4060 Ti vs RX6700 XT

İlk olarak iki ekran kartının arasında 2500 tl fark var. Bakınız bu rx 6700xt linki bu da 4060ti linki. Burada AMD ekran kartı öneren arkadaşların göz önüne almadığı çok önemli bir faktörden bahsetmek istiyorum, güç tüketimi. RX 6700xt 220W'a kadar güç kullanırken 4060ti maksimum 160W güç kullanıyor yani nereden baksan %30 civarı daha az enerji tüketiyor ki elektriğe her gün zam geldiğini düşünürsen o amd'nin 2500 tl farkı uzun süreli kullanımda elektrik masrafına gidecek zaten. Onun dışında zaten hiçbir teknoloji farkı olmadığını düşününce aşağı yukarı aynı FPS'leri veriyor üstüne Nvidia render mender abudik gubudik işlerde daha iyi, aynı şekilde normalde aynı FPS'i vermesinin yanı sıra yüksek gereksinimi olan neredeyse her oyunda DLSS desteği veriyor dolayısıyla 6700XT ileride yetersiz kalırken 4060ti sahibi olursan DLSS açıp go brrr oynamaya devam edebileceksin.

Edit: Ha diyorsan ki ben 2. el RX 6700XT alacağım o zaman gözün kapalı onu alabilirsin.

NVİDİA fan boyluğuna devam bu ekonomide. Eğer ticarete girecekse dediğinizi yapsın zaten :D
Dostum açıklıyorum fan boy oluyorum. Mantıklı bir yorum yapmamışsın neden alınacağına dair konuşuyorsun.
RX 6700XT aldığına asla pişman olmazsın mükemmel bir kart.
:D?
Hazır sistemlerin içinde uygun fiyata satıldı bir sürü biraz takip edersen piyasayı görürsün. Ticaret demişsin ama mezara kadar kullanmıyorsun kartı. 3000 serisi ve AMD 6000-500 serisi, RX 500 serisi genel olarak hepsi miningte kullanıldı ve piyasası yerle bir. 10K vermek istiyorsa versin beni hiç alakadar etmez. 12K'ya satılan 3090ları görüyoruz 8 9K'ya 6900XT'ler varken daha pahalı ve çok daha az performanslı 6700XT alması açık ve net MANTIKSIZ. 4000 serisi yeni çıktı ve içindeki teknolojide zaten öne çıkarıyor VRAM istiyorsa 2.el kartlara baksın.

QHD ekran kartına 10 bin lira vermeyeceksen ne kadar vereceksin?
Haklısınız boşverin. 6700XT muazzam performansı var 2K her oyunda çok rahat oynarsınız, her işinizi görür.
1692268242827.png

Haklısınız boşverin. 6700XT muazzam performansı var 2K her oyunda çok rahat oynarsınız, her işinizi görür. Eki Görüntüle 1906149
Benim ekran kartlarıyla alakalı açılan konulara yazdığım mesajlara bakarsanız fanboy olmadığımı görürsünüz. 1 tane fanboy mesajı bulamazsınız. Çoğu zamanda barındırdığı teknolojilerden dolayı Nvidia tavsiye ediyorum. Gırgırına yazdığım imzayı konuya dahil etmenize gerek yok. Yazdığım şeyde size fanboyluk düşündüren nedir? 1080p ekran kartı fiyatına 2K ekran kartı alınmaz manasına çıkan cümlenize itirazımın nesi fanboyluk bu arada?

Benim ekran kartlarıyla alakalı açılan konulara yazdığım mesajlara bakarsanız fanboy olmadığımı görürsünüz. 1 tane fanboy mesajı bulamazsınız. Çoğu zamanda barındırdığı teknolojilerden dolayı Nvidia tavsiye ediyorum. Gırgırına yazdığım imzayı konuya dahil etmenize gerek yok. Yazdığım şeyde size fanboyluk düşündüren nedir? 1080p ekran kartı fiyatına 2K ekran kartı alınmaz manasına çıkan cümlenize itirazımın nesi fanboyluk bu arada?
Alıcı almak isterse alsın. 6700XT'yi kullandım gayet güzel bir kart evet ama 10K edecek bir kart değil. Bu dönemde 0 almak hiç mantıklı değil o kartı. Kutuyu açtığın an yarı fiyatına düşen kartı elden çıkarmakta zor olacak. 2K destekliyor ama gücü 2K için yeterli değil. Altını çiziyorum kart güzel bir kart, alınabilecek bir kart ama bu fiyata mantıklı değil. Hazır sistemlerin içinde 15-18K arası satılıyor, sistemin geri kalan parçaları 10K'ya gidiyor genel olarak 5600-12400F li sistemler. O şekilde alıp 5-8K arasına getirilebilir ama kesinlikle 10K vermem. Herkes düşüncelerini paylaşıyor net bir şekilde belirttim her şeyi. Bu ekonomik problemler içinde paranın karşılığını verecek bir kart değil. 3 4 yıl sonra yenisini almak isteyince satılacak o kart. Alıcı istediğini yapabilir.
Birde postun altında hem sizin hem diğer arkadaşın resminin arka planı kırmızı olduğu için aynı kişi sandım o yüzden genel cümleler kurdum.

Alıcı almak isterse alsın. 6700XT'yi kullandım gayet güzel bir kart evet ama 10K edecek bir kart değil. Bu dönemde 0 almak hiç mantıklı değil o kartı. Kutuyu açtığın an yarı fiyatına düşen kartı elden çıkarmakta zor olacak. 2K destekliyor ama gücü 2K için yeterli değil. Altını çiziyorum kart güzel bir kart, alınabilecek bir kart ama bu fiyata mantıklı değil. Hazır sistemlerin içinde 15-18K arası satılıyor, sistemin geri kalan parçaları 10K'ya gidiyor genel olarak 5600-12400F li sistemler. O şekilde alıp 5-8K arasına getirilebilir ama kesinlikle 10K vermem. Herkes düşüncelerini paylaşıyor net bir şekilde belirttim her şeyi. Bu ekonomik problemler içinde paranın karşılığını verecek bir kart değil. 3 4 yıl sonra yenisini almak isteyince satılacak o kart. Alıcı istediğini yapabilir.
Birde postun altında hem sizin hem diğer arkadaşın resminin arka planı kırmızı olduğu için aynı kişi sandım o yüzden genel cümleler kurdum.
Tekrarlıyorum. 1080p kartları 10bin lira üzerini bile görüyorken bu kart 10 bin liraya alınır. Ben alır mıyım? Hayır. Ben ekran kartlarını ikinci el alıyorum ama bazı arkadaşlar ikinci el ürün almak istemezler. 10 bin liraya 2K bir ekranınız varsa 6700 XT gayet alınır. Yine vurguluyorum. Ben olsam almam sıfırını. Ama ikinci elden kaçıyor olsam alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı