4060 Ti i5 sistem vs 3090 i9 sistem

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya göre özellikle 2:50 dakikasında 3090'ın 4070'ten çok daha iyi olduğunu gördüm şahsen.
Görmüş olabilirsin ama genel olarak, 4060 Ti, daha iyi. Daha güncel bir kart ve DLSS 3 destekli oyunlarda 3090'ı geçiyor. 3000 serisinin bir alınabilirliği yok zaten. 9000 serisi de aynı şekilde. Ölü sokete sahip bir bilgisayarı tercih etmeyin.

Görmüş olabilirsin ama genel olarak, 4060 Ti, daha iyi. Daha güncel bir kart ve DLSS 3 destekli oyunlarda 3090'ı geçiyor. 3000 serisinin bir alınabilirliği yok zaten. 9000 serisi de aynı şekilde. Ölü sokete sahip bir bilgisayarı tercih etmeyin.
Bu konuda haklısın hocam, hepsi milattan öncesinde kaldı. Ben şahsen 3090 ı destekliyorum, 4060 ti dlss 3 ile 3090 ın bi tık gerisinde bazen ,bi tık ilerisinde oluyor bazen ise kafa kafayalar. Gelecekte 8gb Vrami yüzünden muhtemelen dlss 3 ile de kurtaramayacak çok sıkıntı çıkartacak, ben şahsen inanılmaz derecede Call of Duty Modern Warfare 2 warzone yi en yüksek ayarlarda DLSS kalite de iken windows + G tuşu ile yapılan ölçüm sonucu 15GB Vram harcadığını gördüm 1080p de.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
FPS'lere buradan bakabilirsin. Ordaki cümlenin anlamı, i9 9900K'nın o zaman ki olayı, şuan yok. i5 12400F ile benzer bir işlemci ve ölü soket. Çıktığı zamanda da o kadar tercih edilmemişti. Bu arada 12 sene önce değil, 14 sene önce çıktı.
Hocam attığınız videoda 3090 Ti kat kat daha iyi RTX 4060 Ti'ın DLSS 3 açık olmasına rağmen.
Attığınız 2. videodada İ9 9900K İ5 12400F'ten daha iyi performans sergiliyor açıkçası ben neden attığınızı anlamadım.
Konumuz i7 860'ın kaç sene önce çıktığı değil hatta tam aksine aratmadan bile tam neredeyse tam tutturmuşum herneyse konumuza dönelim. Bana İ9 9900K'nın tutmadığını gösteren bir kaynak atar mısınız? Eğer tercih edilmeseydi herkes eskiden deli gibi alınan RTX 2080 Ti İ9 9900K ikilisini almazdı eğer inanmıyorsanız sarı siteye bakın her yerde şuan o ikilinin olduğu kasalar satışta. Çıktığı dönem ondan daha iyi bir işlemci yoktu çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı