4070 için işlemci seçimi nasıl olmalı?

AMD Ryzen 5 7600X 4.70 GHz 6 çekirdek Hepsiburada fiyatı 6840 TL.
İkincisi i5 13400F 10 çekirdek ve Hepsiburada fiyatı 6399 TL.
Fiyat olarak yakın olabilirler şu an yalnız 2 işlemcideki çekirdek sayısı çok farklı.
Nasıl rakip olabiliyorlar acaba?

7200MHz ve üstü kaç tane var? Boş yapma.
Param olmasına rağmen AMD aldım ve 7600x 12900K ile aynı performansı veriyor oyunda. Ekran kartında Nvidia denebilir sorunsuzluk ve ray tracingden dolayı ama AM5 harika. Bilmediğin konuda yorum yapmamalısın, öğrenmek güzel şeydir. İngilizcen varsa oku yoksa translateden çevir.

AsRock ve Gigabyte 1:1 FCLK oranında 6400 MHz standart hale getirdi. 8000 MHz de çalıştı.

AM5 alan adam yarın 9000 serisi Ryzen takacak Intel'in soketi ölecek. Bilmediğiniz ve araştırmadığınız konulara yorum yapıp bir de arkadaş boş yapma demişsin. Boş yapanın kim olduğu aşikar.

RAID yapıyorsan Intel alırsın bunun dışında 7950x işlemcisi de 13900K'dan geri değil.

Param olmasına rağmen AMD aldım ve 7600X 12900K ile aynı performansı veriyor oyunda. Ekran kartında NVIDIA denebilir sorunsuzluk ve Ray Tracing'den dolayı ama AM5 harika. Bilmediğin konuda yorum yapmamalısın, öğrenmek güzel şeydir. İngilizcen varsa oku yoksa translateden çevir.

ASRock ve Gigabyte 1:1 FCLK oranında 6400 MHz standart hale getirdi. 8000 MHz de çalıştı.

AM5 alan adam yarın 9000 serisi Ryzen takacak Intel'in soketi ölecek. Bilmediğiniz ve araştırmadığınız konulara yorum yapıp bir de arkadaş boş yapma demişsin. Boş yapanın kim olduğu aşikar.

RAID yapıyorsan Intel alırsın bunun dışında 7950X işlemcisi de 13900K'den geri değil.

Kafamda olan cevapları zaten vermişsiniz. Ağzınıza sağlık hocam.

Param olmasına rağmen AMD aldım ve 7600X 12900K ile aynı performansı veriyor oyunda. Ekran kartında NVIDIA denebilir sorunsuzluk ve Ray Tracing'den dolayı ama AM5 harika. Bilmediğin konuda yorum yapmamalısın, öğrenmek güzel şeydir. İngilizcen varsa oku yoksa translateden çevir.

ASRock ve Gigabyte 1:1 FCLK oranında 6400 MHz standart hale getirdi. 8000 MHz de çalıştı.

RAID yapıyorsan Intel alırsın bunun dışında 7950X işlemcisi de 13900K'den geri değil.

Hani anakartlar? Güncelleme bilgisini verip bilmişlik taslıyorsun. AM5 anakart göster satılan 7200 MHz üstü yoksa sus. Daha çıkmamış anakartlar üzerine konuşmak kolay. Biz şuanı konuşuyoruz.. AM5 kullanıp fanboyluk yapmaya kalkma.

Hani anakartlar? Güncelleme bilgisini verip bilmişlik taslıyorsun. AM5 anakart göster satılan 7200 MHz üstü yoksa sus. Daha çıkmamış anakartlar üzerine konuşmak kolay. Biz şuanı konuşuyoruz.. AM5 kullanıp fanboyluk yapmaya kalkma.
1 satırlık bilginle boş yapma. Yazıda yazıyor yakında türkiye'ye de gelir. Ne AMD fanboyluğu? İyiye iyi kötüye kötü demeyi bileceksin, bilmiyorsan da böyle objektif bilgiyle ezilirsin.

27.000 TL verip 8000 MHz alırsın Intel'den.

6000-7000-8000 arasında o paraya değecek fark yok. AMD olsun Intel olsun o hızlar çok pahalı. Üç beş wikipedia bilginle burada boş boş konuşma.

8000 MHz AMD istiyorsan getirttirirsin yurt dışından.

1 satırlık bilginle boş yapma. Yazıda yazıyor yakında Türkiye'ye de gelir. Ne AMD fanboyluğu? İyiye iyi kötüye kötü demeyi bileceksin, bilmiyorsan da böyle objektif bilgiyle ezilirsin.

27.000 TL verip 8000 MHz alırsın Intel'den.

6000-7000-8000 arasında o paraya değecek fark yok. AMD olsun Intel olsun o hızlar çok pahalı. Üç beş Wikipedia bilginle burada boş boş konuşma.

8000 MHz AMD istiyorsan getirttirirsin yurt dışından.

Şuraya iki tane anakart atalım, objektif bilgin ile ezil. Gerçek dışı hayatında bol şans.

Şuraya iki tane anakart atalım, objektif bilgin ile ezil. Gerçek dışı hayatında bol şans.

Kendi kendini ezmişsin. 8000 MHz AMD'de yok diyor. Olduğunu söyledim örnek kartı da attım. Ezilen sizlersiniz günlük sıradan işler ve oyun için Intel'e gerek yok. Neural engine, Al gibi işlerde Intel önde zaten. Bu bilinen bir gerçek.

Buna ek olarak AM5 anakartlar ilk çıktığından beri tüm dünyada pahalı bunun nedeni sonraki nesilleri destekleyecek olması. Adın gibi biliyorsun ki sonraki nesilin 14700K'sı 13900K'yı ezecek ve yeni anakart alman gerekecek. AM5 e verdiğin üç beş fazla miktar olsa da yeni nesil işlemciyi takabileceksin. Ben bilmediğim konuya bilmiyorum derim, sen kendin ezil bakalım boş bilginle.

Ayrıca benim attığım kart Z serisi sen gidip B serisi atmışsın. 13900K 8000 MHz dizecek adam zaten B serisi anakart almaz ayrıca. Z veya X ile B serisini bir tutamazsın.

Kendi kendini ezmişsin. 8000 MHz AMD'de yok diyor. Olduğunu söyledim örnek kartı da attım. Ezilen sizlersiniz günlük sıradan işler ve oyun için Intel'e gerek yok. Neural engine, Al gibi işlerde Intel önde zaten. Bu bilinen bir gerçek.

Buna ek olarak AM5 anakartlar ilk çıktığından beri tüm dünyada pahalı bunun nedeni sonraki nesilleri destekleyecek olması. Adın gibi biliyorsun ki sonraki nesilin 14700K'sı 13900K'yı ezecek ve yeni anakart alman gerekecek. AM5 e verdiğin üç beş fazla miktar olsa da yeni nesil işlemciyi takabileceksin. Ben bilmediğim konuya bilmiyorum derim, sen kendin ezil bakalım boş bilginle.

Ayrıca benim attığım kart Z serisi sen gidip B serisi atmışsın. 13900K 8000 MHz dizecek adam zaten B serisi anakart almaz ayrıca. Z veya X ile B serisini bir tutamazsın.
Sonuçta b veya k serisi de olsa intel şuan vermiş kartları. Sen burada rezil olduğun halde am5 kart var diyorsun. Am5 kartlar henüz bu seyirde yok. Gelecekten bahsediyorsun, kimse buna itiraz etmiyor ama sen oturup susmak yerine kendini rezil ediyorsun. Yurt dışından anakart atmak çok çocukça, git kendi egonu yen önce.

Sonuçta b veya k serisi de olsa intel şuan vermiş kartları. Sen burada rezil olduğun halde am5 kart var diyorsun. Am5 kartlar henüz bu seyirde yok. Gelecekten bahsediyorsun, kimse buna itiraz etmiyor ama sen oturup susmak yerine kendini rezil ediyorsun. Yurt dışından anakart atmak çok çocukça, git kendi egonu yen önce.
Hadi uyu boş yapan arkadaşım, 30 yaşında adamım ne egosu tatmin edicem. AMD fanboyu da değilim. Burada bütün konu bitti Türkiye'de DDR5 sisteme geçildi de AMD'nin yurt dışından kartını atmak çocukça oluyor. Hem sokete yatırım yapmak isteyen hem de 8000 MHz isteyenin zaten parası vardır ve alır bu kadar basit.

Hadi uyu boş yapan arkadaşım, 30 yaşında adamım ne egosu tatmin edeceğim. AMD fanboyu da değilim. Burada bütün konu bitti Türkiye'de DDR5 sisteme geçildi de AMD'nin yurt dışından kartını atmak çocukça oluyor. Hem sokete yatırım yapmak isteyen hem de 8000 MHz isteyenin zaten parası vardır ve alır bu kadar basit.

Her satırı boş olan vatandaş sana mı soracağım ne zaman uyuyacağı mı? Haddini bil. İnsan egosunun yaşı olmaz. Senin egon alıp götürmüş seni. Rezil oldun hala konuşma cesareti var sende. Her şeyin farkına varacağını zannediyorsun, hayır hiç de öyle değil. Buna cahil cesareti denir, Türkiye’nin her yerinde varsınız.

Son olarak parası olan neden gidip yurt dışından alsın? Yine saçma argüman. Yatırımlık iş mi sistem dizmek 🤣🤣 Neyse boş ver.

Yeni konular

Geri
Yukarı