4070 Ti ve i9-13900K sisteme 4K monitör alınır mı?

Akslepios7

Decapat
Daha fazla  
Daha yeni 4070 Ti ve i9-13900K sistem aldım ve şimdi de monitör peşine düştüm. Aslında sevdiğim bir monitörüm var ama 1080p ve ben de artık PC tarafında (PlayStation tarafında çoktan geçtim televizyon olarak) 4K işine geçiş yapmak istiyorum. İnternette araştırdım ve gördüğüm performans testlerine göre 4070 Ti çoğu oyunda 4K kaldırıyor fakat yine de almadan önce bir konu açmak istedim çünkü biraz kafam karışık. Bu forum da dahil olmak üzere bazı diğer forumlarda arkadaşlar asla yeterli olmadığını ve %100 sıkıntı çıkaracağını söylemiş fakat ben nedense öyle düşünmüyorum. 4070 Ti ve i9-13900K ile çoğu oyunu Ultra ayarlarda en kötü 60 FPS oynayabileceğimi düşünüyorum. Yeni DLSS ve framegeneration muhabbetlerini de işin içine katarsak daha da iyi olacaktır. Alacağım monitör de MSI MAG 274upf olacak büyük ihtimalle. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Bende 4070 Ti kullanıyorum, ne yazık ki VRAM azlığından dolayı 4K önermem eğer uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız.

Daha yeni 4070 Ti ve i9-13900K sistem aldım ve şimdi de monitör peşine düştüm. Aslında sevdiğim bir monitörüm var ama 1080p ve ben de artık PC tarafında (PlayStation tarafında çoktan geçtim televizyon olarak) 4K işine geçiş yapmak istiyorum. İnternette araştırdım ve gördüğüm performans testlerine göre 4070 Ti çoğu oyunda 4K kaldırıyor fakat yine de almadan önce bir konu açmak istedim çünkü biraz kafam karışık. Bu forum da dahil olmak üzere bazı diğer forumlarda arkadaşlar asla yeterli olmadığını ve %100 sıkıntı çıkaracağını söylemiş fakat ben nedense öyle düşünmüyorum. 4070 Ti ve i9-13900K ile çoğu oyunu Ultra ayarlarda en kötü 60 FPS oynayabileceğimi düşünüyorum. Yeni DLSS ve framegeneration muhabbetlerini de işin içine katarsak daha da iyi olacaktır. Alacağım monitör de MSI MAG 274upf olacak büyük ihtimalle. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce ne yapmalıyım?
alabilirsiniz hocam yetersiz kaldığı zamanlarda çözünürlüğü düşürürsünüz.

Hocam 4K için 4070 Ti'ın VRAM uzun vadede sıkıntı, eğer imkanınız varsa bu ayın 17'sinde çıkacak 16 GB VRAM'li 4070 Ti Super'lere bakabilirsiniz. Ben de aynı şekilde o modelleri bekliyorum.

AMD bu konuda güzel işte VRAM olayı sorunu olmuyor sappıhıre 6900XT toxic limited Edition ve 13700k kullanıyorum sorunsuz şu an güncel oyunların çoğunu kasmadan oynuyorum. Ultra olarak.
Bu sisteme dell monitör kullanıyorum yukarıda bi arkadaş link atmış ama 2 K ideal olur vram den dolayı.

Bende 4070 Ti kullanıyorum, ne yazık ki VRAM azlığından dolayı 4K önermem eğer uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız.

Ben konsol oyuncusuyum zaten, aslında genel pencereden baktığımda 40 FPS'e kadar beni üzen bir görüntü oluşmuyor. Sadece kart yorulur mu, sıkıntıya girer miyim onu bilmiyorum.

Alabilirsiniz hocam yetersiz kaldığı zamanlarda çözünürlüğü düşürürsünüz.

Zaten bende şu an 280Hz ve 0.5 ms bir 1080p monitör var. Ben bu 4K monitörü hikayeli, AAA oyunlar için istiyorum sadece. Yani yine rekabetçi oyunları oynamam için bir 1080p monitörüm var. İkisini de kullanacağım.

Hocam 4K için 4070 Ti'ın VRAM uzun vadede sıkıntı, eğer imkanınız varsa bu ayın 17'sinde çıkacak 16 GB VRAM'li 4070 Ti Super'lere bakabilirsiniz. Ben de aynı şekilde o modelleri bekliyorum.

Ya sormayın zaten ben sistemi topladım 4000 serisi kartlara bir şeyler olmaya başladı. 😂
Önce s serisi çıkacak dendi sonra üretimleri durduruldu falan. Ayrıca maddi olarak sıkıntılı biri değilim kartı güncelleme imkanım çok yüksek. Ben sadece 4K alınır mı? Taşır mı taşımaz mı bunun peşindeyim açıkçası. Çünkü işlemcimin bayağı sağlam olduğunu düşünüyorum. Ekran kartı beni 4K da 60 FPS götürsün yeterli.

Geri
Yukarı