4060 Ti vs 3070 Ti

Bütçe
13000
16 GB dururken 8 GB bir kart alıp sorun yaşamak istiyorsanız NVIDIA alabilirsiniz. NVIDIA, AMD ayrımından çok 2 kat VRAM farkı var burada.

16 GB VRAM için söylenildiği gibi 4060 Ti beklemeyi yeğlerim hocam, kendim için alsam evet AMD ile ilerleyebilirdim ama tanıdığım için alacağım ve AMD GPU ile uğraşmasını istemiyorum şahsen.

16 GB dururken 8 GB bir kart alıp sorun yaşamak istiyorsanız NVIDIA alabilirsiniz. NVIDIA, AMD ayrımından çok 2 kat VRAM farkı var burada.

Sanırım bir tık ön yargı ile yaklaştım hocam da AMD konusunda soru sormak isterim, 6800'te NVIDIA'ya göre sorun yaşama olasılığı nasıl olur? Kullanacak kişi teknolojiyle çok uğraşmak istemeyen birisi o yüzden problem olsun istemiyor fakat 3060 12 GB dışı 8 GB VRAM'li kart bulabiliyoruz sadece.

Son düzenleme:
16 GB VRAM için söylenildiği gibi 4060 Ti beklemeyi yeğlerim hocam, kendim için alsam evet AMD ile ilerleyebilirdim ama tanıdığım için alacağım ve AMD GPU ile uğraşmasını istemiyorum şahsen.

Bir uğraşma olacağı ne belli? Alanların yarısından fazlası uğraşmadan sürücüyü kurup kullanıyor.

NVIDIA alsa bir süre sonra VRAM'den dolayı ayar kısması gerekecek, bu sebeple darboğaz olacak. Buna uğraşmak denmez mi?

Bir uğraşma olacağı ne belli? Alanların yarısından fazlası uğraşmadan sürücüyü kurup kullanıyor.

NVIDIA alsa bir süre sonra VRAM'den dolayı ayar kısması gerekecek, bu sebeple darboğaz olacak. Buna uğraşmak denmez mi?

Denir hocam haklısınız, sadece NVIDIA'nın sürücü ve yapı konusunda daha güvenilir ve daha rahat ettirici olacağını düşündüğümden öyle yazma ihtiyacı duydum VRAM konusunda tabii ki siz haklısınız. Güncel olarak AMD'nin durumunu bilmediğim için tekrar yazma ihtiyacı duydum bir hatam olduysa affola.

Hocam son kez rahatsız ediyorum kusura bakmayın, RX 6800 16 GB MSI olacak şekilde 13.5k ya bulunabilıyorken RX 6750XT 12 GB 11kya mevcut, aradaki 2.5k farkına değer mi veya 6700XT için? Daha alacağımız çok şey olduğu için 6800 birazcık bütçemizi zorluyor 6750XT'nin fiyatı bizim için iyi.

Son düzenleme:
Hocam son kez rahatsız ediyorum kusura bakmayın, RX 6800 16 GB MSI olacak şekilde 13.5k ya bulunabilıyorken RX 6750XT 12 GB 11kya mevcut, aradaki 2.5k farkına değer mi veya 6700XT için? Daha alacağımız çok şey olduğu için 6800 birazcık bütçemizi zorluyor 6750XT'nin fiyatı bizim için iyi.

MSI olması neden gerekli? Sapphire de sadece AMD için kart üreten ve yıllardır bu işi yapan bir firma.

Gene de 5750 XT almayı seçerseniz bunu alın:

Paranın alabileceği en iyi 6750 XT modellerinden, ASUS Dual gibi modellerle karşılaştırmayın bile.

Fark şöyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yer yer çok yakınken yer yer fark daha belirgin.

MSI olması neden gerekli? Sapphire de sadece AMD için kart üreten ve yıllardır bu işi yapan bir firma.

Gene de 5750 XT almayı seçerseniz bunu alın:

Paranın alabileceği en iyi 6750 XT modellerinden, ASUS Dual gibi modellerle karşılaştırmayın bile.

Fark şöyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yer yer çok yakınken yer yer fark daha belirgin.

MSI olması gerekli değil, şu an en ucuz versiyonu o olduğu için belirtme ihtiyacı duydum. Attığınız 6750XT gayet iyi geldi, ilginiz için teşekkür ederim.

Gigabyte olanın stoku yokmuş maalesef :/

6800 16 GB almış bulunmaktayım, yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı