4070 Ti super takınca PSU bozuldu

Sisteme zarar verip vermediğini anlamak için önce PSU'nun arızalı olduğunu tespit edip, farklı bir PSU ile denemek gerekiyor.

Garanti durumunu ithalatcı firmalardan sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

Şu kabloyu kısa devre için kullanayım değil mi hocam? Videodakiyle aynı duruyor.

Dosya Ekleri

• IMG_3599.jpeg
    IMG_3599.jpeg
    70,2 KB · Görüntüleme: 8
Evet bunu kullanabilirsiniz.

Evet hocam denedim bozuk olan PSU. Sadece yarım saniye gibi bir süre yani çok kısa bir sssst diye bir ses geldi ve fan yarım santim hareket etti. Ardından hiçbir hareket yok. Yani sorunun PSU olduğundan eminiz artık? Peki diğer bileşenlerin bozulup bozulmadığını yeni PSU almadan öğrenebilir miyim? Şimdi Corsair global ile iletişime geçip yeni ürün hatta mümkünse daha iyi bir ürün isteyeceğim. Teşekkürler.

Evet hocam denedim bozuk olan PSU. Sadece yarım saniye gibi bir süre yani çok kısa bir sssst diye bir ses geldi ve fan yarım santim hareket etti. Ardından hiçbir hareket yok. Yani sorunun PSU olduğundan eminiz artık? Peki diğer bileşenlerin bozulup bozulmadığını yeni PSU almadan öğrenebilir miyim? Şimdi Corsair global ile iletişime geçip yeni ürün hatta mümkünse daha iyi bir ürün isteyeceğim. Teşekkürler.

Sisteme zarar vermediğini düşünüyorum, PSU takıp çalıştırmadan anlayamayız maalesef.

PSU kablolarını soketlerinden anlarsınız.

Tahmini olarak yaptım artık inşallah fazla koymamışımdır bir de bunun geri takması var çünkü 😂 yardımların için teşekkürler hocam.
Sadece şeyi merak ettim acaba ben mi yankış bir şey yaptım yoksa PSU mu sorunluymuş?

Yanlış bir şey yapmış olsanız sistem açılıp çalışmazdı, PSU gidiciymiş denk gelmiş.

Türkiye'ye hizmet sağlayamıyorlarmış artık, yeni PSU alacağım mecbur. Var mı bir öneriniz bir daha böyle bir şey yaşatmayacak Full modüler bir PSU.

Yeni konular

Geri
Yukarı