4070 Ti Sisteme Parça Önerisi

Bütçe
24.000

burkun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Zotac RTX 4070 Ti Trinity OC ZT-D40710J-10P 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı

Bu ekran kartını satın aldım.

Yanına almam gereken parçalar için sizlerden yardım rica ediyorum. Bütçem 24.000 TL ve istediğim özellikler şu şekilde. (monitörüm var.)

Monitör: VAR. 2K.

İşlemci: Intel olsun diye ısrarım yok. Geleceğe yönelik olarak AM5 uygun olur diye düşünüyorum. İleride işlemciyi upgrade edebileyim.

Anakart: Yine geleceğe yönelik bir anakart ancak Type-C hepsinde oluyor mu bilmiyorum. Olursa iyi olur. iPhone hızlı şarj etmek için.

RAM: Minimum 6000 Hz yeterli sanırım?

SSD: 1 veya 2 TB fark etmez. 7000mb/5000mb

Kasa: Hava akışı güzel olan, uygun mesh bir kasa yeterli. Type-C çıkışı olursa güzel olur. Olmazsa arkada anakart çıkışından kullanırım. Elzem değil yani.

Soğutucu: Sıvı olmak zorunda değil. Aynı işi görür derseniz kule tipi de olur.

+2000 TL kadar zorlayabilirim bütçeyi.

2K oyunları stabil oynatacak. 3-4 sene götürecek bir sistem beni uzun süre idare eder diye düşünüyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

@408157

@522140

Son düzenleme:

26K.

Bütçe düşürmek istersen de.

-1700TL oluyor. İşlemciyi 7600 yaparsan da -1200TL fark oluyor genede.

G.Skill Flare X5 32 GB (2x16) 6000 MHz DDR5 CL36 F5-6000J3636F16GX2-FX5 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ram 6000mhz olsun dersen illa da 500TL farka bu alınır hocam. Hangisi uyarsa.

26K.

Bütçe düşürmek istersen de.

-1700TL oluyor. İşlemciyi 7600 yaparsan da -1200TL fark oluyor genede.

G.Skill Flare X5 32 GB (2x16) 6000 MHz DDR5 CL36 F5-6000J3636F16GX2-FX5 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ram 6000mhz olsun dersen illa da 500TL farka bu alınır hocam. Hangisi uyarsa.

çok teşekkür ederim. bu parçaları almak için inceledim ancak anakartın arka tarafta direkt type-c çıkış portu yok sanırım?

kasanın da üstünde, anakarttan alıp aktarabileceği bir type-c portu yok gibi gördüm.

ya anakartın arkasından ya da kasadan type-c ile çıkış alabilmek isterim. çoğu cihazım type-c ile şarj oluyor.

eğer “bunlara gerek yok type-c işini prizden hallet bu parçaları muhakkak al” derseniz bu parçaları seçeceğim.

Çok teşekkür ederim. Bu parçaları almak için inceledim ancak anakartın arka tarafta direkt Type-C çıkış portu yok sanırım?

Kasanın da üstünde, anakarttan alıp aktarabileceği bir Type-C portu yok gibi gördüm.

Ya anakartın arkasından ya da kasadan Type-C ile çıkış alabilmek isterim. Çoğu cihazım Type-C ile şarj oluyor.

Eğer “bunlara gerek yok Type-C işini prizden hallet bu parçaları muhakkak al” derseniz bu parçaları seçeceğim.

Type-C işine girecek olursanız ister istemez fiyat yükseliyor. Type-C ile toplamaya kalkarsanız özellikle anakart ve kasa ücretleri çok şişecektir. Geri kalan parçalardan kısma yapsak dahi ddr5 toplamak çok zor hocam.

En azından bu bütçe için toplamak zor.

Type-C işine girecek olursanız ister istemez fiyat yükseliyor. Type-C ile toplamaya kalkarsanız özellikle anakart ve kasa ücretleri çok şişecektir. Geri kalan parçalardan kısma yapsak dahi ddr5 toplamak çok zor hocam.

En azından bu bütçe için toplamak zor.

Anlıyorun hocam. Peki önerdiğiniz anakartta Rear değil de Front kısmında type-c var görünüyor. Yani kasanın önünde type-c çıkışı olursa bu çıkışı anakarta takıp type-c kullanabileceğimiz anlamına mı geliyor. Eğer öyleyse sadece kasayı type-c çıkışlı seçebiliriz belki?

anakart, kasa, ve dolayısıyla soğutucu için cevabınızı beklemedeyim.

Diğer parçaları ise satın aldım.

İşlemci: Ryzen 5 7600

Ram: Gskill Flare X5 6000mhz CL32 olanı aldım. Uygun fiyata bulduğum için CL32 seçtim.

SSD: Sizin önerdiğiniz kingston kc3000 1 TB.

Anlıyorun hocam. Peki önerdiğiniz anakartta Rear değil de Front kısmında type-c var görünüyor. Yani kasanın önünde type-c çıkışı olursa bu çıkışı anakarta takıp type-c kullanabileceğimiz anlamına mı geliyor. Eğer öyleyse sadece kasayı type-c çıkışlı seçebiliriz belki?

anakart, kasa, ve dolayısıyla soğutucu için cevabınızı beklemedeyim.

Diğer parçaları ise satın aldım.

İşlemci: Ryzen 5 7600

Ram: Gskill Flare X5 6000mhz CL32 olanı aldım. Uygun fiyata bulduğum için CL32 seçtim.

SSD: Sizin önerdiğiniz kingston kc3000 1 TB.
Doğru ön tarafta type-C girişli kasada kullanılabilir.

Cooler Master MasterBox TD500 V2 TD500V2-KGNN-S00 ARGB 3 Fanlı Siyah ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

2000TL fiyat farkı koyuyor ama bu şekilde alabilecekseniz. Kasanın ön girişinde 1 adet TYPE-C gen 2 portu var.

Doğru ön tarafta type-C girişli kasada kullanılabilir.

Cooler Master MasterBox TD500 V2 TD500V2-KGNN-S00 ARGB 3 Fanlı Siyah ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

2000TL fiyat farkı koyuyor ama bu şekilde alabilecekseniz. Kasanın ön girişinde 1 adet TYPE-C gen 2 portu var.

teşekkür ederim. bu şekilde alıyorum o halde kasa vs psu’yu.

yukarıda deepcool le720 360mm önermiştiniz, bu kasaya da uyumlu değil mi soğutucu. onu alacağım?

Geri
Yukarı