4060 Ti i5 sistem vs 3090 i9 sistem

00:47'den itibaren 4060 Ti DLSS 3.0 Kalite, 3090 Ti DLSS 2.0 Kalite testi var. Bu halde bile 3090 Ti modelinin gerisinde kalmıyorken neden düz 3090 karşısında DLSS Performans moduna ihtiyaç duysun?
İkisi de ne ayarda olursa olsun FG aktif olduğu taktirde 3090 ın şansı yok diyosun hocam. Yanlış mıyım sence ?

İkisi de ne ayarda olursa olsun FG aktif olduğu taktirde 3090 ın şansı yok diyosun hocam. Yanlış mıyım sence ?

Evet, FG burada kilit teknoloji. Dying Light 2, Cyberpunk 2077, Remnant 2, Spider-Man ve diğer mevcut, ileride çıkacak DLSS 3.0 oyunlarda bu faktör her zaman RTX 4000 serisi kartları üstün kılacaktır.

Darboğaz riski yok, ek işlemci gücü ihtiyacı yok, güç tüketimi çok daha düşük ve bolca FPS.

Evet, FG burada kilit teknoloji. Dying Light 2, Cyberpunk 2077, Remnant 2, Spider-Man ve diğer mevcut, ileride çıkacak DLSS 3.0 oyunlarda bu faktör her zaman RTX 4000 serisi kartları üstün kılacaktır.

Darboğaz riski yok, ek işlemci gücü ihtiyacı yok, güç tüketimi çok daha düşük ve bolca FPS.
Adamların Maşallahı var , hayatımda hiç 3090 ın bu kadar kısa sürede eskiyeceği aklımın ucundan dahi geçmezdi. FSR 3 nıvıdıa için çıksa 40 serisi diye bir şey kalmaz.

Son düzenleme:
Adamların Maşallahı var , hayatımda hiç 3090 ın bu kadar kısa sürede eskiyeceği aklımın ucundan dahi geçmezdi. FSR 3 nıvıdıa için çıksa 40 serisi diye bir şey kalmaz.

FSR 3.0 çıkacak ama Frame Generation olma ihtimali yakın zamanda düşük olsa bile FG kısmının sürücü üzerinden çalışacağı ve yalnızca AMD kartların destekleyeceği söyleniyor.

Öte yandan RTX 3090 hiçbir zaman iddialı bir oyun kartı olmadı fiyatına göre, kendisi Titan serisi bir karttır ve yüksek VRAM'i sebebiyle yüksek çözünürlüklerde ya da iş alanında kullanılması için tasarlanmıştır.

Senin o hangi i9 dediğin işlemci zamanının süper kalite işlemcisi ve şuan hala kullananlar var. Nasıl RTX 2080 Ti /5700 XT zamanının devrim kartları ise buda öyle bir işlemci. En iyi FPS'i 4060'lı sistem vermeyeceğinden adım gibi eminim . Ekstra olarak arkadaş sistem tavsiyesi istememiş meraktan sormuş.
Ona bakarsak, i7 860'da zamanının süper bir işlemcisi. Şuan bir olayı yok. DLSS 3.0 destekli oyunlarda 4060 Ti olan sistem, çok daha önde olacaktır.

Ona bakarsak, i7 860'da zamanının süper bir işlemcisi. Şuan bir olayı yok. DLSS 3.0 destekli oyunlarda 4060 Ti olan sistem, çok daha önde olacaktır.

Bunu yaparken de yarı yarıya daha az güç tüketecek olması. Kafam kadar 750-850W güç kaynakları yerine 550W PSU ile tüm işi görüyorsun.

Ona bakarsak, i7 860'da zamanının süper bir işlemcisi. Şu an bir olayı yok. DLSS 3.0 destekli oyunlarda 4060 Ti olan sistem, çok daha önde olacaktır.

Hocam dediğiniz işlemci yanılmıyorsam 12 sene önce çıktı. Benim dediğim ise 2018-2019 olması lazım bakmadım. i9 9900K zaten i5 12. nesillere denk bir güce sahip benim burada devrim diye bahsettiğim şey zamanında güçlü ve halada güçlü olan işlemciler. Gelelim RTX 3090 vs 4060 Ti konusuna, RTX 3090 1080P/1440P'de DLSS'e ihtiyaç duyacak bir ekran kartı değil. Her oyundada DLSS3 yok, RTX 3090 DLSS 2 vs 4060 Ti DLSS 3 yapılsa çok bir FPS farkı olmayacaktır. Son olarak şu an bir olayı yok ne demek nasıl bir cümle bu açıklar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dediğiniz işlemci yanılmıyorsam 12 sene önce çıktı. Benim dediğim ise 2018-2019 olması lazım bakmadım. i9 9900K zaten i5 12. nesillere denk bir güce sahip benim burada devrim diye bahsettiğim şey zamanında güçlü ve halada güçlü olan işlemciler. Gelelim RTX 3090 vs 4060 Ti konusuna, RTX 3090 1080P/1440P'de DLSS'e ihtiyaç duyacak bir ekran kartı değil. Her oyunda da DLSS3 yok, RTX 3090 DLSS 2 vs 4060 Ti DLSS 3 yapılsa çok bir FPS farkı olmayacaktır. Son olarak şu an bir olayı yok ne demek nasıl bir cümle bu açıklar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
FPS'lere buradan bakabilirsin. Ordaki cümlenin anlamı, i9 9900K'nın o zaman ki olayı, şuan yok. i5 12400F ile benzer bir işlemci ve ölü soket. Çıktığı zamanda da o kadar tercih edilmemişti. Bu arada 12 sene önce değil, 14 sene önce çıktı.

Bu videoya göre özellikle 2:50 dakikasında 3090'ın 4070'ten çok daha iyi olduğunu gördüm şahsen

Geri
Yukarı