4060 sistemden PS5'e geçilir mi?

Öncelikle aynı sistem bende de var ve uzun yıllar PlayStation kullanıcılığı yaptıktan sonra geçiş yaptım. En son PlayStation 5'i aldım ve 6 ay kullandıktan sonra cidden sıkmaya başladı. Oyun kütüphanesinin çok geniş olmaması, mod kuramamak, hani bazen de olsa crack oyuna kaçamamak, oyunlardaki FPS kilitleri veya Next gen sürümünün çıkmış olmaması insanı çileden çıkarıyordu. Öyle bir cihazda RDR2'yi aynı PS4 kalitesinde oynamak koymuştu mesela. Uzun lafın kısası bir DualSense veya DualShock alın ve yolunuza devam edin derim. Ama eğer satacağım diyorsanız da elinizdeki bilgisayarın ederi 20kdan fazla haberiniz olsun.

Hocam sistemi yükseltmek istiyorum ya da PS5 alacağım işte kararsızım. Kaç k eder PC.

Mis gibi PC'den neredeyse ömrünü tamamlamış ve önümüzdeki 1.5 sene boyunca TLOU'ya da GoW büyüklüğünde özel oyun gelmeyecek olan konsola geçmek intihar olur. İllede geçeceğim diyorsanız Pro versiyonu bekleyin.

Hocam işte sıkıldığım için farkı bir şey yapmak istiyorum o zaman sistemi yükselteceğim. Mantıklı olan o gibi duruyor.

Hocam sistemi yükseltmek istiyorum ya da PS5 alacağım işte kararsızım. Kaç k eder PC.

Hocam 24kya koydum 16 GB RAM'li hali ile 50 favori ve 22-23 arası teklifler aldım. Sistemi eğer Native 4K oyun oynamak harici yükseltmiyorsanız bence yükseltmenize gerek yok, zaten piyasadaki hemen hemen her oyunu çatır çatır oynatan bir sistem.

Hocam 24kya koydum 16 GB RAM'li hali ile 50 favori ve 22-23 arası teklifler aldım. Sistemi eğer native 4K oyun oynamak harici yükseltmiyorsanız bence yükseltmenize gerek yok, zaten piyasadaki hemen hemen her oyunu çatır çatır oynatan bir sistem.

Hocam bende biraz grafik takıntısı var 5 ay falan oldu alalı Ultra da oynamak istiyorum AAA oyunların hepsini o açıdan yükseltmek istiyorum aslında.

PC'den memnun olmama sebebin ne tam olarak?

Diyorum ya 14 sene oldu PC artık sıktı bir tık oyun hevesim ölsün istemiyorum satıp bir şey yapmak istiyorum tekrardan ama farklılık açısından olsun istiyorum.

Elimde 4060 & 12400F ve 32 GB RAM'li bir PC mevcut. Ancak 14 sene oldu PC kullanıcısıyım çok sıkıldım değişiklik istiyorum. PS5'e geçilir mi? Ciddi anlamda soruyorum tek sebebi sıkılmam. Maalesef bütçem yok birinden vazgeçmem gerek. Sizce ne yapmalıyım. PS5'e de oldukça hakimim ve DualSense ile oyun oynamak istiyorum. Ekstra olarak ise, ileride ekstra Gaming bir laptop alabilirim. Bir başka ihtimal ise sistemi yükseltmek olacak 4060 Ti 16 GB bir sisteme ya da RX 7800 XT bir sisteme geçiş yapmam da mümkün olabilir. PC satarsam bütçem 30k olacak. Sistemi 20k civarına satacağım. Yakında evleneceğim ve eşimle de PS5 oynamak cazip geliyor. İkimizde oyuncuyuz.

Normalde kesinlikle bilgisayarı satma derdim ama eşinle PS oynamak istediğini yeri okuyunca yüzümde bir gülümseme oluşdu ve imrendim insanları dinleme eşinle birlikte Minecraft oynayın.

Hayat boyu birbirinize sevgi ve sadakatle bağlı kalmanızı, neşe dolu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmenizi diliyorum ömür boyu, sonsuz mutluluklar.

Hocam bende biraz grafik takıntısı var 5 ay falan oldu alalı Ultra da oynamak istiyorum AAA oyunların hepsini o açıdan yükseltmek istiyorum aslında.

Diyorum ya 14 sene oldu PC artık sıktı bir tık oyun hevesim ölsün istemiyorum satıp bir şey yapmak istiyorum tekrardan ama farklılık açısından olsun istiyorum.
Sadece Ekran kartını satıp. 6900XT veya 3080Tİ alabilirsin. 2K'da her oyunu oynatır ama busefer'de 2K monitörün olması gerekir.

Geri
Yukarı