Çözüldü 4080 sisteme 700W yeter mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhaba.

3050 olan sistemimi 4080'e yükselttim. DDU ile ekran kartı değişimini tıkladım. 4080 kartı taktım ışıkları yandı fakat görüntü gelmedi, ama bilgisayarın masaüstüne geldiğini klavye ve fare ışıklarından anladım. Geri 3050 kartı takınca onda da önce bir ekran gelmedi ama bilgisayar çalıştı, kapatıp anakarttaki statiği boşalttım bu sefer ekran geldi. Sizce 4080'de çalışıp ekranı vermemesinin sebebi PSU olabilir mi yoksa GPU bozuk mudur?

İşlemci: R5 2600.
Anakart: ASUS TUF B450 Plus Gaming (bu kart 4080 çalıştırır mı?)
RAM: G.Skill 32 GB DDR4 3200 MHz.
PSU: Cougar turret V2 700W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@HardPlayer dediğiniz gibi en azından görüntü alınabilmesi gerekir. 12VHPWR adaptörü ile ilgili bir durum da olabilir. Yabancı forumlarda 4080'nin bazi modellerinde görüntü alınamama sorununun, adaptörü değiştirerek ya da 3 bağlantıdan 2 tanesi bağlanarak atlatılabildiği konularına denk gelmiştim.
FSP Hydro G Pro 1000W satın aldım ve şu anki sistemimde görüntü de veriyor render da alıyor. Ama tam verim alamıyorum hissediyorum o yüzden R9 5950X de satın aldım fakat henüz açmadım kutusunu. Yeni anakart satın alabilme ihtimalim var aklımda da Asus ROG Strix Z690-E var. Fakat bir de Asus ROG Strix Z790-E var. Arasında uçurum yoksa ucuzunu almak istiyorum sizce çok fark var mı, varsa nelerdir?
Son durum nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı