4070 Super FPS düşmesi yapıyor

Arda_Kayimlar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4070 Super R5 7500F sistemim var ama nedense oynadığım bazı oyunlarda FPS düşmesi yiyorum. Şu ana kadar CS2, Valorant, Detroit, FH5, evil West gibi oyunları oynadım ve hiçbir sorun olmadı. Fakat Dead Space, Star Wars: Fallen order, Hellblade ve Fortnite'da ha bire FPS düşmesi yiyorum ve bu çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Acaba sorun nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Bu işlemci o ekran kartına ufak bir darboğaz yapıyor olabilir. Çözünürlüğü en yüksekte tutun. Grafikleri arttırıp ekran kartı kullanımını da arttırmayı deneyebilirsin olmazsa tekrar kendi grafik ayarlarına dönersin. Oyundayken işlemci ve ekran kartı kullanımına bak.

2K ve en yüksek ayarda kullanıyorum her şeyi ve zaten internetten baktığımda bu işlemci gayet yeterli diyorlardı. Bir de darboğaz olsa diğer oyunlarda da olması gerekmiyor mu?

2K ve en yüksek ayarda kullanıyorum her şeyi ve zaten internetten baktığımda bu işlemci gayet yeterli diyorlardı. Bir de darboğaz olsa diğer oyunlarda da olması gerekmiyor mu?

Her oyun işlemciye yüklenmiyor mesela bazı oyunların sistem gereksinimlerine baktığımızda ekran kartını en yüksek segment işlemciyi ise orta-düşük segment istediğini görüyoruz ama bazı oyunlarda işlemci gereksinimi çok yüksek oluyor, ayrıca bazı oyunlar tüm çekirdekleri bazıları tek çekirdek kullanıyor bu oyundan oyuna değişir. Onun dışında bazı oyunlar ekran kartının tamamını kullanmadan çalışır bazı oyunlar ise açılır açılmaz ekran kartının tamamını yani %100 kullanır, yani %100 ekran kartı kullanan oyunlarda işlemci yetersiz geliyor olabilir, bunları anlamanız zor. Siz oyundayken kullanım değerlerine bakın kafadan bir şey diyemeyiz.

2k´ya gerek bile yok, ben R5 7600 ile 1080p oynuyorum, sıfır darboğaz yaşıyorum, 2K da darboğaz imkansız. Oyunlar ile ilgili problemlerdir.

Geri
Yukarı