4060 Ti sistemde Cyberpunk 2077 düşük FPS veriyor

Birkaç video baktım da sizin ayarlarınızda 4060ti 70-90 FPS arası alıyor. 120 FPS alan da OC veya farklı bir durum vardır. Aldığınız performans gayet normal duruyor.

Birkaç video baktım da sizin ayarlarınızda 4060 Ti 70-90 FPS arası alıyor. 120 FPS alan da OC veya farklı bir durum vardır. Aldığınız performans gayet normal duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada aynı ayarlarla 120 civarı bir FPS elde ediliyor

Hocam şimdi baktım sistemi kurarken ben bu dediğinizi yapmışım 12 çekirdek seçili ve PCI kilidinde tik yok.

Hocam o ayarı yapmanızı önermem, normal kullanıcıların yapmaması gerken bir ayar. Onu 1'e indirip tiki kaldırın yani dokunulmaz hale getirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
burada aynı ayarlarla 120 civarı bir FPS elde ediliyor.

Hocam her türlü testleri var ama her zaman birebir tutacağını kim söyledi size? Nasıl güvenebilirsiniz? Değerler normal.

Hocam o ayarı yapmanızı önermem, normal kullanıcıların yapmaması gerken bir ayar. Onu 1'e indirip tiki kaldırın yani dokunulmaz hale getirin.

Hocam her türlü testleri var ama her zaman birebir tutacağını kim söyledi size? Nasıl güvenebilirsiniz? Değerler normal.

40 civarı bir FPS farkı olunca insan düşünmeden edemiyor ama bir de benim RAM kullanımım neden düşük?
O ayarı neden kaldırmam gerekiyor bir zararı mı var

Hocam iletmiş olduğun adam o ürünün reklamını yapıyor, kim bilir belki arka plandan sıvı nitrojen basıyordur soğutma diye :) Şaka bir yana kesinlikle OC yapmıştır. Ayrıca senin 16 GB ramin ile o adamın 32 GB raminin aynı oranda kullanılmaması da gayet normal bir durumdur.

Hocam iletmiş olduğun adam o ürünün reklamını yapıyor, kim bilir belki arka plandan sıvı nitrojen basıyordur soğutma diye :) Şaka bir yana kesinlikle OC yapmıştır. Ayrıca senin 16 GB RAM'in ile o adamın 32 GB RAM'inin aynı oranda kullanılmaması da gayet normal bir durumdur.

Hocam garip şekilde bugün stock fandan sıvı soğutucuya geçiş yaptım gözle görülür 50 FPS fark var çok kalabalık aksiyonlu sahnelerde 100-110 arası oluyor stockfan ile de 5000 MHz görüyordu işlemcim tek fark bugün aynı MHz de 85 derecede değil 65 derecede stabil çalışıyor 30-50 arası FPS değişikliği var

Dosya Ekleri

• IMG_4836.jpeg
    IMG_4836.jpeg
    405,8 KB · Görüntüleme: 34
Attığınız ilk ekran görüntüsünde bottleneck varmış gibi bir görüntü yoktu aslında neyse önemli olan istediğiniz performansı elde etmiş olmanız hayırlı olsun

Geri
Yukarı