4070 Ti DLSS 3.0 performansı

Konuyu tam okumadan mesaj atmanızı anlamıyorum bende şu an için önemli olmasa da 4070 Ti da zaten DLSS neden açayım ileride güçlü oyunlarda lazım olacak.
Ya konuyu okuyacak bana manas destanı yazmamışsın arkadaşım 30 kelime ile 2 fotoğraf konu dediğin, bir şey demedik neden bu kadar millet triggerlanıyor bu forumda ben anlamıyorum arkadaş. Şu an neden gerek olmasın herkes 60FPS oyun mu oynuyor bunu soruyorum sadece.

AAA oyun diyorsun, LoL, CS diyorsun. Evet, kullandığım monitörün tazeleme hızından farklı FPS aldığım zaman ki biliyorsun bunun önüne geçen Vsync bu işe yarıyor. İsraf. Hikayeli oyunda 60 FPS yeterli. Hadi, 144 olsun. Monitörüne bağlı olarak değişir.
AAA oyun değil hocam bak 3. defa söylüyorum hikayeli oyun olarak hepsini aynı kefeye koymanıza benim ufak bir düzeltmem oldu. AAA deyip sonra LoL - CSGO demiyorum LoL - CSGO gibi hikayeli oyunda da yüksek FPS isteyebilir oyuncu diyorum. Yemin ediyorum haksız değilsin sinirlenme tamam sen de biliyorsun bu işi onun da farkındayım tek demek istediğim şey 240FPS oyun oynamak isteyenler de olabilir Hatred - Doom en basit örnekleri zira ben sürekli yüksek Hz monitörler ile çalışmaktan artık 165 ile 240Hz'i ayırt edebiliyorum, ayırt edebiliyorsam tercih de edebilirim, temelde sadece kendimden örnek verdim bu monitörü sadece destktop için almadım bunu anlatmaya çalışıyorum yoksa neden 120Hz panelde 300FPS oyun çalıştırıp makinayı saatlerce o stres altında tutayım tabi tutmam burada örtüşüyoruz.

Ya konuyu okuyacak bana manas destanı yazmamışsın arkadaşım 30 kelime ile 2 fotoğraf konu dediğin, bir şey demedik neden bu kadar millet triggerlanıyor bu forumda ben anlamıyorum arkadaş. Şu an neden gerek olmasın herkes 60FPS oyun mu oynuyor bunu soruyorum sadece.

AAA oyun değil hocam bak 3. defa söylüyorum hikayeli oyun olarak hepsini aynı kefeye koymanıza benim ufak bir düzeltmem oldu. AAA deyip sonra LoL - CSGO demiyorum LoL - CSGO gibi hikayeli oyunda da yüksek FPS isteyebilir oyuncu diyorum. Yemin ediyorum haksız değilsin sinirlenme tamam sen de biliyorsun bu işi onun da farkındayım tek demek istediğim şey 240FPS oyun oynamak isteyenler de olabilir Hatred - Doom en basit örnekleri zira ben sürekli yüksek Hz monitörler ile çalışmaktan artık 165 ile 240Hz'i ayırt edebiliyorum, ayırt edebiliyorsam tercih de edebilirim, temelde sadece kendimden örnek verdim bu monitörü sadece destktop için almadım bunu anlatmaya çalışıyorum yoksa neden 120Hz panelde 300FPS oyun çalıştırıp makinayı saatlerce o stres altında tutayım tabi tutmam burada örtüşüyoruz.
Heh şimdi anlaştık işte, saatlerdir aynı şeyden bahsedip bu kadar anlaşamadığım biri olmamıştı forumda, o da oldu. :D

Ve normal bit cevap verdim siz nasıl söylediyseniz aynı şekilde cevapladım.
Aga çok basit bak kibarca neden öyle dediğinizi anlamadım demişim gelmiş bana konuyu okumadın diyorsun sanki okuması zor bir şey yazmışsın gibi. Sürekli 240Hz görüntü alınca alışıyorum yabancı hissetmemek için oyunlarda da aynı kare sayısına ihtiyaç duyuyorum çok çok daha smooth bir deneyim alıyorsunuz tavsiye ederim. 240FPS DooM misalini yukarıda verdim çok kibar bir oynanış oluyor ya da Dead Space örneği de şimdi aklıma geldi oradan oraya hızla kaçan mutantlara çok güzel aim oturtabiliyorsun, kopan parçaları çok daha iyi algılıyorsun o kopan parçaları havada tutup rakiplere saplama mekaniği artan Hz ile paralel daha verimli çalışıyor.

Ya da Battlefront 2, tamam online ama baktığın zaman AAA oyundan farksız bir görüntüsü, harita boyutu var. Orada da 60FPS mi oynamak zorundayız ? 60FPS ile oynayan ile 165 ile oynayan adam arasında illa fark olur alınan keyif anlamında da belki skor anlamında da. Ya da BFV - BF1 bunlar aynı zamanda yüksek Hz ile tadı katlanan hem online hem AAA çok güzel örnekler.

Tabi hiçbir oyunda yüksek FPS mecburi değildir ancak bu bir keyif meselesi gerek yok diye bir şey yok bundan bahsediyorum yalnızca.

Heh şimdi anlaştık işte, saatlerdir aynı şeyden bahsedip bu kadar anlaşamadığım biri olmamıştı forumda, o da oldu. :D
Önemli olan anlaşmak. Anlaşana kadar ne kadar çok uğraşırsan anlaştıktan sonra o kadar mutlu oluyorsun. :D

Geri
Yukarı