4070'li Gaming laptop önerisi

Clonare

Femtopat
Daha fazla  
Acer Predator Helios Neo Intel Core i7 13700HX 16 GB 1TB SSD RTX4070 FreeDOS 16" taşınabilir bilgisayar nh. Qlvey. 003.

Bu PC'ye sahip olan bilgisi olan var mı arkadaşlar nasıldır.
Değerlendirmelerde eski kasa olduğu söylenmiş ama kimisi de sadece fotonun farklı modele ait olduğunu söylemiş.
Fiyat performans olarak nasıl.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Predator Helios Neo Intel Core i7 13700HX 16 GB 1TB SSD RTX4070 FreeDOS 16" taşınabilir bilgisayar nh. Qlvey. 003.

Bu PC'ye sahip olan bilgisi olan var mı arkadaşlar nasıldır.
Değerlendirmelerde eski kasa olduğu söylenmiş ama kimisi de sadece fotonun farklı modele ait olduğunu söylemiş.
Fiyat performans olarak nasıl.

Bu ürünün yorumlarda ekranı farklıymış bunu almasınlar, ama çok güzel ürün.

Arkadaşlar bende size şöyle sorayım, 35.000-40.000 TL civarı verip Asus TUF Gaming RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X OC Edition şeklinde (Asus, MSI, Gigabyte, Zotac vb OC Edition) ekran kartı almak mı ya da 50.000TL verip RTX 4070'li bir (ekranı en az 17" ve üstü olmalı) Gaming Laptop almak mı?.

Buraya link verdiğiniz Gaming Laptop seçenekleri işlemci ram ekran kartı ssd vb kaliteli içerikleri çok güzel kesinlikle alınabilir, de fakat özellikle ekran boyutu hep 15-16" civarında 50.000TL üzerine fiyat biçilmiş pek anlayamadım. Gaming Laptop piyasasından pek anlamam da yani bu kadar parayı gömerken ekranı en az 17" olmalıydı bence.

---
Kusura bakmayın biraz uzun bir yazı olacak ama bu konuda yorumunuzu merak ediyorum:

5 yıldır GTX 1070 OC Edition sonrası ben son 2 yıldır (3x fanlı) 8GB RTX 3070 OC Edition kullanıcısıyım, 12GB RTX 4070'lere bakıyorum (üst seviye 3x fanlı "Ti" modelleri) üstelik "OC Edition" modelleri 35.000'den 40.000TL'ye fiyatlar görüyorum (mesela şu an Amazon'da) ve bu fiyatlar nedense bana acayip uygun göründü neden acaba?. Fiyat algım kayboldu herhalde. Dolar/Euro döviz kur'larının 30'ları geçmesinden dolayı ben hep RTX 4070 Ti Gaming Edition modellerin 50.000TL'nin çok üstüne satılıyordur diye tahmin ediyordum.

Şunu hep merak ederim: Arkadaşlar böylesi yüksek fiyatlarla isterse 100TL 5-10Bin TL olsun isterse 30.000 50.000TL olsun böylesi hasar alması muhtemele PC parçalarını tek seferde peşin ödeyip (veya taksitle fark etmez) öyle internetten bir yerden sipariş vermeye hep korkarım; ya ürünü/kutusuyla eksik gedik sarmadan paketlenirse ya kutusu açılmış kurcalanmış kullanılmış ürün gönderirlerse ya da kargo'da bir yerde düşürürler çarparlarsa hasarlı gelirse diye hep çekinirim deli stres olurum. AmazonTürkiye'den VatanBilgisayar'dan HepsiBurada'dan ekran kartı ana kart hatta UPS alışverişlerimde başıma geldi oradan biliyorum, en azından şansıma hiç "geri iade" sürecine mecbur kalmadan sorunsuz kullandım ürünleri işte yine mecburen alışveriş yapıyoruz maalesef.

Üste bahsettiğim Asus TUF Gaming RTX 4070Ti OC Edition kartını ne peşin ne taksitle almaya param yok. Mesela diyelim sadece bunun için 36.000-40.000TL'lik banka kredisi falan çeksek (kredi çekeceksek o zaman 4080 Ti / SUPER modelini falan almak lazım) onu Amazon Türkiye'den vb bir siteden sipariş etsek peki düşünsenize içimdeki sıkıntıyı; O kadar para ödediğimiz ekran kartı nasıl paketlenip ulaşacak kutusu hasarlı açık kurcalanmış 2. el bir ürün mü gönderecekler kargo'da başına ne gelecek vs vs düşünmekten sıkıntısı stresi deli olurum diyeyim siz anlayın. Bence bu kadar paraları ekran kartlarına gaming laptop'lara böylesi ürünlere gömeceksek gidip kendi mağazasından (benim için şu an VatanBilgisayar ile MediaMarkt'dan başka şansım yok) bir yerden görerek kendi elimizle satın almak lazım ne dersiniz?.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende size şöyle sorayım, 35.000-40.000 TL civarı verip ASUS TUF Gaming RTX 4070 Ti 12 GB GDDR6X OC Edition şeklinde (ASUS, MSI, Gigabyte, Zotac vb OC Edition) ekran kartı almak mı ya da 50.000TL verip RTX 4070'li bir (ekranı en az 17" ve üstü olmalı) Gaming laptop almak mı?

Buraya link verdiğiniz Gaming laptop seçenekleri işlemci RAM ekran kartı SSD vb kaliteli içerikleri çok güzel kesinlikle alınabilir, de fakat özellikle ekran boyutu hep 15-16" civarında 50.000TL üzerine fiyat biçilmiş pek anlayamadım. Gaming laptop piyasasından pek anlamam da yani bu kadar parayı gömerken ekranı en az 17" olmalıydı bence.

---
Kusura bakmayın biraz uzun bir yazı olacak ama bu konuda yorumunuzu merak ediyorum:

(5 yıl GTX 1070 OC Edition sonrası) ben son 2 yıldır (3X fanlı) 8 GB RTX 3070 OC Edition kullanıcısıyım, RTX 4070'lere bakıyorum (üst seviye 3X fanlı "Ti" modelleri) üstelik "OC Edition" 35.000'den 38.000TL'ye fiyatlar görüyorum (mesela şu an Amazon'da) ve bu fiyatlar nedense bana acayip uygun göründü neden acaba? Fiyat algım kayboldu herhalde. Dolar/Euro döviz kur'larının 30'ları geçmesinden dolayı ben hep RTX 4070 Ti Gaming Edition modellerin 50.000TL civarı üstü satılıyordur diye tahmin ediyordum.

Şunu hep merak ederim: Arkadaşlar böylesi yüksek fiyatlarla isterse 100TL 5-10 bin TL olsun isterse 30.000 50.000TL olsun böylesi hasar alması muhtemele PC parçalarını, tek seferde peşin ödeyip (veya taksitle fark etmez) öyle internetten bir yerden sipariş vermeye hep korkarım; ya ürünü/kutusuyla eksik gedik sarmadan paketlenirse ya kutusu açılmış kurcalanmış kullanılmış ürün gönderirlerse ya da Kargo'da bir yerde düşürürler bir yerlere çarparlarsa hasarlı gelirse diye hep çekinirim deli stres olurum. Amazon Türkiye'den Vatan Bilgisayar'dan Hepsiburada'dan ekran kartı anakart hatta UPS alışverişlerimde başıma geldi de en azından şansıma hiç "iade" sürecine mecbur kalmamıştım yine mecburen alışveriş yapıyoruz maalesef.

Üste bahsettiğim ASUS TUF Gaming RTX 4070 Ti OC Edition kartını ne peşin ne taksitle almaya param yok. Mesela diyelim sadece bunun için 36.000-40.000TL'lik banka kredisi falan çeksek (kredi çekeceksek o zaman 4080 Ti / super modelini falan almak lazım) onu Amazon Türkiye'den vb bir siteden sipariş etsek peki düşünsenize içimdeki sıkıntıyı; o kadar para ödediğimiz ekran kartı nasıl paketlenip ulaşacak kutusu hasarlı açık kurcalanmış 2. el bir ürün mü gönderecekler Kargo'da başına ne gelecek vb düşünmekten sıkıntısından deli olurum diyeyim siz anlayın. Bence bu kadar paraları ekran kartlarına Gaming Laptop'lara vb ürünlere gömeceksek gidip kendi mağazasından (benim için şu an Vatan Bilgisayar ile MediaMarkt'dan başka şansım yok vb) bir yerden görerek kendi elimizle satın almak lazım ne dersiniz?

Her türlü laptop alırdım gereksiz derecede sistem dizmeye gerek yok çok oyun bağımlısı değilsen ki RTX4070'lik laptop her şeyi yapar.

Her türlü laptop alırdım gereksiz derecede sistem dizmeye gerek yok çok oyun bağımlısı değilsen ki RTX4070'lik laptop her şeyi yapar.

Ya bilemiyorum işte burada yazanların RTX 4070'li Gaming Laptop önerilerine baktım 50-55Bin TL'lerde, benim üste yazdığım RTX 4070 Ti OC Edition 3x Fanlı model fiyatlarına bakıyorum (Asus, Msi, Gigabyte, Zotac) hep 36 Bin TL - 40 Bin TL arası görüyorum yani biraz garip şekilde 'çok uygun' geldi nedense. Dolar/Euro kur'ları 30'ları geçmiş durumda ya ben bu kartları hep 50.000TL üstü olur diye bekliyordum hiç araştırmamıştım.

Bir de bakın burada özellikle "Ti" "OC Edition" "3 Fanlı" özel lüks modelleri diye belirtiyorum unutmayın.

Benim mi fiyat algım bozuldu yoksa neden (Asus, Msi, Gigabyte) RTX 4070 fiyatları bana bu kadar uygun gözüktü hiç anlam veremiyorum, işte burada arkadaşların 4070'li laptop önerileri sonrası benim de aklıma bu takıldı yazayım dedim.

Hani hemen cebimde 35-40 Bin TL verecek param olsa, 2 yıldır kullandığım RTX 3070 OC Edition 3x Fanlı Gaming Edition kartımı çıkarıp kenara atıp şu bahsettiğim RTX 4070Ti'lerden kapardım doğrusu. Üste mesajımda uzun uzadıya yazmıştım, 40 Bin TL'ye kadar sadece şu ekran kartı için bile bankadan falan kredi çekebilsek hazır çekmişken RTX 4070Ti / 4080Ti "SUPER" serisinden almaya bile insanın niyetini bozası geliyor :)

Ya bilemiyorum işte burada yazanların RTX 4070'li Gaming laptop önerilerine baktım 50-55bin TL'lerde, benim üste yazdığım RTX 4070 Ti OC Edition 3X fanlı model fiyatlarına bakıyorum (ASUS, MSI, Gigabyte, Zotac) hep 36 bin TL - 40 bin TL arası görüyorum yani biraz garip şekilde 'çok uygun' geldi nedense. Dolar/Euro Kur'ları 30'ları geçmiş durumda ya ben bu kartları hep 50.000TL üstü olur diye bekliyordum hiç araştırmamıştım.

Bir de bakın burada özellikle "Ti" "OC Edition" "3 fanlı" özel lüks modelleri diye belirtiyorum unutmayın.

Benim mi fiyat algım bozuldu yoksa neden (ASUS, MSI, Gigabyte) RTX 4070 fiyatları bana bu kadar uygun gözüktü hiç anlam veremiyorum, işte burada arkadaşların 4070'li laptop önerileri sonrası benim de aklıma bu takıldı yazayım dedim.

Hani hemen cebimde 35-40 bin TL verecek param olsa, 2 yıldır kullandığım RTX 3070 OC Edition 3X fanlı Gaming Edition kartımı çıkarıp kenara atıp şu bahsettiğim RTX 4070 Ti'lerden kapardım doğrusu. Üste mesajımda uzun uzadıya yazmıştım, 40 bin TL'ye kadar sadece şu ekran kartı için bile bankadan falan kredi çekebilsek hazır çekmişken RTX 4070 Ti / 4080 Ti "super" serisinden almaya bile insanın niyetini bozası geliyor :)

Yayıncı mısın ya da render mı alacaksın yüksek boyutlu? Yoksa anlamı yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı