403 Forbidden Hatası

Rezanix

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle, daha önce herhangi bir problem yaşamadan erişebildiğim web sitesine giriş yapmaya çalışırken "403 Forbidden" hatası ile karşılaştığımı belirtmek istiyorum. Şehir değişikliği nedeniyle İnternet Servis Sağlayıcısını değiştirdim ve şu an Netspeed'i kullanıyorum. Yeni bir modem edindim, modeli Asus DSL-AC51.

Çocukluğumdan beri belirli aralıklarla giriş yaptığım "Habbo" adlı oyunun sitesine girmeye çalıştığımda, "403 Forbidden" hatası alıyorum. Ancak herhangi bir müdahalede bulunmadan birkaç gün sonra sorun kendiliğinden çözülüyor ve tekrar giriş yapabiliyorum. Bunun sonrasında, interneti birkaç gün boyunca kullanmadan eve döndüğümde yine aynı hatayla karşılaşıyorum. Ancak birkaç gün sonra tekrar düzeliyor ve bu döngü şeklinde devam ediyor. Sorunu kalıcı olarak çözmem gerekiyor.

İnternette "403 Forbidden hatası" olarak arattığımda birçok konu ile karşılaşmama rağmen hiçbir çözüm göremedim. Belki ISS ile alakalıdır diye Netspeed'i aradığımda, sorunun onlardan kaynaklanmadığını, herhangi bir siteye erişim engeli uygulanmadığını ve sorunun muhtemelen modemimden kaynaklanabileceği belirtildi. Modem arayüzündeki ayarları değiştirerek bu sorunu çözebilir miyim? Bu sorunla daha önce karşılaşıp çözüm bulan birileri var mı?

1693218270462.png

Bu arada, oyunun destek ekibiyle iletişime geçmiştim. Onlar, sorunun benimle ilgili olduğunu ve kendi sistemlerinde bir sorun olmadığını söylediler. Haklılar, çünkü arkadaşlarım sorunsuz bir şekilde girebiliyorlar.

Güvenlik duvarı ekinleştirilsin mi ayarını belirli bir süre Hayır olarak kullanın. Dediğiniz sorun tekrar olursa eski haline getirirsiniz. DNS ayarlarınızı da kontrol edin. 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 deneyin.
Güvenlik duvarındaki ayarı "hayır" olarak işaretleyip kaydettim, ancak bir şey değişmedi. DNS ayarını dün 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirmiştim, ama işe yaramamıştı. Başka bir DNS ayarı var mı?

Güvenlik duvarındaki ayarı "hayır" olarak işaretleyip kaydettim, ancak bir şey değişmedi. DNS ayarını dün 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirmiştim, ama işe yaramamıştı
Ayardan sonra belli bir süre kullanın. Hemen belli olmaz.Bunu da yapın
Windows tuşu ve R ye basın. Gelen satıra cmd yazın tamam deyin. Sırayla aşağıdaki satırları yazıp enter a basın.
ipconfig/flushdns
ipconfig/release
ipconfig/renew

Yeni konular

Geri
Yukarı