Çözüldü 4070 Ti için güç kablosu dönüştürücüsü gerekecek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

itwasgooday

Hectopat
Arkadaşa sistem toplayacağız. PSU DeepCool 750W PK750D 80+ Bronze Güç Kaynağı GPU PNY GeForce RTX 4070 Ti 12GB TF VERTO LED Triple Fan VCG4070T12TFXPB1 GDDR6X 192Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com olacak. Sorum ekran kartı için gereken girişler bu PSU'da var mı yoksa dönüştürücü vs. gerekli mi? Gerekliyse de GPU'nun yanında geliyor mu? PSU'nun kabloları aşağıdaki gibi. Kartın sitesinde "One 16-pin (One 16-pin to two 8-pin)" yazıyor. Kartın güç girişi aşağıdaki gibi. Aksesuar olarak "PCIe5 12VHPWR Adapter" diyor. Dediğim şey bu mu?

www8.png

Ekran görüntüsü 2023-02-16 132120.png

Çözüm
Ekran kartı kutusundan çıkıyor hocam. Sitesinde yazmış dediğiniz şey zaten gelecek olan kablo. Siz o iki 8 pini psu'nun 2 ayrı pci-e slotuna takacaksınız. 16 pini de ekran kartı üzerindeki girişe takılacak.

Bu kablonun 2 girişli olanı size gelecek.

16-pin-adapter2-jpg.1647077
Ekran kartı kutusundan çıkıyor hocam. Sitesinde yazmış dediğiniz şey zaten gelecek olan kablo. Siz o iki 8 PIN'i PSU'nun 2 ayrı PCI-e slotuna takacaksınız. 16 PIN'i de ekran kartı üzerindeki girişe takılacak.

Bu kablonun 2 girişli olanı size gelecek.

16-pin-adapter2-jpg.1647077

Merhaba,

Ben ASUS ROG STRIX 4070 Ti satın aldım ve içerisinden sizin görselini koyduğunuz 3 çıkışlı kablo geldi fakat elimdeki PSU'da 2 farklı PCI-e girişi bulunmakta. Bu 3 kablodan (girişten) bir tanesi boşta kalsa bir problem olur mu veya 1 tane PCI-e çıkışının çoğaltılmış halini 3 çıkışlı kabloda kullansam bir zarar gelir mi? Şimdiden teşekkürler.

Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum hocam. RM850 psu kullanıyorum. Aşağıdaki kablodan 2 adet var. 2 kabloyu da psu'nun ayrı slotlarına takın. Kablolardan birisini direkt takın diğer kablonun da 2 çıkışını da diğer boş kalana takın. Besleyeceğini düşünüyorum. Eğer isterseniz 8 pin molex kablo alabilirsiniz.

61z1pafln7l-_sl1500_-jpg.1647125

Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum hocam. RM850 PSU kullanıyorum. Aşağıdaki kablodan 2 adet var. 2 kabloyu da PSU'nun ayrı slotlarına takın. Kablolardan birisini direkt takın diğer kablonun da 2 çıkışını da diğer boş kalana takın. Besleyeceğini düşünüyorum. Eğer isterseniz 8 pin Molex kablo alabilirsiniz.

61z1pafln7l-_sl1500_-jpg.1647125

Bir PCI-e kablosunu çoğaltılmış 2 pinini sadece bağlasak olur mu?

Geri
Yukarı