4090 sistem için 4K oyun amaçlı monitör önerisi

Bütçe
25000

Metromas

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V25.1.1
Meslek
Digital Agency
Selam, 4090 sistem için 4K oyun amaçlı monitör önerir misiniz arkadaşlar? Tasarım alanlarında da kullanacağım ama özellikle oyunlarda tepkime süresi gibi birçok değer ile performans istiyorum. Tecrübelerinize dayanarak ne önerirsiniz? Çok büyük bir şey istemiyorum boyut büyüdükçe kalite düşüyor. Bütçe 5-25 bin civarı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, 4090 sistem için 4K oyun amaçlı monitör önerir misiniz arkadaşlar? Tasarım alanlarında da kullanacağım ama özellikle oyunlarda tepkime süresi gibi birçok değer ile performans istiyorum. Tecrübelerinize dayanarak ne önerirsiniz? Çok büyük bir şey istemiyorum boyut büyüdükçe kalite düşüyor. Bütçe 5-25 bin civarı olabilir.

Hocam tasarım için de kullanabileceğiniz bir monitör çok zor ms değeri düşük ve Hz değeri yüksek çoğu monitörün paneli IPS. İkisini aynı anda beklemek hata olur zaten.

Bunu öneririm. Kalibre edilmemiş, saf renk doğruluğu en iyi monitörlerden biri. Tepki süresi olarak da gayet iyi.

Bunu öneririm. Kalibre edilmemiş, saf renk doğruluğu en iyi monitörlerden biri. Tepki süresi olarak da gayet iyi.
MS Tepki süresi ve ekran kalitesi gibi durumlara ne diyorsunuz peki ?

32" çok büyük monitör sen yine de 2k 26-27" monitör al ultra ayarda ray tracing ile rahat 240 fps alabilirsin.
4090 Sistemde 2k darboğaz yapmaz mı hocam?

Yapmaz ki i3 12100Fden iyisi varsa.
Burada yer alan sistemi çalıştıracağım. 2K almak sisteme hakaret sanırsam.

MS Tepki süresi ve ekran kalitesi gibi durumlara ne diyorsunuz peki ?

4090 Sistemde 2k darboğaz yapmaz mı hocam?

Buradan incelemesini okuyabilirsiniz hocam. Her şeyi detaylı şekilde yazmış burada. Tepki süresine 10 üzerinden 9.2 puan vermiş, ms değerlerine baktığımda da gayet iyi bir değeri var. Ekran kalitesinden bahsedersem renk gamutları gayet geniş olduğundan çok canlı renkler verecektir. 32 inç bile olsa 4K olduğu için normal 24 inç 1080P monitörlere göre yazı netliği ve görüntü keskinliği olarak da çok daha üst seviyede.

Geri
Yukarı