. Soğutucularda belirtilen TDP değeri, soğutabileceği maksimum işlemci watt değerini temsil eder. Mesela almak istediğin soğutucuda 180W TDP yazıyorsa, 180W'ye kadar olan işlemcileri soğutabilir anlamı taşır, soğutucunun 180W tükettiği anlamına gelmez.

Not: TDP değeri gerçeği yansıtmaz.
Hocam, onun da üzerinde fan var ve çok az güç tüketir. Soğutucu blok ise alüminyum. Korkacak bir şey yok.

Soğutucular güç tüketmezler. Soğutucularda belirtilen TDP değeri, soğutabileceği maksimum işlemci watt değerini temsil eder. Mesela almak istediğin soğutucuda 180W TDP yazıyorsa, 180W'ye kadar olan işlemcileri soğutabilir anlamı taşır, soğutucunun 180W tükettiği anlamına gelmez.

Not: TDP değeri gerçeği yansıtmaz.

Çözüm
Hava soğutucularin 180W TDP değeri falan oluyormuş da biraz panik yaptim o yuzden.
O işlemciye overclock yaparsanız ya da daha çok güç harcayan bir işlemci alırsanız işinize yarar. Yani bir nevi soğutucunun soğutabilme kapasitesi. Ryzen 3100 için 90W'lıklar fazla fazla yetecektir.

Benim bildiğim AMD'nin sitesinde 400W sistem istiyor bu ekran kartı.
Evet haklısınız da arkadaş onu sormadığı için ona yorum yapmadım.

Geri
Yukarı