4070 Super vs 4070 Ti Super

oggz1

Femtopat
Merhaba,

Ekran kartı alacağım. 4070 Super veya 4070 Ti Super düşünüyorum. Fakat modellere baktığımda kararsız kaldım. MSI Gaming X Slim modeli ısınıyor diyorlar. Çok kötü bir kart mı bu? Gigabyte Aero var mesela bu nasıldır? Gaming X Slim alsam pişman olur muyum? Ya da ASUS'un TUF serisi Gaming X Slim ve Aero'dan iyi midir? Çok kararsız kalıyorum. Kullandığım kasa Corsair 7000D airflow soğutma anlamında hiç sıkıntım yok aslında ama yine de sormak istedim. Her zaman ekran kartı alamıyorum. 2070'ten geçiş yapacağım. Yardımcı olma şansınız var mı?

Tam bütçe verin kart önerisi yapalım.

4000 serisinde marka faktörü çok önemli değil ucuz olanı al gitsin ısınma sorunları ve kronik problemler yok seride.

Merhaba,

Ekran kartı alacağım. 4070 Super veya 4070 Ti Super düşünüyorum. Fakat modellere baktığımda kararsız kaldım. MSI Gaming X Slim modeli ısınıyor diyorlar. Çok kötü bir kart mı bu? Gigabyte Aero var mesela bu nasıldır? Gaming X Slim alsam pişman olur muyum? Ya da ASUS'un TUF serisi Gaming X Slim ve Aero'dan iyi midir? Çok kararsız kalıyorum. Kullandığım kasa Corsair 7000D airflow soğutma anlamında hiç sıkıntım yok aslında ama yine de sormak istedim. Her zaman ekran kartı alamıyorum. 2070'ten geçiş yapacağım. Yardımcı olma şansınız var mı?
Gigabyte Aero güzeldir , Gaming X slim hakkında birşey diyemicegim ısınma sorunuyla karşılaşan insanlar olduğunu bilmiyordum. Tam bütçe?

Bunlardan birini al geç.

Gigabyte Aero güzeldir, Gaming X Slim hakkında bir şey diyemicegim ısınma sorunuyla karşılaşan insanlar olduğunu bilmiyordum. Tam bütçe?

Normal bir 4070s ile Gigabyte Aero 4070s arasında 6K fiyat farkı var akıl karı bir iş değil.

Ben hiç markasına bakıp almıyorum en ucuzunu seçip alıyorum yani öyle çok fark olacağınıda zannetmiyorum markalar arasında. İkisi arasından 4070 Ti S alınır tabii ki.

Bütçe varsa tabi ki 4070 Ti Super.
4070 Super, 4070 Ti'ye yakın performans veren bir kart.
4070 Ti Super ise 4070 Ti'den yaklaşık %10-15 daha iyi performans veren bir kart.
Ayrıca 4070 Ti Super'in VRam'i 16 Gb.
Marka olarak arkadaşların da dediği gibi çoğunlukla kozmetik sebeplerle fiyat farkı mevcut.
Tabi ki Asus Rog ve MSI Suprim X gibi modeller ekstra düşük sıcaklıklar sağlıyordur.
Ama öyle ahım şahım bir fark olacağını sanmıyorum.
4070 Ti'ye geçmeden önce 1.5 sene kadar Gainward 3060 kullandım ve beni fazlasıyla tatmin etti mesela.

Gigabyte modelleri ve MSI Ventus almayin yeter geri kalanlar iyidir.

Neye göre kafandan sallıyorsun Gigabyte markasının üst segment kartları çoğu kart modelini deler geçer.

Geri
Yukarı