Sıvı soğutma mı hava soğutma mı?

M. Akif

Picopat
Daha fazla  
Bana, eğer oyun oynayacaksan sıvı soğutma almalısın dendi bu ne kadar doğru, sıvı ile hava soğutma arasındaki fark ne? 2 bin ₺ civarı 240mm sıvı soğutmaları almak ne kadar doğru, almam için bir tane önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa görüntüden başka pek bir fark yok. :) Hangisini canın istiyorsa onu tercih edebilirsin. Çok sıcak bir şehirde yaşıyorsan sıvı soğutma öneririm. İklimi serin bir şehirde yaşıyorsan hava soğutma alabilirsin.

Bana, eğer oyun oynayacaksan sıvı soğutma almalısın dendi bu ne kadar doğru, sıvı ile hava soğutma arasındaki fark ne? 2 bin ₺ civarı 240mm sıvı soğutmaları almak ne kadar doğru, almam için bir tane önerir misiniz?

Sıvı soğutma hem tasarım performans açısından güzel ama o performansı bazı kule tipi soğutucular da verebiliyor. Şart değil tercih meselesi.

İşlemcin ney? Ayrıca sağlam bir hava soğutma dandik bir sıvı soğutmadan iyi olabilir.
3 fanlı kule tipi soğutucum var mesela. Bir çok sıvı soğutucuyu bozar.

Eğer sıvı soğutucu alabiliyorsan sıvı soğutucu al alamıyorsan hava soğutma al benim görüşüm

Sıvısı havası yok, işlemcini soğutabilecek bir soğutucu alman gerek. Bazı işlemcilere kule tipi soğutmaya yeter ama bazılarına sıvı soğutma lazım hatta çok güçlü olanlara üst seviye sıvı soğutmalar lazım.

İşlemci nedir?
Henüz alacağım ama büyük ihtimalle amd5 5600 alırım

İşlemcin ney? Ayrıca sağlam bir hava soğutma dandik bir sıvı soğutmadan iyi olabilir.
3 fanlı kule tipi soğutucum var mesela. Bir çok sıvı soğutucuyu bozar.
Bilgisayarı alırken yanında almak için soruyorum ve büyük ihtimal AMD 5 5600 alırım

Bana kalırsa görüntüden başka pek bir fark yok. :) Hangisini canın istiyorsa onu tercih edebilirsin. Çok sıcak bir şehirde yaşıyorsan sıvı soğutma öneririm. İklimi serin bir şehirde yaşıyorsan hava soğutma alabilirsin.
Yani şuan PC yok ama elimdeki telefon boşta bile durduğunda ısınıyor hava o derece sıcak

2 bin TL lık sıvı soğutucular yeterli olurmu peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı