4070 Ti Zotac vs Galax 4070 Ti

Bütçe
53000
Benim özelleştirerek yaptığım Vatan'da şöyle bir sistem var ama anakartını DDR5 yapamıyorum. Gene de alınabilir mi sizce? İşlemci: i7 13700F, GPU Zotac Trinity 4070 Ti, 32 GB G.Skill Ripjaws, Cooler Master kasa PSU ve coolar Master Masterliquid ML240L V2 2x120mm, Adata 1TB M.2 SSD, anakart ASUS ex B660M V5 D4 5333(OC) m.2. bu sistemde anakartı yükseltemiyorum. Aynı fiyat bandında DDR5 4070 Ti'lı sistem yapabilecek var mı Vatan Bilgisayar toplamadan?

Bundan önce GameGaraj'dan sistem aldım ama sorunlu geldi, bu yüzden diğer sitelerden alışveriş yapmaya güvenemiyorum.

Teşekkürler, soğutması iyiyse onu alacağım.

Hocam diğer hesap yasaklandı. Benim böyle hesabım varmış, sifresini unutmuştum. Tekrar karşılaştık. Telefondan giriş yapıyordum foruma. PC'den girince yasaklandı.
Sorun değil hocam ben zaten Ryzen 7600 ve 4070Tİ sistemi 52.500 soğutma ile beraber 54k civarına topladım. Benim attığım sistemi alır ekran kartını da internetten alır kullanırsınız.

Bu sistemi sipariş edeceğim
Neden bunu almayıp aynı sisteme fazladan 6.600 lira verdiğini sorabilir miyim ?
Soğutucu olarak
Çöp.

4500 liraya daha kötüsü olamazdı herhalde. @CEO of SM Technology

Neden bunu almayıp aynı sisteme fazladan 6.600 lira verdiğini sorabilir miyim?

Sistem fiyatları normalde aynı ben özelleştirdiğim için öyle oldu. Ve ryzen işlemci için sıvı soğutucu almam gerekmiyor mu hocam? 90 Derecelerde gezmesini istemiyorum açıkçası işlemcimin. Normalde Cooler Master görmüştüm ama stoku bitmiş Ve fsp kasanın görüntüsünü beğenmedim. Asus tuf kasayı daha çok beğendiğim için onu gösterdim.

Ve ryzen işlemci için sıvı soğutucu almam gerekmiyor mu hocam?
Şunu al.
Kim sıvı soğutma lazım dediyse bilgisiz biriymiş.

Asus tuf kasayı daha çok beğendiğim için onu gösterdim.
Çok param var diyorsan alabilirsin tabiki.
Şahsen o paraya SSD alırdım.

Şunu al.
Kim sıvı soğutma lazım dediyse bilgisiz biriymiş.

Çok param var diyorsan alabilirsin tabiki.
Şahsen o paraya SSD alırdım.
50-53k ya kadar esneyebilirim o yüzden böyle yapıyorum. Zam gelmeden düzgün bi bilgisayar alıp 3 sene idare etsin istiyorum. Gamegaraj adlı siteden aldım ama sorunlu gönderdiler psu ve ekran kartını. 2 hafta onun iadesiyle uğraştım. O yüzden bu sitelerede güvenemiyorum.

50-53k ya kadar esneyebilirim o yüzden böyle yapıyorum. Zam gelmeden düzgün bi bilgisayar alıp 3 sene idare etsin istiyorum. Gamegaraj adlı siteden aldım ama sorunlu gönderdiler psu ve ekran kartını. 2 hafta onun iadesiyle uğraştım. O yüzden bu sitelerede güvenemiyorum.
Çok oyun oynayan biriside değilim Rdr2 oynayıp FF16 ile GTA 6 yı PC çıkmasını beklicem muhtemelen almışken bütçemle en iyisini alayım diye şey yapıyorum sorunu çıkmasın kasanın. Gerçekten yoruldum çünkü şu 2 hafta içerisinde bu kasa olayı yüzünden

Dostum bütçeni yazarsın alabileceğin en mantıklı sistemleri atarız alıp memnun kalırsın.
Ancak yaptığın mantıklı değil yani.

60k'ya 4080 sistemler başlıyor, kasası tuf diye fazladan 6K vereyim diyorsun.
Paran var tamam da boşa harcaman gerekmiyor.
Zam gelmeden düzgün bi bilgisayar alıp 3 sene idare etsin istiyorum
Bunların hepsi en az 5-6 sene götürür, 3 sene idare etsin denilecek sistemler değiller.

o yüzden böyle yapıyorum.
Paranın alabileceği en dandik sıvı soğutmayı alacaktın.

Sana tavsiyem max bütçeni yazıp sistem tavsiyesi diye konu açman olur, iyi sosyaller.

Dostum bütçeni yazarsın alabileceğin en mantıklı sistemleri atarız alıp memnun kalırsın.
Ancak yaptığın mantıklı değil yani.

60k'ya 4080 sistemler başlıyor, kasası tuf diye fazladan 6K vereyim diyorsun.
Paran var tamam da boşa harcaman gerekmiyor.

Bunların hepsi en az 5-6 sene götürür, 3 sene idare etsin denilecek sistemler değiller.

Paranın alabileceği en dandik sıvı soğutmayı alacaktın.
Sizin attığınız işlemci soğutucu ve enzo kasasını sipariş edicem. Ram ve Ssd yükseltip

Yeni konular

Geri
Yukarı